• Forum vBulletin altyapısından Xenforo altyapısına geçirildi, bu sebeple eski şifreleriniz ile foruma giriş yapamayacaksınız, parolamı unuttum adımından mailiniz ile şifre sıfırlayarak giriş yapabilirsiniz.

Üyeliklerinde geçerli bir mail adresi olmadığı için sıfırlama yapamayacak kullanıcılar forum kullanıcı adlarını ve yeni şifrelerini yazarak info@maxigame.org adresine şifre sıfırlamak istediklerine dair bir mail göndersinler şifrelerini sıfırlayıp mail adreslerini güncelleyeceğiz. Şifreniz sıfırlandıktan sonra foruma giriş yapıp tekrar istediğiniz gibi değiştirebilirsiniz.

İnternetimiz izleniyor mu?

• Konuyu başlatan Konuyu başlatan Monapy
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi

Monapy

Üye
Aktiflik
K.Tarihi
26 Mar 2014
Puanı
0
Torba yasası ile birlikte belediyeler izin almadan internet izleyebilen yetkiyi aldı. Bu konuda ne düşünüyorsunuz? İllegal bir şey yapmasak bile internetin sürekli gözetimde olması beni iyi hissetmiyor.

***vpn gibi Türkiye pazarına yeni giren vpn hizmetleri ile bu sorun çözülebilse de yine de durum bir vahim.

Ben gidişatın iyi olmadığını düşünüyorum sizlerin de fikrini almak istiyorum.

Not: ücretsiz olarak zenmate de iyidir

Moderatörün son düzenlenenleri:
internet daha öncede de izleniyordu bu günde izleniyor ancak şuanda sadece daha alenen ve ifşası legal olan bir durum söz konusu.
gezi parkı direnişinde gördüğümüz internet üzerinden organize olunma ve daha önce ki diğer ülkelerde ki devrim girişimleri şuan ki diktatör rejimi heveslisini elbette korkuttu ve mitin özellikle rahatça izlemesini ve anlık müdahaleye yetkisini verdi.

buradaki amaç dediğim gibi siyasi görüşleri nedeniyle karşıt söylemlerde bulunanları, siyasi atılımlarda bulunanları kontrol etme ve önlerini kesmeye yönelik bir harekettir ayrıca mevcut diktatörün sözde islam hareketlerine ispat niteliğine adultu engellemesi de taraftarlarına oynadığı bir sahne showudur. yani sen o ''yasaklı adult'' sitelere girsen de umurlarında olmayacak sadece bir gün onlara karşı bir harekette bulunursan. bakın bu adam böyle sapık demek için kullanılacak bir belge olacak...

siyasi değil kendi halinde bir kullanıcıysan, korsan film ve şarkı indirimini minimuma indirirsen sıkıntı olmayacaktır.

Bu bölümün Off-Topic olduğunu, burada 30 yaşındaki adamın da, 15 yaşındaki çocuğunda makara, gırgır yaptığını unutma. Her ortamın bir "Hero"su vardır böyle. Standart tipleme. Hep aynı. Velev ki, adam 15 yaşında. Sonra? Forumdan mı gitsin? :D

Konunun ciddiyetine vurgu yapmak istemistim.

[video]http://www.izlesene.com/video/cia-bu-hesaplara-bakiyormus/7313870[/video] :S :S :S

Siyasi siteleri takip edenlerin interneti o zaman izleniyor fakat bunlar nasıl denetleniyor otomatik programlarımı var?

Siyasi siteleri takip edenlerin interneti o zaman izleniyor fakat bunlar nasıl denetleniyor otomatik programlarımı var?
şöyle anlatayım kamka. akıllı bir yazılımcı manuel olarak gidip kim o siteye bakmış diye denetlemez. adamın elinde tam yetki var. mesala dhkpcnin bir sitesi var o siteye giren çıkan için bir program yazar giren çıkanın ipsi görünür. hedef olması gereken yada suç unsuru olacağını düşündüğü kişileride o iplerle tespit eder ve cezasını keser.

şöyle anlatayım kamka. akıllı bir yazılımcı manuel olarak gidip kim o siteye bakmış diye denetlemez. adamın elinde tam yetki var. mesala dhkpcnin bir sitesi var o siteye giren çıkan için bir program yazar giren çıkanın ipsi görünür. hedef olması gereken yada suç unsuru olacağını düşündüğü kişileride o iplerle tespit eder ve cezasını keser.

Bende o şekilde işleyeceğini düşündüm zaten fakat herhangi illegal bi örgütün sitesini incelemek suç unsuru sayılmaz heralde.Daha çok forum gibi,sözlük gibi yerlerde yada dediğin gibi illegal örgüt sitelerinde haber giren,yazı yazan kişiler bulunabilir.Gerçi bu durum hep vardı ki zaten.İllegal örgütlerle ilgili nette bağlantısı olan adamda zaten genelde Türkiyede yaşamayı tercih etmez heralde :D

Güzel demişsin... :)

Çözüm önerileri:

Ücretsiz: Zenmate
Hotspot Shield

Gerçi zenmate'den virüs giriyor diyorlar ama bilemiyorum.

Ücretli:
Private Internet Access
Pure vpn

bunlardan birini tercih edin. en azından işinizi görür bu süreçte

Geri