• Forum vBulletin altyapısından Xenforo altyapısına geçirildi, bu sebeple eski şifreleriniz ile foruma giriş yapamayacaksınız, parolamı unuttum adımından mailiniz ile şifre sıfırlayarak giriş yapabilirsiniz.

Üyeliklerinde geçerli bir mail adresi olmadığı için sıfırlama yapamayacak kullanıcılar forum kullanıcı adlarını ve yeni şifrelerini yazarak info@maxigame.org adresine şifre sıfırlamak istediklerine dair bir mail göndersinler şifrelerini sıfırlayıp mail adreslerini güncelleyeceğiz. Şifreniz sıfırlandıktan sonra foruma giriş yapıp tekrar istediğiniz gibi değiştirebilirsiniz.

Kek Sorular

• Konuyu başlatan Konuyu başlatan Shi-Gin
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi

Shi-Gin

Aileden
Aktiflik
K.Tarihi
23 Ağu 2011
Puanı
491
Bölümünüz olmasa bile YGS'de her sorudan puan alabileceğinizi unutmayıp bölümünüz dışındaki testlere de göz atmanızda yarar var. Örneğin sözel öğrencisi olsanız bile fen testinde günlük bilgiyle çözebileceğiniz sorular mevcut. Mesela sizi diğer sözel öğrencilerinden daha ön planda tutacak şey, bölümünüz dışı diğer testlerdir. 2 sözel öğrencisi ikisi de sözel testlerden eşit netler yapıyor bir diğeri bölüm dışı testlerden kolay bir soru yakalayıp çözüyor ve diğerinin önüne geçiyor. Diğer testlere bakmayı kesinlikle göz ardı etmeyin. Matematikte saniyelik işlemlerle çözülebilen sorular, fen bilimlerinde günlük hayatta kullandığımız bilgiler ışığında yine saniyelerimizi almayan sorular her sene karşımıza çıkıyor. Direk ben yapamam deyip vazgeçmeyin yapabildiğiniz bölümleri bitirdikten sonra vaktiniz oldukça bu kolay soruların üzerine gidin. Başarılar :D

Aynen, bu konuda haklısın. Fen görmememe rağmen fenden 6-7 net yapıyorum, çok basit sorular geliyor saniyesine çözülebilecek şekilde.

Ya bişi sorucam ne zamandır aklımda. Şimdi bir derste 30 soru var. Bu dersin 30 sorusundan kesin bildiğimiz 10 tanesini yapsak geriye kalan 20 taneyi boş bıraksak bu boş bıraktıklarımızda puanlamaya dahil oluyor mu? Yani boş bıraktıklarımız doğru yada yanlış olarak mı sayılıyor yoksa boş sorular puanlamaya dahil edilmiyor mu?

Anlatabildim herhalde :D

Ya bişi sorucam ne zamandır aklımda. Şimdi bir derste 30 soru var. Bu dersin 30 sorusundan kesin bildiğimiz 10 tanesini yapsak geriye kalan 20 taneyi boş bıraksak bu boş bıraktıklarımızda puanlamaya dahil oluyor mu? Yani boş bıraktıklarımız doğru yada yanlış olarak mı sayılıyor yoksa boş sorular puanlamaya dahil edilmiyor mu?

Anlatabildim herhalde :D
Bi derste 30 soru var diyelim ve sen bu dersten 1 soru başına 3 puan alıyorsun ve 10 soru yaptın hepsi doğruysa 30 puan alırsın kalan 20 soru dahil edilmez.

---------------------------------------

Son düzenleme:
sağlık meslek lisesi çıkışlıyım sayısal yani ama ben sözel yeteneği var deli gibi ki üstüne üstlük okuldada hep sözel gördük geometri kimya fizik matematik biyoloji hepsini lise 1 de bıraktık son 3 yıl dil anlatım edebiyat din kültürü ve meslek dersleri gördük şimdi yarın benden ygs2 yapmamı istiyorlar kendi bölümümü okumam için eğitim sistemimizi anlamak gerçekten zor

Geri