• Forum vBulletin altyapısından Xenforo altyapısına geçirildi, bu sebeple eski şifreleriniz ile foruma giriş yapamayacaksınız, parolamı unuttum adımından mailiniz ile şifre sıfırlayarak giriş yapabilirsiniz.

Üyeliklerinde geçerli bir mail adresi olmadığı için sıfırlama yapamayacak kullanıcılar forum kullanıcı adlarını ve yeni şifrelerini yazarak info@maxigame.org adresine şifre sıfırlamak istediklerine dair bir mail göndersinler şifrelerini sıfırlayıp mail adreslerini güncelleyeceğiz. Şifreniz sıfırlandıktan sonra foruma giriş yapıp tekrar istediğiniz gibi değiştirebilirsiniz.

Karabük'te Okuyan - Oturan ?

• Konuyu başlatan Konuyu başlatan Shi-Gin
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi

Shi-Gin

Aileden
Aktiflik
K.Tarihi
23 Ağu 2011
Puanı
491
Karabük'te okuyan ve ya oturan var mı ? Karabük Üniv. %100 İngilizce Bilgisayar Mühendisliği kazandım da yurt olayı bana göre değil ev tutmayı düşünüyorum bu açıdan orada okuyan-oturan biri var ise sormam gerekenler var :D Gerçi 2 yıl kalıp yatay geçişle başka bir üniversiteye geçmeyi düşünüyorum ama şimdilik idare edeceğiz :D Bu arada hazırlık zorunluymuş ingilizce olduğu için bu yüzden ilk sene gezip tozacağım :D

hazırlıkta gerçekten gezin tozun, hele ki bizim üniversite gibi türkçe bölüme ingilizce hazırlık şartı koyan arkadaşlar; her türlü hazırlığı geçiyor sadece muafiyet alıyorsunuz. ki normal bir çalışma ile alırsınız. hazırlıkta ne kadar gezerseniz gezin :D 160 saat devamsızlık varsa 159 kullanın derim :D fakülteye geçince mumla arıyorsunuz o günleri :(

hazırlıkta gerçekten gezin tozun, hele ki bizim üniversite gibi türkçe bölüme ingilizce hazırlık şartı koyan arkadaşlar; her türlü hazırlığı geçiyor sadece muafiyet alıyorsunuz. ki normal bir çalışma ile alırsınız. hazırlıkta ne kadar gezerseniz gezin :D 160 saat devamsızlık varsa 159 kullanın derim :D fakülteye geçince mumla arıyorsunuz o günleri :(
Türkçe bölüme ingilizce şartı da çok ayrı bir kafaymış :D

Özel üniversite işi sakat ya :D

kumar ciddi anlamda.. bazı devlet üniversitelerinden kat kat daha zor hele ki müh. tarzı okuyorsan. çünkü bursu kesmek için ve genel söylenen söz; mühendislik bu okulun ana bölümlerinden bundan dolayı burası zordur. gano düştü, sen tam parası ver..

bakalım seneye bir daha gireceğim, yatay geçiş yapıp devletten bölüme geçeceğim verdiğim derslerle direk 3. sınıftan gideceğiz inş :D

Yatay geçiş o kadar kolay mı yav ? ben bakmıştım üniversitelerde 1-2 tane anca alıyorlarmış yatay geçişten

Hazırlık sınıfında yatın ne demektir ya? Boşuna koymuyorlar size o hazırlık sınıfını tamam bazı üniversitelerde kaliteli hazırlık okutmuyor olabilirler ama İngilizce olmadan solda sıfır kalırsınız. Günümüzde artık İngilizce bile işe yaramıyor üçüncü dil arayan firmalar bile mevcut(Çince/Rusça/Portekizce gibi) kuru kuruna Türkçe mezun olupta başınızı yakmayın İngilizceyi iyi kavrayın, iyi öğrenin vakit bulursanız üçüncü bir dile bile başlayın.

Yatay geçiş o kadar kolay mı yav ? ben bakmıştım üniversitelerde 1-2 tane anca alıyorlarmış yatay geçişten
Notun belirli bir ortalamanın üzerinde olacak ve kendi bölümünde %10'da olacaksın, gerçi üniversiteden üniversiteye değişiyor.

