• Forum vBulletin altyapısından Xenforo altyapısına geçirildi, bu sebeple eski şifreleriniz ile foruma giriş yapamayacaksınız, parolamı unuttum adımından mailiniz ile şifre sıfırlayarak giriş yapabilirsiniz.

Üyeliklerinde geçerli bir mail adresi olmadığı için sıfırlama yapamayacak kullanıcılar forum kullanıcı adlarını ve yeni şifrelerini yazarak info@maxigame.org adresine şifre sıfırlamak istediklerine dair bir mail göndersinler şifrelerini sıfırlayıp mail adreslerini güncelleyeceğiz. Şifreniz sıfırlandıktan sonra foruma giriş yapıp tekrar istediğiniz gibi değiştirebilirsiniz.

Jarvan Jungle Sezon 4

• Konuyu başlatan Konuyu başlatan AraNeL
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi

AraNeL

Aileden
Aktiflik
K.Tarihi
3 Ocak 2013
Puanı
106
maxigamebanner1.png

maxayrac1.png

JarvanIV_4.jpg

EFSANE

Yüzyıllardır Demacia'nın kraliyet ailesi olan Lightshield soyundan gelenler, hayatlarını Demacia ilkelerine karşı gelenlere karşı savaş açarak geçirmiştir. Lightshield ailesinin her üyesinin kanında doğuştan gelen bir Noxus karşıtlığı olduğu söylenir. Bu, League of Legends (Efsaneler Ligi) çağında doğan ilk Lightshield olmasına rağmen Jarvan IV için de geçerli. Ataları gibi o da Demacia birliklerini Noxus kuvvetlerine karşı kanlı savaşlara götürdü ve pek çok kez yaralı dostlarıyla ölmüş yoldaşlarının yanıbaşında kan kaybetti. En ezici yenilgisinde, Jericho Swain komutasındaki bir Noxus taburu tarafından alt edilerek yakalanmıştı. Bu hata, neredeyse Urgot'un elinde can vermesine yol açıyordu; ama Jarvan'ın çocukluk arkadaşı Garen'in yönettiği seçkin Demacia saldırı gücü Yılmaz Öncüler tarafından kurtarıldı.

Ona yakın olanlar, bu tutsaklığın onu değiştirdiğine inanıyor. Xin Zhao'ın şu sözleri sarf ettiği söyleniyor: ''Gözleri hiçbir zaman size bakmıyor gibiydi; bakışları, sanki içinizden geçip arkanızda, bakmaktan kendini alamadığı bir şeyi izliyordu.'' Bir gün, Jarvan IV kimseye haber vermeden kendi elleriyle Demacia askerlerinden bir bölük oluşturdu ve ''kefaret'' bulmaya yemin ederek Demacia'dan ayrıldı. kuzey Valoran'da bulabildiği en tehlikeli yaratıkların ve haydutların izini sürüp avlamaya başladı ama daha sonra bu avlardan usandı. Yalnızca kendinin anlayabileceği bir şeyin peşinden koşarak, Büyük Duvar'ın güneyine ilerledi. Yaklaşık iki yıl kendisinden haber alınamadı. Birçok kişi Jarvan'ın hayatından ümidi kesmişti ki; genç varis Demacia sokaklarına ihtişamlı bir şekilde geri döndü. Demacia zırhı, bilinmeyen yaratıkların kemikleri ve pullarıyla donatılmıştı. Gözleri, kendisinden kat kat yaşlı birinin bilgeliğini taşıyordu. Onunla beraber yola çıkan on iki askerden yalnızca ikisi geri dönmüştü. Çelik kadar soğuk ve sert bir tonda, Demacia'nın gerçek düşmanlarını dize getireceğine yemin etti.

