• Forum vBulletin altyapısından Xenforo altyapısına geçirildi, bu sebeple eski şifreleriniz ile foruma giriş yapamayacaksınız, parolamı unuttum adımından mailiniz ile şifre sıfırlayarak giriş yapabilirsiniz.

Üyeliklerinde geçerli bir mail adresi olmadığı için sıfırlama yapamayacak kullanıcılar forum kullanıcı adlarını ve yeni şifrelerini yazarak info@maxigame.org adresine şifre sıfırlamak istediklerine dair bir mail göndersinler şifrelerini sıfırlayıp mail adreslerini güncelleyeceğiz. Şifreniz sıfırlandıktan sonra foruma giriş yapıp tekrar istediğiniz gibi değiştirebilirsiniz.

Kahraman Abi'ye Elektronik (Tv Tamiri) İle İlgili Soru

Gedikoglu

Banlanmış Üye
Aktiflik
K.Tarihi
28 Şub 2012
Puanı
35
Kahraman abi şimdi sen demişin boşver 30 lira ver tamirciy yaptır diye ama ben yapınca zevkli oluyor.

Şimdi sorum şu TV açılmıyordu başka yerlerde şunu buldum:

Vestel 37 ekran TV'de bu sorun varsa 808dfi ve 10mf-63v Kondansitörünü değiştirin.

Bizdeki TV'de 70 veya 82 ekran.Bu TV'nin içini açtım 808dfi değiştirdim sadece TV açıldı sonra bozuldu çünkü ben 10mf-63v değiştirmedim.Sonra şimdi bunu değiştirmek için açtım ama bundan bulamadım 10mf-100v diye buldum.Acaba bu TV 70 ekran olduğundan mı büyük çıktı?Bide her kondansitörden bir tane mi olur.

Her TV aynı devre tasarımını kullanmaz.Tamircilerde ise devre kartlarının fabrikadan alınmış şemaları oluyor.Osilaskoplar ile sinyaller izlenerek hatalı eleman değiştiriliyor.Kafanıza göre bir şey yapmayın.Fişteki 220V , TV arkasında 30000V kadar çıkabiliyor.Bu gerilimlerde elektronlar katot tüpe ışınlanıyor ve görüntü alıyoruz.

Onun arızasını sana kim söylediyse elektirikci değil o adam söyleyim ben.

Geri