----------

Hazırlık sınıfında yatın ne demektir ya? Boşuna koymuyorlar size o hazırlık sınıfını tamam bazı üniversitelerde kaliteli hazırlık okutmuyor olabilirler ama İngilizce olmadan solda sıfır kalırsınız. Günümüzde artık İngilizce bile işe yaramıyor üçüncü dil arayan firmalar bile mevcut(Çince/Rusça/Portekizce gibi) kuru kuruna Türkçe mezun olupta başınızı yakmayın İngilizceyi iyi kavrayın, iyi öğrenin vakit bulursanız üçüncü bir dile bile başlayın.
Gezip tozmaktan kastım, 1 ve ya daha üst sınıfmış gibi derslere kasmamak. Zaten bölüm %100 İngilizce istesen de istemesen de öğreneceksin + bende İngilizce altyapı zaten mevcut. Japonca'mı da yapıyorum üstüne oh mis.

benim için demişsen; ben direk üniversiteyi bırakıp puanımla başka üniversiteden başlayacağım. aynı bölüm olduğu için belgelerle aldığımı gösterip direk 3. sınıftan başlayabiliyorsun. (tabi aynı dersleri görürsen)

Mesela Bir örnek verebilirmisin 4 yıllık kazanamazsam 2 yıllıktan yatay geçiş yapacam bende

Türkçe lisans okuyan biri hazırlıkta 0'dan ingilizce öğrenemez. zaten adam Türkçe bölüm yazmışsa nedeni vardır. hazırlıkta ingilizce eğitim seviyesi olarak; pre intermediate veya intermediatedan ileri gitmiyor. ben 1 sene boyunca gezmedim tozmadım 87 not ortalaması ile hazırlığı bitirdim noldu ? şuan ne ingilizce görüyoruz ne de başka bir şey. Türkçe bölümde ingilizce hazırlık okutan (bizim üniversite gibi) saçma üniversiteler için hazırlık fırsattır, üniversiteye alışmaktır. tek yararı dediğim gibi AA oldu o kadar

----------

Mesela Bir örnek verebilirmisin 4 yıllık kazanamazsam 2 yıllıktan yatay geçiş yapacam bende

onların sınavı oluyor diye biliyorum. sınava girip kazanırsan öyle geçebiliyorsun

yatay geçiş lisans öğretiminde kendinle alakalı başka bir fakültedeki denk bölüme geçiştir ve şartları shi gin in dediği gibidir.Yatay geçişte kontenjan azdır ve evrak işleri ıvır zıvır kafa yoran bir sürü iş var gel git yaparsın sürekli.Ama yatay geçiş yaptığın yerde dersler farklı olursa onları alman gerekiyor diye biliyorum.

Senin meselen D(ikey)G(eçiş)S(ınavı) ve bu 2 yıllık bölümünü 4 yıllığa tamamlaman için olan sınavdır.Çevremde DGS ile gelenlerden edindiğim bilgilere göre süre az,sorular çok uzun ve verilen zamana göre fazlaymış.Diyelimki kısa zamanda çok netini çıkardın ve başarılı oldun kazandın.. İntibak sınıfında olacaksın direkt 3 değil.3.sınıflarla bütün derslere birlikte gireceksin ama senin onların 1-2.sınıfta aldığı ama senin almadığın dersler olursa (ki rahat 4-8 ders arası oluyor benim gördüklerimde) bir dönemde 14-16 ders vermen çok sıkı çalıman gerekecek.Mesela benim 10 dersim vardı intibaktaki arkadaşın 15 dersi vardı.Heee senin avantajında şu olacak sen 2 yıllık birçok ders verdiğin için normalde lisans eğitiminde 3-4.sınıfta olan ama senin 2 yıllıkta genelde son sınıfta verdiğin dersler 3.4. sınıfın dersleriyle eşleşiyor onları sen tekrar almayıp Muaf olacaksın.2 yıllıkta hızlandırılmış olduğu için senin 2.sınıf 2.dönemde gördüğün dersi normalde 3.sınıf 2.dönemde görebiliyor lisans öğretimindekiler..

----------

transkriptinde 3.sınıf görünür ama sen 3.sınıflardan 5-10 ders fazla alıyorsun geçersen 4 sün geçemezsen 3 ten o dersleri vermeye devam ;) ortalama ile geçsen bile bütler yaz okulları tek ders sınavı falan uğraş uğraş bitmez...

Son düzenleme:
Yazdıklarından anladığım kadarıyla ya 4 yıllığı kazan yada 2 yıllığı bitir bırak .

Geri