• Forum vBulletin altyapısından Xenforo altyapısına geçirildi, bu sebeple eski şifreleriniz ile foruma giriş yapamayacaksınız, parolamı unuttum adımından mailiniz ile şifre sıfırlayarak giriş yapabilirsiniz.

Üyeliklerinde geçerli bir mail adresi olmadığı için sıfırlama yapamayacak kullanıcılar forum kullanıcı adlarını ve yeni şifrelerini yazarak info@maxigame.org adresine şifre sıfırlamak istediklerine dair bir mail göndersinler şifrelerini sıfırlayıp mail adreslerini güncelleyeceğiz. Şifreniz sıfırlandıktan sonra foruma giriş yapıp tekrar istediğiniz gibi değiştirebilirsiniz.

Joymax'tan 2 Yeni Hamle!

Aktiflik
K.Tarihi
24 Haz 2009
Puanı
0
Merhaba arkadaşlar.

Vietnam Silkroad forumlarında gezerken Silkroad'ın geleceğini ilgilendirdiğini düşündüğüm bir iki habere rastladım ve sizlerle paylaşmak istedim.Bildiğiniz gibi Joymax son olarak Tayvan Rusya ve Tayland'daki firmalarının lisanslarını iptal ederek sunucularını kapatmıştı.Bunun üzerine Joymax iflasın eşiğinde dedikoduları giderek artmaya başlamıştı.Ama vereceğim haberler bunun aksini söylüyor.

Silkroad'ın Vietnam'daki yayın hakkını elinde bulunduran NPH VDC-Net2e adlı firma 2015 yılı Eylül ayında Vietnam'daki korsan Silkroad sunucularına dava açmaya başlamış.Bu haber şimdilik sadece Vietnam'dan geldi.Türkiye'ye de sıçrar mı bilinmez ama yinede Private Server sahiplerinin böyle bir şeye hazırlıklı olmasında yarar var.Aşağıdaki linkte mahkeme kararı olduğunu düşündüğüm iki de görsel yer alıyor.
http://gamek.vn/game-online/nha-phat-hanh-dau-tien-tai-viet-nam-khoi-kien-server-lau-20150908173352165.chn

Joymax'ın böyle bir hamle yapması Silkroad'ı henüz gözden çıkarmadığı, oyunla ilgili hala yapacak bir şeyleri olduğu anlamına gelebilir. İkinci haberimizde bunu daha çok destekler nitelikte.

Yine aynı NPH VDC-Net2e firması Silkroad Online mobil versiyonunun Vietnam'daki dağıtım hakkını satın aldığını duyurmuş.Haberi aşağıdaki linkte.
http://gamek.vn/mobile-social/phien-ban-mobile-cua-con-duong-to-lua-da-duoc-mua-ve-viet-nam-20150509010839842.chn

Başka bir sitede ise oyunun Kore'de 2015 yılı sonlarında indirmeye sunulacağını, Vietnam'da ise 2016 başlarında yayınlanacağını yazmışlar.
http://game4v.com/game-mobile/net2e-xac-nhan-tin-con-duong-to-lua-mobile-ve-viet-nam-190781.g4v

Görünen o ki Joymax Silkroad'ı henüz gözden çıkarmamış ve yatırımlarını devam ettiriyor. İlerleyen süreçte mobil versiyonu Korece veya Vietnamca dışında İngilizce veya Türkçe olarak yayınlanırmı, yayınlansada masaüstü versiyonunun yerini tutarmı bilinmez ama bana kalırsa Silkroad'la ilgili göreceğimiz daha çok şey var :)

Bu saatten sonra pek bir önemi yok Joymax'ın ne yaptığının bu firma bizi zamanında gözünden çıkardı bizde onu geri dönüş yapmasını pek olumlu karşılamam açıkcası.

Bu dava açma işini falan yıllar önce yapacaktı şimdi değil.

Ne yaparsa yapsin eski oyuncuyu topluyamaz + sistemi para döktüğü gün herkes oyunu bırakdı Silkroad R Gibi Silkroad X vb bişi acıp oyunu 110 cap 100 cap gibi acarsa öyle oyuncu toplar

Geç kalınmış hamleler, işe yarar mı bilmiyorum..

Silkroad mobil uygulamasını zaten Pax yapmıştı yeni bir olay değil. Ama dava olayı fazla büyütülecek birşey değil yıllardır şehir efsanesi gibi birşey.

Geri