• Forum vBulletin altyapısından Xenforo altyapısına geçirildi, bu sebeple eski şifreleriniz ile foruma giriş yapamayacaksınız, parolamı unuttum adımından mailiniz ile şifre sıfırlayarak giriş yapabilirsiniz.

Üyeliklerinde geçerli bir mail adresi olmadığı için sıfırlama yapamayacak kullanıcılar forum kullanıcı adlarını ve yeni şifrelerini yazarak info@maxigame.org adresine şifre sıfırlamak istediklerine dair bir mail göndersinler şifrelerini sıfırlayıp mail adreslerini güncelleyeceğiz. Şifreniz sıfırlandıktan sonra foruma giriş yapıp tekrar istediğiniz gibi değiştirebilirsiniz.

Işıl Işıl Bir Arkaplan Yapımı...

• Konuyu başlatan Konuyu başlatan KaoZ
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi

KaoZ

Aileden
Aktiflik
K.Tarihi
14 Tem 2009
Puanı
152
1-) 500*500 pixels ölçülerinde önplan rengi beyaz ve arkaplan rengi siyah olan yeni bir sayfa açın. Filter > Render > Clouds efekti uygulayın. Daha sonra Filter > Render > Difference Clouds efektinide 2 kere uygulayın (Ctrl+F) Görüntü bu şekilde olacak;
2qtznti.jpg

2-) Filter > Artistic > Rough Pastels efektini şu değerlerde uygulayın;

Stroke Length: 7, Stroke Detail: 15, Texture Type: Canvas, Scaling: 100, Relief: 20, Light Direction: Bottom ve Invert seçili olmayacak. Okey butonuna basın ve çıkın.

3-) Filter > Brush Strokes > Accented Edges efekti uygulayın; Ayarlar:
Edge Width: 2, Edge Brightness: 38 ve Smoothness: 5 Okey butonuna tıklayıp çıkın.

4-) Filter > Distort > Polar Coordinates kısmına girin ve Rectangular to Polar seçin. Resim aşağıdaki gibi olmalı;
m7u7ub.jpg

5-) Filter > Stylize > Wind efektini şu şekilde yapıyoruz;
Method: Wind, Direction: From The Right. Bu efekti 3 kere uygulayın (CTRL+F)
34ike2o.jpg

6-) Filter > Distort > Polar Coordinates efektini Polar to Rectangular şeklinde uygulayın.
k0njvp.jpg

7-) CTRL+U ya basarak Hue-Saturation kısmına gelin ve değerlerini;

Hue: 215, Saturation: 50, Lightness: 0 şeklinde girin (Colorize işaretli olacak).

8-) CTRL+J yaparak Duplicate Layer yapın ve Blending Modunu normalden Overlay'e dönüştürün. Opacity değerinide 50 yapın;

9-) Son olarak, Filter > Blur > Gaussian Blur değerini 2-3 arası girin. ben 2,5 girdim. çalışma bitti. doya doya bakın:-x
14lujgk.jpg

konu bana aittir ama anlatım alıntıdır:'( (bu konuyu böyle başka yerde bulamazsın ama anlatımlar her zaman aynı olucaktır)

kolay gelsin arkadaşlar...

ilk yorum benden oLsun :).Eline Sağlık Müthiş bişeye Benziyor :D
ilk teşekkürde sende:) ilk yoruma cevaben yazılan ilk yorumda benden olsun.:D

ewt ilk gördüğümde bende sevdim. yaparken bi yandanda ss çekip silkroadmax yazdım siteye koydum:)

Ya arka planı siyah ön tarafını beyaz nasıl yapıyoruz acaba ? Yani ''Tobi'' arkadaşımız konunun ilk başında dediği olayı ? Diğerlerini anladımda onu çözemedim.Söylerseniz bi hemen başlıcam yapmaya :D

çok itici olmuş ama uğraşmıssın yine saol. bilmeyenlerde polar ı wind i kullanmayı öğrenr

Ya arka planı siyah ön tarafını beyaz nasıl yapıyoruz acaba ? Yani ''Tobi'' arkadaşımız konunun ilk başında dediği olayı ? Diğerlerini anladımda onu çözemedim.Söylerseniz bi hemen başlıcam yapmaya :D

orda kastettiğim aşağıdaki renk paletinde öndeki rengin beyazarkadaki rengin siyah olacağı:D beyaz bir sayfa açıosun. soldaki çubukta altta renkleri seçiceğin yer var ordn öndekki rengi beyaz arkadaki rengi siyah yapıosun. sonra clouds uyguluon:)

Geri