''Yalnızca bir gerçek var ve onu kargımın ucunda bulacaksınız.''
-- Jarvan IV'ün başarısızlıkla sonuçlanan idamındaki ''son sözleri''

Dost Şampiyonlar

Garen.png
Shyvana.png
Quinn.png

Rakip Şampiyonlar

Swain.png
Urgot.png

YETENEKLERİ

Ordu Marşı
Jarvan IV'ün ilk normal saldırısı hedefine fazladan fiziksel hasar verir. Bu etki kısa süreliğine aynı hedef için tekrar oluşamaz.

Ejderha Saldırısı
Bedel: 45/50/55/60/65 Mana
Menzil: 770
Jarvan IV kargısını uzatır ve karşısına çıkan bütün rakiplere hasar vererek, zırhlarını azaltır. Ayrıca, bu hareket Jarvan'ı Demacia Sancağı'na çekerken, yoluna çıkan bütün rakipleri havaya savurmasını sağlar.
Jarvan IV'ün kargısını uzatarak, isabet alan bütün rakiplere 70/115/160/205/250 (+110% ek Saldırı Gücü) fiziksel hasar verip, zırhlarını 3 saniyeliğine %10/14/18/22/26 azaltır.Kargı Demacia Sancağı ile temas ederse, Jarvan'ı sancağa çekerken, yoluna çıkan bütün rakipleri havaya savurmasını sağlar.

Altın Kalkan
Bedel: 45/50/55/60/65 Mana
Menzil: 600
Jarvan IV Demacia'nın kadim krallarını çağırarak onu zarardan korumalarını ve çevredeki rakipleri yavaşlatmalarını sağlar.
5 saniyeliğine 50/90/130/170/210 (yakındaki her bir rakip başına +20/30/40/50/60) hasar emen geçici bir kalkan yaratır. Kalkan, etrafındaki rakipleri 2 saniyeliğine %15/20/25/30/35 yavaşlatır.

Demacia Sancağı
Bedel: 55 Mana
Menzil: 800
Jarvan IV, sahip olduğu Demacia gururu sayesinde pasif olarak fazladan Saldırı Hızı ve Zırh kazanır. Demacia Sancağı etkinleştirildiğinde, Jarvan IV bir Demacia bayrağı dikerek, büyü hasarı ve yakındaki dost şampiyonlara Saldırı Hızı verir.
Pasif: %10/13/16/19/22 ek Saldırı Hızı ve 10/13/16/19/22 Zırh kazanır.
Aktif: Yakındaki bir bölgeye bir Demacia Sancağı dikerek, rakiplere 60/105/150/195/240(+80% Yetenek Gücü) büyü hasarı verir. Sancak 8 saniye kalır ve çevredeki dost şampiyonlara %10/13/16/19/22 Saldırı Hızı verir.

Afet
Bedel: 100/125/150 Mana
Menzil: 650
Jarvan IV kahramanca savaşa atılırken hedefine öyle bir güçle saldırır ki zeminde bir deprem yaratarak, hedefle kendini bir arena içine hapseder.
Rakibin üstüne kahramanca atılarak 200/325/450 (+150% ek Saldırı Gücü) fiziksel hasar verir ve 3,5 saniyeliğine hedefle kendini zeminde yarattığı, geçilmez arenanın içine hapseder.Tekrar aktifleştirildiğinde arazi çöker.

maxayrac1.png

h211.jpg
k1h3.jpg

- ''Herşeyden'' önce şunu belirtmek istiyorum ki ben jarvan ile oyun koridorlarını oyun başından sonuna kadar + takım savaşlarını domine etmek istiyorum ve bu rehberi de buna göre hazırladım :) Önce mavi buff u alıp kırmızıyı da alıp üst koridora yada orta koridora direkt 2 lvl de baskın yapmalıyız erken dakikalarda gelen skorlar oyunu çok rahat kazanmamızı sağlayacaktır ;)
-Baskına giderken genel olarak izleyeceğiniz rotayı da çizdim haritada tabi sizin ustalığınıza göre değişecektir hareketleriniz ;)
-Takım savaşlarında kendinizi sakınmayın geride durmayın daima rakip takıma korku salacak şekide takımınızı sırtlayın.Zaten göstereceğim eşya yapılandırmasını yaptığınızda önde durmanız o takım savaşını kazanmanızı büyük ölçüde sağlayacaktır ;) Unutmayın E+Q+R kombosu ile çok rahat savaş başlatabiliriz ama doğru kişiye odaklanmamız gerekiyor ;)
-Sıçramasını,bariyerini vs sihirdar büyülerini kullanmış şampiyonları üzerine atladığınızda onlara çok sıkıntı yaratacaksınız:)

