• Forum vBulletin altyapısından Xenforo altyapısına geçirildi, bu sebeple eski şifreleriniz ile foruma giriş yapamayacaksınız, parolamı unuttum adımından mailiniz ile şifre sıfırlayarak giriş yapabilirsiniz.

Üyeliklerinde geçerli bir mail adresi olmadığı için sıfırlama yapamayacak kullanıcılar forum kullanıcı adlarını ve yeni şifrelerini yazarak info@maxigame.org adresine şifre sıfırlamak istediklerine dair bir mail göndersinler şifrelerini sıfırlayıp mail adreslerini güncelleyeceğiz. Şifreniz sıfırlandıktan sonra foruma giriş yapıp tekrar istediğiniz gibi değiştirebilirsiniz.

Keops Piramidi

• Konuyu başlatan Konuyu başlatan IMLEGEND
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi

IMLEGEND

Aileden
Aktiflik
K.Tarihi
23 Nis 2009
Puanı
152
hieroplanes.gif

heirohelicopter.gif
helicopter.gif

heirosubmarine.gif

sub19408jw.jpg

heiroglider.gif

glider.gif

heiroufo2.gif

hindenburgz.gif

Yapılan incelemelerde bugün teknolojik olarak çok ilerlemiş Japonya bile Keops piramidinin aynısını yapamamaktadır..

• [*=center]Keops piramidinin yüksekliğinin 1 milyarla çarpımı yaklaşık olarak güneşle dünyamız arasındaki mesafeyi verir.(149.504.000km)

• [*=center]Piramidin üstünden geçen meridyen karaları ve denizleri tam 2 eşit parçaya bölüyor.

• [*=center]Taban çevresinin, yüksekliğinin 2 katına bölünmesinin pi=3.14 sayısını veriyor.

• [*=center]Piramidin içinde dünyanın ağırlığı yazıyor.

• [*=center]Piramit tam olarak dünyanın merkezinde bulunuyor.

• [*=center]Piramidin çalışkan işçileri olağanüstü bir çabayla günde 10 parça üst üste koyduklarını kabul edersek,piramitteki 2.5 milyon taçın 250.000 gün, yanı 664 yılda ancak oluşmuş oluyor. Oysa piramit 20-30 yılda tamamlanmıştır.

Piramitle ilgili diğer bilgiler:

• [*=center]Her biri 20 ton olan taşlardan inşa edilmiştir.Bu taşların temin edilebileceği en yakın mesafe yüzlerce km uzaklıktadır. Bu taşların nasıl getirildikleri tam olarak bilinmemektedir.

• [*=center]Piramit kimin adına yapıldıysa, onun bulunduğu odaya yılda iki kez güneş girer.(doğduğu ve tahta çıktığı günler.)

• [*=center]Mumyalarda rodyoaktif madde bulunduğundan;mumyaları ilk bulan 12 kişi kanserden ölmüştür.

• [*=center]Piramitlerin içerisinde ultra sound, radar, sonar gibi cihazlar çalışmamaktadır.
    [*=center]
Kirletilmiş suyu, birkaç gün piramidin içine bırakırsanız; suyu arıtılmış olarak bulursunuz.

• [*=center]Piramidin içerisinde süt birkaç gün süreyle taze kalır ve sonunda bozulmadan yoğurt haline gelir.

• [*=center]Bitkiler piramidin içinde daha hızlı gelişirler.

• [*=center]Piramidin içine bırakılmış su beş hafta süreyle bekletildikten sonra yüz losyonu olarak kullanılabilir.

• [*=center]Çöp bidonu içindeki yemek artıkları hiç koku yapmadan piramit içinde mumyalaşır.

• [*=center]Kesik ,yanık ve sıyrık gibi yaralar büyükçe bir piramit içinde daha çabuk iyileşme eğilimi gösterir.

• [*=center]Piramitlerin bazı odalarını içinde ne olduğu hala bilinmemektedir. Araştırmacıların çoğu ya içinde kayboldu ya da aynı yerde birkaç tur attılar fakat içlerini göremediler.

• [*=center]Piramitlerin içleri yazın soğuk,kışın çok soğuk olur.

2rxvhgl.png

Bir müzik projesinde bu konuyu anlatmıştım gerçekten çok ilginç :)

Bu konuyu daha önce gördüm diye hatırlıyorum ama konu düzenine teşekkür verdim, sağol. :)

Mükemmel de o helikopter resimleriyle bi alakası olmadıgını düşünüyorum. Küçükken helikopter görmediğim halde bende çizebiliyordum.

Mısırlıların zekasına hastayım ya birde piramidin içinde ampule benzer asalar vardı ve elektrik havadan gelip ampule geçer ve bağlantısız ışık elde edilirdi.Elektrik ise hazar nehrinden temin edilirdi(hiçbir mekanik kullanılmadan ve havada uçarak zararsız bir şekilde

39ka7iit.jpg

Beyler inanılmaz birşey buldum internette. Mısırlılar Ferrari logosunu ve adriana limayı'da keşfetmişler. Yapılan incelemeler sonucu bu gün rusya bile böylesini yapamıyormuş. ortadaki cismin ise hala ne olduğu hakkında bir bilgi yok.

39ka7iit.jpg

Beyler inanılmaz birşey buldum internette. Mısırlılar Ferrari logosunu ve adriana limayı'da keşfetmişler. Yapılan incelemeler sonucu bu gün rusya bile böylesini yapamıyormuş. ortadaki cismin ise hala ne olduğu hakkında bir bilgi yok.

güzel yapmışsın :D

Mükemmel de o helikopter resimleriyle bi alakası olmadıgını düşünüyorum. Küçükken helikopter görmediğim halde bende çizebiliyordum.
Yine de öyle bir şeyin varlığını biliyordun sen m.ö bir helikopter hayal edebilir miydin imkansız gibi bir şey. Bu zamanlarda kolay tabii hiç mi duymamıştın ? duymuşundur bir yerden ..... 100 yıl önce olsa telefon diye bir şey hayal edemezdin belki de ama şuan vazgeçilmezlerden :)

Mısırlıların zekasına hastayım ya birde piramidin içinde ampule benzer asalar vardı ve elektrik havadan gelip ampule geçer ve bağlantısız ışık elde edilirdi.Elektrik ise hazar nehrinden temin edilirdi(hiçbir mekanik kullanılmadan ve havada uçarak zararsız bir şekilde
Hazar diye bir nehir yok nil nehri o.

Bu arada bence başka bir olay var bu mısırlılar da çünkü cidden imkansız gibi bir şey .. Cinler veya varsa uzaylılar yardımıyla olabilir.

Yaw he he bu kadarda abartmayın yok ikiz kuleler olayınıda çizmişlerdir kesin hey allahım ya.

Bir avuç boş vakti olan insanın yaptığı birşey :p

39ka7iit.jpg

hocam koptum ya :D eline sağlık

Geri