• Forum vBulletin altyapısından Xenforo altyapısına geçirildi, bu sebeple eski şifreleriniz ile foruma giriş yapamayacaksınız, parolamı unuttum adımından mailiniz ile şifre sıfırlayarak giriş yapabilirsiniz.

Üyeliklerinde geçerli bir mail adresi olmadığı için sıfırlama yapamayacak kullanıcılar forum kullanıcı adlarını ve yeni şifrelerini yazarak info@maxigame.org adresine şifre sıfırlamak istediklerine dair bir mail göndersinler şifrelerini sıfırlayıp mail adreslerini güncelleyeceğiz. Şifreniz sıfırlandıktan sonra foruma giriş yapıp tekrar istediğiniz gibi değiştirebilirsiniz.

Kingdom Online Geniş Kapsamlı Meslekler Rehberi

• Konuyu başlatan Konuyu başlatan IMLEGEND
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi

IMLEGEND

Aileden
Aktiflik
K.Tarihi
23 Nis 2009
Puanı
152
maxigamebanner1.png

maxayrac3.jpg

Merhaba arkadaşlar bugün sizlere oyun içerisinde bulunan Npcler vasıtası ile nasıl Silah ve Zırh üretmeyi göstereceğim.

İlk başta Meslek sınıfının özelliklerini ve Npclerin neler verdiğini öğrenelim.

Zanaat (Crafting): Yaratıklardan, zindanlardan ve harita üzerinde belirli bölgelerden topladığınız parçalar ile silah, zırh, pot gibi işlevsel ekipman ve eşyalar üretebilirsiniz.
Kingdom Online Zanaat alanında uzmanlaşabileceğiniz 4 farklı meslek sınıfı sunmakta. Oyuncular bu 4 sınıftan sadece 2 sini seçerek uzmanlaşabilirler.

Dip Not: Her Kingdom Online oyuncusu sadece 2 özel beceri öğrenebilir.

Simyacı: Can, mana potu ve karakterinize süreli özellikler sağlayacak olan eşyaları üretebilirsiniz.

uxk6z.png

Simyacı

Mesleği alabilmek için öncesinde '' Eski Şehir '' Bölgesine gidip, '' Khanhut '' isimli Npcden ;

v08zp.png

'' Özel Beceri Öğren '' Sekmesine Tıklıyoruz.
v08w9.png

Özel beceri öğren dedikten sonra '' K '' tuşuna basıp, '' Technolog '' bölümüne giriyoruz ve orada aldığımız meslekleri gösteriyor olacak.

v094q.png

Üretim Eşyası bölümüne girip mesleğimiz içinde bulunan 2 tane yetenekten birine tıklıyoruz.

v09cz.png

Evet arkadaşlar burada gördüğünüz gibi can iksiri üretebiliyoruz. Mesleğin levelini kasarak üretilen iksirin boyutları değişecektir.

Aşağıdaki resimde görüldüğü gibi İstenilen ürününe göre hazırlık yapıp ona göre üretim yapıyoruz.

Bazı gerekli materyallar Mesleği aldığınız yerdeki Npc'den
v09lf.png
Sekmesine tıklayarak Materyal bölümüne giriyoruz. Ve burada gerekli materyalları tedarik ediyoruz ve üretim için sistemi hazır hale getiriyoruz.

Dip Not: Simya meslek grubunu geliştirilmesi ve levellere göre gerekli materyallar şehrin her yakasında bulunan npclerden çıkabiliyor,

Arkadaşlar, Meslek sınıfını geliştirebilmek için en önemli faktör kazı yapmaktır, Kazı yaparak toplama değerinizi arttırarak, gerekli eşya veyahut iksirin üretimine hazır hale geliriz. Aşağıdaki resimde ilk kazı yapımını göstereceğim.

v09yr.png

Kazı yaptıkça '' K '' bölümündeki '' Özel Beceri seviyesi puanı '' gelişecek ve Mesleğimiz olan Npc'ye gelip
v0b2v.png
Sekmesini tıklayarak seviye atlayacağız.

Seviye atladıkça istediğimiz iksir için Khankut adlı npcden '' Recipe '' sekmesine tıklayarak istediğimiz ürünün Recipesini alarak, '' Üretim Eşyası '' Sekmesine gelip Geliştirdiğin Recipelerin istediği materyallar doğrultusunda üretimlere başlıyorsun.

Evet arkadaşlar Simya grubumuz böyle idi, Şimdi sırada ise;

Düşük sınıf kıyafet üretebilen meslek

Mesleği alabilmek için öncesinde '' Eski Şehir '' Bölgesine gidip, '' Marian '' isimli Npcden ;

v0bf7.png

v08w9.png

Özel beceri öğren dedikten sonra '' K '' tuşuna basıp, '' Technolog '' bölümüne giriyoruz ve orada aldığımız meslekleri gösteriyor olacak.

v0bm7.png

Üretim Eşyası bölümüne girip mesleğimiz içinde bulunan 2 tane yetenekten birine tıklıyoruz.

v0bq9.png

Evet arkadaşlar burada gördüğünüz gibi Düşük sınıf kıyafet üretebiliyoruz. Mesleğin levelini kasarak üretilen Düşük sınıf kıyafet seviyeleri değişecektir.

Aşağıdaki resimde görüldüğü gibi İstenilen ürününe göre hazırlık yapıp ona göre üretim yapıyoruz.

v09lf.png
Sekmesine tıklayarak Materyal bölümüne giriyoruz. Ve burada gerekli materyalları tedarik ediyoruz ve üretim için sistemi hazır hale getiriyoruz.

