• Forum vBulletin altyapısından Xenforo altyapısına geçirildi, bu sebeple eski şifreleriniz ile foruma giriş yapamayacaksınız, parolamı unuttum adımından mailiniz ile şifre sıfırlayarak giriş yapabilirsiniz.

Üyeliklerinde geçerli bir mail adresi olmadığı için sıfırlama yapamayacak kullanıcılar forum kullanıcı adlarını ve yeni şifrelerini yazarak info@maxigame.org adresine şifre sıfırlamak istediklerine dair bir mail göndersinler şifrelerini sıfırlayıp mail adreslerini güncelleyeceğiz. Şifreniz sıfırlandıktan sonra foruma giriş yapıp tekrar istediğiniz gibi değiştirebilirsiniz.

iPhone 5s Alıyorum.

• Konuyu başlatan Konuyu başlatan Alliance
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi

Alliance

Aileden
Aktiflik
K.Tarihi
7 Nis 2010
Puanı
138
Beyler 2 ay önce Note 2 almıştım ve şimdi satıyorum o telefonumu iPhone 5s alıcam.

Sizden istediğim, andoridden sonuçta ios'a geçicem ve şimdiye kadar apple veya ios sürümü hiç kullanmadım diyebilirim. Ne gibi bir zorluk çekebilirim? - leri veya + ları nelerdir? Bunu merak ediyorum.

Bekle! Iphone 6 çıkacak 4,7 ve 5,5 inç boyutlarında onu al. ahanda resimdeki gibi olacaklar :)
Ben de Sony Xperia Z Ultra alacağım ama Iphone böyle olunca bekleyesim geliyor.

iPhone-6-04-cd-1024x576.png

Android & IOS farkları ise ;

Özgürlük: Android, iOS'a göre daha özgür bir platform. Google, uygulama mağazası için Apple kadar katı kurallar uygulamıyor ve dahası, cihazı root'layarak (yönetim izinleri sağlayarak) ve ihtiyacına göre bir ROM(sistem görüntüsü) bulup yükleyerek inanılmaz bir özelleştirme imkanına sahip oluyorsun.

Esneklik: I
OS'da değiştirmen mümkün olmayan birçok özelliği ve görünüşü var. Android'de kolaylıkla değiştirmen ve ihtiyacına uygun hale getirmen mümkün. Örneğin ''Launcher'' adı verilen giriş ekranı arayüzleri sayesinde hiç zahmet etmeden, arayüzü baştan aşağı değiştirebilirsin.

Widget'lar: Android'in bu en güçlü özelliklerinden biri, kimilerine göre gereksiz sayılabilir,

Flash: Adobe Flash içerikli web siteleri senin için önemliyse, Android'de Flash içeriklerini Android'de sorunsuz bir şekilde görüntüleyebilirsin.

Google ile bütünleşme:Google tarafından geliştirilen Android, arama,Gmail, Voice gibi Google hizmetleriyle tam bir şekilde bütünleşiyor.

Özelleştirilebilir klavye: Android'de sanal klavye hoşuna gitmediyse, Android Market'te çok sayıda alternatif bulman mümkün.

Daha büyük ekran: Büyük ekranlı telefonları seviyorsan, Android'de çok sayıda alternatif bulunuyor.

Bekle! Iphone 6 çıkacak 4,7 ve 5,5 inç boyutlarında onu al. ahanda resimdeki gibi olacaklar :)
Ben de Sony Xperia Z Ultra alacağım ama Iphone böyle olunca bekleyesim geliyor.

iPhone-6-04-cd-1024x576.png

Android & IOS farkları ise ;

Özgürlük: Android, iOS'a göre daha özgür bir platform. Google, uygulama mağazası için Apple kadar katı kurallar uygulamıyor ve dahası, cihazı root'layarak (yönetim izinleri sağlayarak) ve ihtiyacına göre bir ROM(sistem görüntüsü) bulup yükleyerek inanılmaz bir özelleştirme imkanına sahip oluyorsun.

