• Forum vBulletin altyapısından Xenforo altyapısına geçirildi, bu sebeple eski şifreleriniz ile foruma giriş yapamayacaksınız, parolamı unuttum adımından mailiniz ile şifre sıfırlayarak giriş yapabilirsiniz.

Üyeliklerinde geçerli bir mail adresi olmadığı için sıfırlama yapamayacak kullanıcılar forum kullanıcı adlarını ve yeni şifrelerini yazarak info@maxigame.org adresine şifre sıfırlamak istediklerine dair bir mail göndersinler şifrelerini sıfırlayıp mail adreslerini güncelleyeceğiz. Şifreniz sıfırlandıktan sonra foruma giriş yapıp tekrar istediğiniz gibi değiştirebilirsiniz.

İstanbulbilisim

Orjinal İstanbul Bilişim güvenilirdir, çakma siteden falan bişey almaya çalışmada (Çakma sitesi var mı yok mu bilmiyorum ama ne olur ne olmaz dikkat edin.)

Garanti konusunda net bir bilgim yok. Bildiğim kadarı ile İstanbul Bilişim ürünlerini direk paralel ithalat yolu ile temin ediyor haliyle garanti kapsamı dışında kalıyor. Bu durumda kendi teknik servis ağlarını kurup kendileri garantiyi temin ediyor olabilirler. Cep telefonlarında böyle yapılıyor ama pc lerde olay tam olarak böyle mi emin değilim.

Açıkçası şuan elimde link yok . Bilgisayar alacaktım heryeri araştırıyordum bi aralar . İstanbul Bilişim hakkında pek de iyi şeyler duymadım . Yurtdışından servise iade edilmiş ürünlerin denk gelebileceği , ürünün değişiminin çok zor olduğu felan yazıyordu çoğu sitede . Ben geçen sene cep telefonu almıştım bi sıkıntısı yok şuan . Ama bilgisayarı ordan almadım Vatan'dan aldım . İstanbul Bilişim ucuz ama güvenilir mi emin değilim .

Bilgisayar alacaksaniz vatan gibi uçuk fiyatlarla satan yerlerden almayin size önerim Bimeks olur.
Geçen sene laptop alacağım zaman ayni gün içerisinde hem Bimeks'e gittim hem de vatana.
Aynı özellikteki bilgisayar vatanda 3100 tl bimekste 2700 tlydi ve ben bimeksten aldim .
Vatan çok kazık.

GT-I9500 cihazımdan gönderildi

Bazı ürünler distribütör garantili olmayabiliyor.Yani bir sorun olduğunu ürünün asıl firmasına değil İstanbul Bilişimin kendi servisine gidiyor.Bunun nedenide Ümit Abi'nin dediği gibi paralel ithalat.Bu sayede ürün ucuz oluyor fakat distribütör garantisi olmuyor.Eğer anlattıklarımla yetinmezsez biraz daha bilgi edinmek istersen : Şikayetvar - Tüketici Şikayetleri, Şikayetim var göz adabilirsin.

Dediklerinize göre İstanbul Bilişim refurbished ürün satıyor olabilir .
Refurbished : Garantiye yollanan hasarlı malların, kusurları onarılıp sıfırdan farksız bir şekilde piyasaya çıkışıdır , tek farkı garanti kapsamında olmuyorlar.Fiyatlarıda hemen hemen %40-50 indirimli.
O yüzden ürün alırken sıfır bile olsa garanti kapsamında ve faturalı olduğundan emin olunuz

%30 indirimi bekleyip vatan dan al o her ne kadar kötülesede vatanı piyasa fiyatı altına düşer %30 ile beraberki bu aralar çok yapmaya başladılar

Vatanın yaptığı ne biliyor musun.Kısa bir örnek vereyim;
Normal piyasa fiyatı 2.700 TL olan bilgisayarın fiyatını şişirip 3.100 TL ile satıyorlar. Ardından haftasonu indirimi, %25 indirimler diyerek piyasa fiyatına çekiyorlar. Bunu lendi gözümle gördüm ve çoğu donanımla ilgilenen sitelere bakarsan zaten onlar da açık açık söylüyorlar. ;)

Vatanın yaptığı ne biliyor musun.Kısa bir örnek vereyim;
Normal piyasa fiyatı 2.700 TL olan bilgisayarın fiyatını şişirip 3.100 TL ile satıyorlar. Ardından haftasonu indirimi, %25 indirimler diyerek piyasa fiyatına çekiyorlar. Bunu lendi gözümle gördüm ve çoğu donanımla ilgilenen sitelere bakarsan zaten onlar da açık açık söylüyorlar. ;)
not 1: aynı şeyi diyoruz zaten :D farkında değilsin
not 2: piiyasa fiyatına cekmiyor altına cekiyor
not 3: vatandan hafta içi alışveriş yapanın parası çoktur

Geri