Dip Not: Düşük sınıf kıyafet üretebilen meslek grubunu geliştirilmesi ve levellere göre gerekli materyallar şehrin her yakasında bulunan npclerden çıkabiliyor,

Arkadaşlar, Meslek sınıfını geliştirebilmek için en önemli faktör kazı yapmaktır, Kazı yaparak toplama değerinizi arttırarak, gerekli eşya veyahut Düşük sınıf kıyafet üretebilen meslek grubunu hazır hale ge Aşağıdaki resimde ilk kazı yapımını göstereceğim.

v0bz6.png

Kazı yaptıkça '' K '' bölümündeki '' Özel Beceri seviyesi puanı '' gelişecek ve Mesleğimiz olan Npc'ye gelip
v0b2v.png

Seviye atladıkça istediğimiz iksir için Marian adlı npcden '' Recipe '' sekmesine tıklayarak istediğimiz ürünün Recipesini alarak, '' Üretim Eşyası '' Sekmesine gelip Geliştirdiğin Recipelerin istediği materyallar doğrultusunda üretimlere başlıyorsun.

Evet arkadaşlar Düşük sınıf kıyafet üretebilen grubumuz böyle idi, Şimdi sırada ise;

Zırhçı: Warrior ve Priest sınıfları için daha kaliteli zırhlar üretebilirsiniz.

Mesleği alabilmek için öncesinde '' Eski Şehir '' Bölgesine gidip, '' Ukun'' isimli Npcden ;

v0dg3.png

v08w9.png

v0hr7.png

v0dpb.png

Evet arkadaşlar burada gördüğünüz gibi Metal&Zırh üretebiliyoruz. Mesleğin levelini kasarak üretilen Metal&Zırh seviyeleri artacaktır.

v09lf.png

Dip Not: Metal&Zırh meslek grubunu geliştirilmesi ve levellere göre gerekli materyallar şehrin her yakasında bulunan npclerden çıkabiliyor,

Arkadaşlar, Meslek sınıfını geliştirebilmek için en önemli faktör kazı yapmaktır, Kazı yaparak toplama değerinizi arttırarak, gerekli eşya veyahut Metal&Zırh üretimine hazır hale geliriz. Aşağıdaki resimde ilk kazı yapımını göstereceğim.

v0dyu.png

v0b2v.png

Seviye atladıkça istediğimiz Metal&Zırh için Ukun adlı npcden '' Recipe '' sekmesine tıklayarak istediğimiz ürünün Recipesini alarak, '' Üretim Eşyası '' Sekmesine gelip Geliştirdiğin Recipelerin istediği materyallar doğrultusunda üretimlere başlıyorsun.

Evet arkadaşlar Zırh grubumuz böyle idi, Şimdi sırada ise;

Silahçı: Daha yüksek hasar oranına sahip silahlar üretebilirsiniz.

Dip Not: Zorlayıcı bir meslek grubudur ve kafa karıştırıcıdır.

v0f75.png

Mesleği alabilmek için öncesinde '' Eski Şehir '' Bölgesine gidip, '' Alpo '' isimli Npcden ;

v08w9.png

v0g08.png

Üretim Eşyası bölümüne girip mesleğimiz içinde bulunan yeteneğe tıklıyoruz.

Evet arkadaşlar burada gördüğünüz gibi Silah üretebiliyoruz. Mesleğin levelini kasarak üretilen iksirin boyutları değişecektir.

v09lf.png

Dip Not: Silah meslek grubunu geliştirilmesi ve levellere göre gerekli materyallar şehrin her yakasında bulunan npclerden çıkabiliyor,

Arkadaşlar, Meslek sınıfını geliştirebilmek için en önemli faktör kazı yapmaktır, Kazı yaparak toplama değerinizi arttırarak, gerekli eşya veyahut Silah üretimine hazır hale geliriz. Aşağıdaki resimde ilk kazı yapımını göstereceğim.

v0g4m.png

v0b2v.png

Seviye atladıkça istediğimiz Metal&Zırh için Alpo adlı npcden '' Recipe '' sekmesine tıklayarak istediğimiz ürünün Recipesini alarak, '' Üretim Eşyası '' Sekmesine gelip Geliştirdiğin Recipelerin istediği materyallar doğrultusunda üretimlere başlıyorsun.

Üretilen eşya örneği ve gerekli materyalların toplanmasının örneği;

22 level üretilen Silah'ın gerekli materyallarının toplanması ve üretilmesi

v0gng.png

Üretilmesi:

v0gs1.png

Dip Not: Silah üretimi diğer mesleklere göre biraz daha farklı arkadaşlar, 31p veyahut 11p (31p önerilir) itemleri üreterek, Üretilen eşyaya tıklayarak
v0d3r.png
'' İtem Breakdown ''

sekmesine tıklayarak,
v0ghh.png
12 adet Laurium Dagger New Pieces Elde ediyoruz.

Dip Not2: +30 level üstü Silah çıkarılması için Recipe'den satın alınan , '' Pure Magic Spirit '' alıp kullanıyoruz ve gerekli materyalı üretim sekmesi ile üretebilirsiniz.

v0gyu.png

Gerekli tüm malzemeler tamamlandığında istediğiniz eşyayı üretebilir , çoğaltabilir ve ticaret yaparak farklı eşyalar elde edebilirsiniz.

+30 Level Silah üretimi gerçekleşmiştir;

v0h1k.png

Bu uzun anlatım sonrasın da umarım anlamış ve eksiklerinizi konu ile tamamlamış olursunuz. Soru ve önerilerinizi konu üzerinden ilave edip, istek ve düzeltmeleri belirtebilirsiniz.

İyi oyunlar dilerim.

Geri