• Forum vBulletin altyapısından Xenforo altyapısına geçirildi, bu sebeple eski şifreleriniz ile foruma giriş yapamayacaksınız, parolamı unuttum adımından mailiniz ile şifre sıfırlayarak giriş yapabilirsiniz.

Üyeliklerinde geçerli bir mail adresi olmadığı için sıfırlama yapamayacak kullanıcılar forum kullanıcı adlarını ve yeni şifrelerini yazarak info@maxigame.org adresine şifre sıfırlamak istediklerine dair bir mail göndersinler şifrelerini sıfırlayıp mail adreslerini güncelleyeceğiz. Şifreniz sıfırlandıktan sonra foruma giriş yapıp tekrar istediğiniz gibi değiştirebilirsiniz.

Kısa Dönem Askerlik Hk

• Konuyu başlatan Konuyu başlatan onurgs59
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi

onurgs59

Aileden
Aktiflik
K.Tarihi
19 Haz 2009
Puanı
504
Merhabalar MaxiGame ailesi. Üniversiteyi bitirdikten sonra askerlik hakkında sorularım var. Bilenler yardımcı olursa sevinirim. Üni. mezunu olacağım için kısa dönem askerlik yapacağım tabi o zamana kadar kanun değişmezse.

1 - Kısa dönem askerlik yapanlar komando olabilir mi?
2 - Komando olmak için askerlik şubesinde gönüllü olduğumuzu belirtirsek çıkma ihtimali nedir?
3 - Komando olursak (eğer olunuyorsa) askerlik bitiminde kalıp devam edebiliyor muyuz?

@haykolik41 Sen askerdin yanlış hatırlamıyorsam eğer biliyorsan cevaplayabilir misin.

Şimdiden cevaplayacak olan herkese teşekkürler.

Merhabalar MaxiGame ailesi. Üniversiteyi bitirdikten sonra askerlik hakkında sorularım var. Bilenler yardımcı olursa sevinirim. Üni. mezunu olacağım için kısa dönem askerlik yapacağım tabi o zamana kadar kanun değişmezse.

2 - Komando olmak için askerlik şubesinde gönüllü olduğumuzu belirtirsek çıkma ihtimali nedir?
3 - Komando olursak (eğer olunuyorsa) askerlik bitiminde kalıp devam edebiliyor muyuz?

@haykolik41 Sen askerdin yanlış hatırlamıyorsam eğer biliyorsan cevaplayabilir misin.

Şimdiden cevaplayacak olan herkese teşekkürler.

Hayır Asla olamazsın bende kırkağaçta kısa dönem 1 ay acemi birliği yaptım. Birde orası komando tugayı yinede time vermiyolar bizi..

Askerlik şubesinde 2 seçenek sunuyolar astec şıkkı ve kısa dönem şıkkı astec 10ay kısa dönem 4.5ay. Ben astec seçtim ama doktor öğretmen filan oluyomuş astec.

Komando olamıyosun ama astec olursan 9uncu ayda teğmenlik için kalcağını imzalıyosun..

Umarım yardımcı olabildim..

Hayır Asla olamazsın bende kırkağaçta kısa dönem 1 ay acemi birliği yaptım. Birde orası komando tugayı yinede time vermiyolar bizi..

Askerlik şubesinde 2 seçenek sunuyolar astec şıkkı ve kısa dönem şıkkı astec 10ay kısa dönem 4.5ay. Ben astec seçtim ama doktor öğretmen filan oluyomuş astec.

Komando olamıyosun ama astec olursan 9uncu ayda teğmenlik için kalcağını imzalıyosun..

Umarım yardımcı olabildim..

Yardımcı oldun olmasına da hayalleri yıktın be...
Kısa dönem askerlik 6 ay değil mi yalnız 4.5 yazmışsın da?
Ek olarak ben komando olmak istiyorum mesela diyelim uzun dönem yapcam gerekirse " deme şansım var mı ?

Yardımcı oldun olmasına da hayalleri yıktın be...
Kısa dönem askerlik 6 ay değil mi yalnız 4.5 yazmışsın da?
Ek olarak ben komando olmak istiyorum mesela diyelim uzun dönem yapcam gerekirse " deme şansım var mı ?
1 1.5 ay kısa dönem usta birliğinde 4.5ay geçiriyosun işte. Uzun dönem yapıcam desende uzun dönem olursa zaten astec oluyosun istesende istemesende. Gönüllü olarak dilekçe yazarsın eğer astec olursan komando birliğinde görev almak istiyorum dersin öyle olur.

1 1.5 ay kısa dönem usta birliğinde 4.5ay geçiriyosun işte. Uzun dönem yapıcam desende uzun dönem olursa zaten astec oluyosun istesende istemesende. Gönüllü olarak dilekçe yazarsın eğer astec olursan komando birliğinde görev almak istiyorum dersin öyle olur.

Bunu bir araştırmak lazım daha vakit var bakalım belki değişiklik olur sağolasın :)

Bence tecil ettirdim fakat yedek subaylığı herkese dolduruyorlar o yüzden zaten acemi ile usta birlik hemen belli oluyor başvurduğunda neresi çıkarsa ona göre ayarlıyorlar şans kısmet işi :D Bende gitmek istiyorum fakat KPSS sonuçlarını bekliyorum.

Bence tecil ettirdim fakat yedek subaylığı herkese dolduruyorlar o yüzden zaten acemi ile usta birlik hemen belli oluyor başvurduğunda neresi çıkarsa ona göre ayarlıyorlar şans kısmet işi :D Bende gitmek istiyorum fakat KPSS sonuçlarını bekliyorum.

Tüm askerlikler 9 ay olacak diye haberler var bir de. Ben de tecil ettirip 9 ay olana kadar bekleyip sonra komando olarak mı gitsem diye düşünmüyor değilim :D

@onurgs59 inşallah olursun kardeşim. Olman durumunda hayatın; üst imzadaki şeyimin emekçileri ile mücadele içinde geçecek. Şimdiden kolay gelsin sana.

Son düzenleme:
# Hort. Üniversite mezunu olup da gönüllü olarak uzun dönem askerlik yapabiliyor muyum konuyu derinden bilen birisi yardımcı olabilir mi? Eğer yapıyorsam rütbe ne oluyor ve süresi ne kadar oluyor?

Geri