• Forum vBulletin altyapısından Xenforo altyapısına geçirildi, bu sebeple eski şifreleriniz ile foruma giriş yapamayacaksınız, parolamı unuttum adımından mailiniz ile şifre sıfırlayarak giriş yapabilirsiniz.

Üyeliklerinde geçerli bir mail adresi olmadığı için sıfırlama yapamayacak kullanıcılar forum kullanıcı adlarını ve yeni şifrelerini yazarak info@maxigame.org adresine şifre sıfırlamak istediklerine dair bir mail göndersinler şifrelerini sıfırlayıp mail adreslerini güncelleyeceğiz. Şifreniz sıfırlandıktan sonra foruma giriş yapıp tekrar istediğiniz gibi değiştirebilirsiniz.

İtem Görünümlerini Değiştirme

• Konuyu başlatan Konuyu başlatan IMLEGEND
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi

IMLEGEND

Aileden
Aktiflik
K.Tarihi
23 Nis 2009
Puanı
152
1zqsi10.jpg

Öncelikle merhaba arkadaşlar, bölümlerde gezinirken farkettim ki pk2 edit bölümü çok cansız bir hale gelmiş, bende biraz canlandırmak amacı ile konu açmak istedim, bu konumda itemlerin görünümlerini değiştireceğiz yani bsr edit aslında çok basit bir işlem resimli olarak bilmeyen arkadaşlar için anlayacakları öz ve sade hali ile göstereceğim...

Öncelikle görünümünü değiştireceğimiz itemi hangi itemdata_txt.'de ise bulalım;

15zilnk.png

Biz itemdata_5000'da bulunan 1 dg sword iteminin görünümü değiştirelim bunun için itemdata_5000.txt'de sword iteminin bulunduğu satırı bulmamız gerekiyor..

351til4.png

maxicon1.png

Şimdi ise itemimizin bulunduğu satırdan biraz yana doğru gidersek itemin brs ve djj kısmını bulacağız..

zl9qo2.png

Bizim için asıl önemli olan kısım bu kısımdır arkadaşlar, item görünümünü data.pk2'de bulunan item bsrlerin'den alır..

Bizim değişiklik yapacağımız kısım ''item\china\weapon\sword_01.bsr'' burasıdır, ben örnek olarak 1 dg sword iteme 11 dg sword görünümü vermek istiyorum diyelim bunun için 11 dg sword hangi itemdata_.txt içerisinde ise ilk başta 1 dg sword'un satırını bulduğumuz gibi 11 dg sword'un satırını bulup bsr kısmını almamız gerekiyor yani şu kısmı;

309ki37.png

Evet itemimizin bsr kısmını değiştirdikten sonra media'mıza import edip oyunda test ediyoruz bakalım olmuş mu. :)

11ah640.jpg

Evet arkadaşlar resimden de belli olduğu gibi başarı ile item görünümü değiştirdik..

Bir kaç ufak not olarak söylemek istiyorum eğer bsr değiştireyim derken en ufak satır kayması yada, kod karışması gibi durumlarda sro_client açılmayabilir, buna dikkat edin ve eğer görünümünü başka bir item ile değiştireceğiniz itemin bsr'si mutlaka client data.pk2'nizde bulunmalıdır...

(Yani kısaca beğendiğin ve değiştirmek istediğin bsr data.pk'2 de olmalı aksi halde değiştiremezsin.)

maxicon1.png

Peki bu görünüm değiştirme sadece itemler için mi? gibi bir soru soracaksınız hayır kesinlikle sadece itemler için değildir, mob,pet,avatar gibi bir çok şeyin görünümü değiştirebiliriz örnek olarak sizlere bir pet'in görünümü değiştirmeyi göstereceğim. ^^

Ben sizlere örnek olması için snowman petinin görünümünü bir çin female karakterin ki ile değiştireceğim..

Bunun için yine itemler için olduğu gibi characterdata_.txt'lerde değiştirmek istediğimiz petimizi bulmak zorundayız...

Evet burada bir önemli olan kısım ise gidip ITEM_COS_P_WINTER_SNOWMAN itemini düzenlemeyeceğiz onun yerine characterdata'da bulunan COS_P_WINTER_SNOWMAN kısmını düzenleyeceğiz.. sakın şaşırmayın, bizim işimiz sadece characterdata'lardadır...

maxicon1.png

Evet snowman petimiz characterdata_30000.txt'de bulunuyor şimdi nasıl item görünümü değiştirirken bsr ve djj kısmına gelmiştik aynı item'de olduğu gibi buradada snowman'ın bsr ve djj'sinin bulunduğu kısma geliyoruz..

(bsr kısmını yukarıda gösterdiğim için resim eklemek istemedim..)

Şimdi ben characterdata_5000.txt'de bulunan herhangi bir female karakterin bsr kısmını snowman ile değiştirdim fakat karakterin boyutu küçük oldu bunun sebebi snowman petin'in boyutunun da küçük olmasıdır, bunun için karakterin bsr'sini aldığımız satıra geliyoruz;

oa6dz5.png

resimden de gördüğünüz gibi ''16 50 100 ve 4'' bu kısımlar karakterin boyutunu ifade ediyor, bunları snowman petinin boyutları ile değiştirmemiz gerekiyor...

Evet boyutlarını ayarlayıp mediamıza import ettikten sonra bakalım olmuş mu. :)

29xhmhx.jpg

Evet arkadaşlar sorunsuz bir şekilde item ve petimizin görünümlerini değiştirdik, umarım bilmeyen arkadaşlar için faydalı olabilmişimdir. :)

maxicon1.png

bilmeyenler için çok güzel bir konu bence eline koluna sağlık :)

eksiksiz yaptım kardesim queensroda 13dg yi 10 dg ye çevirmeye çalıstım . aynılarını hatasız yaptım sadece inventory deki görünümü 10dg oldu dış görünümü hala 13dg....

@Zyzz Silahın dış görünümü için .bsr uzantısını da değiştireceksin..

309ki37.png

burası sword_13 ise sword_10 olacak o zaman 10 DG görünümde olur.

Geri