Esneklik: I
OS'da değiştirmen mümkün olmayan birçok özelliği ve görünüşü var. Android'de kolaylıkla değiştirmen ve ihtiyacına uygun hale getirmen mümkün. Örneğin ''Launcher'' adı verilen giriş ekranı arayüzleri sayesinde hiç zahmet etmeden, arayüzü baştan aşağı değiştirebilirsin.

Widget'lar: Android'in bu en güçlü özelliklerinden biri, kimilerine göre gereksiz sayılabilir,

Flash: Adobe Flash içerikli web siteleri senin için önemliyse, Android'de Flash içeriklerini Android'de sorunsuz bir şekilde görüntüleyebilirsin.

Google ile bütünleşme:Google tarafından geliştirilen Android, arama,Gmail, Voice gibi Google hizmetleriyle tam bir şekilde bütünleşiyor.

Özelleştirilebilir klavye: Android'de sanal klavye hoşuna gitmediyse, Android Market'te çok sayıda alternatif bulman mümkün.

Daha büyük ekran: Büyük ekranlı telefonları seviyorsan, Android'de çok sayıda alternatif bulunuyor.
Ekim gibi çıkacak iPhone 6 onun hakkında bilgim var denizim fakat çıkış fiyatı 2.800'den aşağı olmayacağı kesin ve o kadar yüksek bir ücret vermem mümkün değil. Alacağım iPhone 5s çalıştığım yerde indirimle alıcam ve tam olarak telefonun fiyatını veremeceğim doğal olarak maaşımdan kesilecek kalan tutar. Ondan dolayı 6 bana uzak, tek tedirgin olduğum nokta yıllardır android kullanıyorum ve iosa geçtiğimde pişman olur muyum olmaz mıyım korkusu. Sonuçta en az 2.000 para vericez.

Ekim gibi çıkacak iPhone 6 onun hakkında bilgim var denizim fakat çıkış fiyatı 2.800'den aşağı olmayacağı kesin ve o kadar yüksek bir ücret vermem mümkün değil. Alacağım iPhone 5s çalıştığım yerde indirimle alıcam ve tam olarak telefonun fiyatını veremeceğim doğal olarak maaşımdan kesilecek kalan tutar. Ondan dolayı 6 bana uzak, tek tedirgin olduğum nokta yıllardır android kullanıyorum ve iosa geçtiğimde pişman olur muyum olmaz mıyım korkusu. Sonuçta en az 2.000 para vericez.

Ama şu 6'nın duruşa kibarlığa baksana, ekim gibi çıkacaksa bence 2.499 liradan filan başlar tahminen 3.000'e yaklaşmaz diye düşünüyorum. Şuan 5s'ler 1.900 liradan satılıyor. Valla sana şöyle diyim Android'deki o yavaş geçişlerin hiçbirini bulamazsın IOS'ta. Tamamen hızlı, sıfır takılma ama işte küçük telefonlar.

iOS nası desem yapacakların sınırlı ama telefonun tasarımı ve ekranı olsun gerçekten kendine çekiyor insanı telefonu ne amaçla kullanıcağına bağlı pişmanlık.

ios icin konusucam ; Kullanimi daha kolay gorunum daha guzel daha stabil calisiyo jailbreak yapip telefonu ozgurlestirirsin tema vs. android gibi 3-4 acik app den sonra takilma yapmaz zamanla ram islevini kaybetmez ios az ram kullanir dolayisiyle apple cihazlarinda daha az ram vardir guvenlik acigi neredeyse yoktur virus bulasamaz.Ayrica Tr de fiyat baremi i artik araci kazikci sirketler saticilar belirliyemiyorlar turkiyeninde artik bir apple store u var 2.100-2.200 civarlarinda cikacagini tahmin ediyorum amerika fiyatida 800-900 dolar arasinda olacaktir tesekkurler saygilar.

Son düzenleme:
Geri