• Forum vBulletin altyapısından Xenforo altyapısına geçirildi, bu sebeple eski şifreleriniz ile foruma giriş yapamayacaksınız, parolamı unuttum adımından mailiniz ile şifre sıfırlayarak giriş yapabilirsiniz.

Üyeliklerinde geçerli bir mail adresi olmadığı için sıfırlama yapamayacak kullanıcılar forum kullanıcı adlarını ve yeni şifrelerini yazarak info@maxigame.org adresine şifre sıfırlamak istediklerine dair bir mail göndersinler şifrelerini sıfırlayıp mail adreslerini güncelleyeceğiz. Şifreniz sıfırlandıktan sonra foruma giriş yapıp tekrar istediğiniz gibi değiştirebilirsiniz.

internetim 35 MB ama 13 MB alıyorum

• Konuyu başlatan Konuyu başlatan Maxilife
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi

Maxilife

Aileden
Aktiflik
K.Tarihi
20 May 2012
Puanı
65
Merhaba arkadaşlar, TTNet adsl 16 kullanıyordum 13 mb alıyordum internet hızımı. Şuan aynı hat üzerinden bir de Türk NET'den hizmet almaya başladım. Türk NET 100 mb yolladıklarını fakat benim bulunduğum bölgenin 35 mb desteklediğini söylediler ve 35 mb gönderdiler. Modem ayarları filan herşey yapık. Fakat 13 - 14 MB nin üzerine çıkamıyorum. Sürekli arıyorum arıza kaydı bırakıyorum araştırıyorlar ve her hangi bir sorun görünmediğini internetin bana 35 mb olarak ulaştığını ve modem ile alakalı olabileceğini söylüyorlar. 2 aydır bununla uğraşıyorum ne yapmam gerektiği hakkında bir fikri olan varsa yardımcı olabilir mi ? Modem olarak : Zyxell VMG3312-B10B kullanıyorum.

Şimdiden herkese teşekkürler

Aynı modem bendede var ve 50 mb internet kullanıyorum 45-46 geliyor çok memnunum yani sorun modeminde değil. Fiber altyapısı yoksa zaten 35 mb alamazsın bunu konuda belirtmemişsin. Ama her şeyin tamamsa modemde kanal ayarlama diye bir ibare olacak oradan 1 ile 11 arasındaki kanallara tek tek geçerek hızını test et belkide kullandığın kanalı bir çok kişi kullanıyordur buda internetinin hızını düşürebilir. Her şeye rağmen sorunun çözülmezse eski paketine geçme hakkın olduğunu unutma.

Modem arayüzüne girip "Sistem monitörü -> xDsl istatistikleri" buradaki hat değerlerini yazarmısın

Son düzenleme:
Arayın alt yapıyı şunu diyin ben wrilesda kanal değişikliği ve modemde port değişikliği istiyorum 48saat içinde değişiyor port dediğim sizin değişebilceğiniz bişey değil Vpn ile karıştırmayın..

Buyrun hocam. Kusura bakmayın biraz geç oldu.

2fc5d2b3f0be4f2184324750f58e10d3.png

f8d90e994a7943a998ddfc73923e5edb.png
Modem arayüzüne girip "Sistem monitörü -> xDsl istatistikleri" buradaki hat değerlerini yazarmısın

@Maxilife

SNR Margin değeri düşük. 20db genelde üstü iyi kabul edilir. Sana gelen 14.4. Aynı şekilde vericinin gücü 19.3 'de orta bir değer. SNR değeri vericinin Verdiği Güç'e, Line Attenuation ve Noise gibi değerlerle ölçülür. Sağolsun TTNET sayesinde bunlarıda öğrendik. :/ Fakat parazit, gürültü Noise ile ölçülüyor fakat orada yok. Diğerleri neyi gösteriyor pek bilgim yok maalesef.

Bence sen tekrar arıza kaydı oluştur. İsmine : Hat zayıflaması, düşük margin ve power değerleri felan yaz. Belkide modem yüzündendir. :drunks

Bulunduğun bölge daha fazla hızı destekliyorsa,muhtemelen modemine telefon kutusundan gelen kabloda sıkıntı olabilir. Şu haliyle hızı yükselttirirsen kopmalar yaşarsın. Zaten 35 mb adsl ile alamazsın

Arkadaşlar hepinize çok teşekkür ederim. Sorunu şu şekilde çözdük. Tekrar aradım ve saha ekibi talep ettim. Ekipler geldi ve Cihazla ölçüm yaptı. Daha sonra gidip bağlantı noktasından kontrol sağladılar.

Sorun Türknet den kaynaklanıyormuş arkadaşlar, benim port çıkışımı vdsl den vereceklerine yanlışlıkla adsl den vermişler. 2 aydır uğraşıyordum sonunda çözüldü. Benim bulunduğum bölge 35 e kadar destekliyor ve aldığım hız alt tarafta.

f88e884337ac4304b010fa70a2823a58.png

Arkadaşlar hepinize çok teşekkür ederim. Sorunu şu şekilde çözdük. Tekrar aradım ve saha ekibi talep ettim. Ekipler geldi ve Cihazla ölçüm yaptı. Daha sonra gidip bağlantı noktasından kontrol sağladılar.

Sorun Türknet den kaynaklanıyormuş arkadaşlar, benim port çıkışımı vdsl den vereceklerine yanlışlıkla adsl den vermişler. 2 aydır uğraşıyordum sonunda çözüldü. Benim bulunduğum bölge 35 e kadar destekliyor ve aldığım hız alt tarafta.

f88e884337ac4304b010fa70a2823a58.png
Hız iyide ping çok yüksek.Turknet altyapısıyla ilgili sanırım,süper online da ölçümlerinde genel de 5-15 arası çıkıyor bende download speed de 5-6 mbps arası.

Hey maşallah her gün 3 kere ttnet'e arıza kaydı bırakmadan yapamıyorum :D

Geri