• Forum vBulletin altyapısından Xenforo altyapısına geçirildi, bu sebeple eski şifreleriniz ile foruma giriş yapamayacaksınız, parolamı unuttum adımından mailiniz ile şifre sıfırlayarak giriş yapabilirsiniz.

Üyeliklerinde geçerli bir mail adresi olmadığı için sıfırlama yapamayacak kullanıcılar forum kullanıcı adlarını ve yeni şifrelerini yazarak info@maxigame.org adresine şifre sıfırlamak istediklerine dair bir mail göndersinler şifrelerini sıfırlayıp mail adreslerini güncelleyeceğiz. Şifreniz sıfırlandıktan sonra foruma giriş yapıp tekrar istediğiniz gibi değiştirebilirsiniz.

Kingdom Online Oyuna Yeni Başlayanlar İçin Altın Değerinde Öneriler

• Konuyu başlatan Konuyu başlatan IMLEGEND
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi

IMLEGEND

Aileden
Aktiflik
K.Tarihi
23 Nis 2009
Puanı
152
maxigamebanner1.png

maxayrac3.jpg

Beta süresinde oyuna yeni başladığım zamanlar epey sıkıntılar yaşadım. Günlerce seviye atlayamadım, girdiğim bir lejyonda kazanabileceğim tüm paranın yarısını kaybettim. Çıktığım zaman ise 48 saat yasak yedim. Yeni başlayan arkadaşlarımız bu hatalara düşüp oyundan soğumasın diyerek bu makaleyi yazma gereği duydum.

1) Oyuna Başlamak: Oyuna ilk başladığımızda eğitim kampında başlıyoruz. İlk düşüncem beta bile olsa ne kadar az kişi var oldu. Fakat sonradan oyunda CH yani, Kanal sistemi olduğunu fark ettim. Server 1’den Server 15’e kadar giden bir sistem gibi düşünün ve asıl yani ana kale orası değil. Ana kalemiz Sienna. Kafanızda oyun ne kadar boş gibisinden soru işaretleri uyandırmasın.

2) Görevler: Görevler ikiye ayrılıyor Sarı Ünlem ve Kırmızı Ünlem. Kırmızı ünlem görevleri önceliğimiz olanlar yani ana görevler. Sarı görevler ise yan görevler (bir takım hediyeler vs. verebiliyorlar) Fakat hızlı ilerlemek istiyorsak önceliğimiz kırmızı ünlemli görevler olmalı. Yan görevlere bulaştığımız vakit içinden çıkamayız sonrasında bu görevler bitmek bilmiyor diye yılmayalım. çünkü ben bu hataya düştüm. Kırmızı ünlemli görevleri yaptıktan sonra bittiğini düşünmeyin, seviye atlayin yan görevlerle, zindanlarla vs. görev haritada belirecektir.

3) Tecrübe Puanı Kazanımı: Görevler önemli bir koz elimizde. Seri bir şekilde görevlerle level atlayabilirsiniz ama vakit buldukca levelinize uygun seri kesebileceğiniz moblarda elle farmlayın derim. çünkü zaman zaman 1-45 arası tüm görevleri yapsanızda %20 kadar bir açığınız olacak level atlarken. Üstte belirttiğim gibi Kırmızı Ünlemli görevler ile seri level alabilirsiniz fakat 15 levelden sonra zindanlara girmeyi unutmayin. Çünkü görevler bir sonraki seviyede açılacaktır ve zindanlarda hızlıca seviye atlamaya bakın. Girdiğiniz ilk zindandan %30 kadar bi exp alabilirsiniz uygun seviyeler arasında.

Exp. kasmak Knight Online’da olduğu kadar kolay değil çünkü seviye sınırı 45 ve party oluşturup elle kasayım gibi bir şey baya vakit alabiliyor. O yüzden hemen pes etmeyin. Mesele 25. seviyeye gelmekte, 25’ten sonrası 45’e kadar seri bir şekilde kesintisiz görevlerle maksimum 16 saatinizi alacaktır diye düşünüyorum.

4) Eşya Kazanımı: Eşyaları en uygun zindanlarda kasabileceğinizi düşünüyorum. Zindanlarda mavi renkli ender itemleri düşürebilirsiniz. Onun harici size en büyük tavsiyem 45. seviyeye gelene kadar paranızla item almayın ve en iyi ve en mükemmel iteme sahip olana kadar eşyalarınızı yükseltmeyin. Kristaller çok değerli.

5) Lejyonlar: İlk lejyona girdiğimde, hiç bi fikrim veya bilgim yok fakat kazandığım paranın yarısının lejyona gittiğini fark ettim. Görevlerden aldığım dahil. Yaklaşık bi 200 bin kadar para kaybettim. Bu para lejyon kasasına gitmişti. Çok büyük bir rakamdan bahsediyoruz başlangıç için. Sonradan öğrendiğim kadarıyla lejyon vergisi belirlenebiliyor ve kazanılan para lejyon deposuna gidiyormuş. Direk paralar lejyon başkanının cebine tabi. Çok zekice bir olaydi aslinda baslangic icin. Lejyondan çıktım ve 48 saat lejyon girme yasağım oldu. Hemen 200 bin para toplayıp kendi lejyonumu kurdum ve bu yöntemi uygulayarak çok güzel bir para kazandım. Eğitim kampı civarinda siyah atımla dolanıp herkesi lejyona topladım ve bir nevi bu arkadaşları sömürdüm beta dolayısıyla.

6) Oyuna Genel Bakış: Oyun genel olarak keyifli, pvp dinamiklerini beğendim fakat kimse Knight Online 2 diye gelmesin. Uzaktan yakından alakası yok. Fakat organizasyon olayları güzel yok efendim lejyondur kale savaşıdır PK’dır gayet iş görebilir ve zamanla geliştirileceğine inanıyorum. Oyuna ilk başladığınızda sıkılabilirsiniz çok keyifli olacağını vaat etmiyorum ama ilerleyen seviyelerde gayet keyif alacaksınız pazar yaptıkça, kendi eşyalarınızı ürettikçe, pvp yaptıkça.

Geri