BÜYÜLER

smite.png
ktk6.png

RÜNLER

greater-glyph-of-magic-resist.png
9x Gelişmiş Büyü Direnci Nişanı
greater-seal-of-armor.png
9x Gelişmiş Zırh Mührü
greater-mark-of-armor-penetration.png
İşte burada oynayışımıza göre damgaları tercih edeceğiz.Kritik Vuruş + Saldırı Gücü + Zırh Delme karışımından yapmak daha uygun olacaktır;)
greater-quintessence-of-attack-damage.png
3x Gelişmiş Saldırı Gücü Cevheri

KABİLİYETLER

4f6y.png

EŞYA YAPILANDIRMAMIZ

bz42.png

ku91.png

uw0h.png

YETENEK DAĞILIMI

0jfi.png

maxayrac1.png

S4 ile tank Jarvan oynayan neredeyse yok heleki Kha'Zix gibi carry jungler'lara karşı nasıl oynanmalı? E Q Kombosuna da nerf geldi diye biliyorum artık havaya zıplatmak biraz daha zor gibi. Ne düşünüyorsunuz?

S4 ile tank Jarvan oynayan neredeyse yok heleki Kha'Zix gibi carry jungler'lara karşı nasıl oynanmalı? E Q Kombosuna da nerf geldi diye biliyorum artık havaya zıplatmak biraz daha zor gibi. Ne düşünüyorsunuz?
bahsettiğin nerf bayrağın mesafesini biraz kısaltmaktan ibaret.Nerf geldi o yetenek işe yaramaz sonucu çıkmasın öyle birşey yok biraz kısalttılardı önceden sadece.Ben jarvan oynadığımda takımı sırtlayıp savaşı başlatıp tanky gitmeyi(pasifinden faydalanmayı) düşünüyorum.Buyur carry buildin varsa aç buraya konusunu ama rehberin neredeyse çoğunu mobafire,solomid tarzı sitelerden alıntı yapıp açarsanız buraya olmaz...

bahsettiğin nerf bayrağın mesafesini biraz kısaltmaktan ibaret.Nerf geldi o yetenek işe yaramaz sonucu çıkmasın öyle birşey yok biraz kısalttılardı önceden sadece.Ben jarvan oynadığımda takımı sırtlayıp savaşı başlatıp tanky gitmeyi(pasifinden faydalanmayı) düşünüyorum.Buyur carry buildin varsa aç buraya konusunu ama rehberin neredeyse çoğunu mobafire,solomid tarzı sitelerden alıntı yapıp açarsanız buraya olmaz...
Kendim ortalama oyuncuyum rehber açacak düzeyde değilim. Yanlış anlamayın fikrinizi almak istedim sadece. Jarvan'a ofansif bir build de denemedim fakat son zamanlarda top lane için deniyorum değişik buildler. İyi bir sonuç aldığım vakit neden olmasın.

Kendim ortalama oyuncuyum rehber açacak düzeyde değilim. Yanlış anlamayın fikrinizi almak istedim sadece. Jarvan'a ofansif bir build de denemedim fakat son zamanlarda top lane için deniyorum değişik buildler. İyi bir sonuç aldığım vakit neden olmasın.
üst koridorda oynasam jarvanı bende bu buildi kasmam sunfire kasarım en fazla carry build daha can sıkıcı oluyor üst koridorda.Ama jungle de gittiğin baskında sağlam durup oyunun ilerleyen dakikalarında takımı sırtlamak için tanky build daha uygun oluyor pasifiyle de uyumlu çünkü

Geri