• Forum vBulletin altyapısından Xenforo altyapısına geçirildi, bu sebeple eski şifreleriniz ile foruma giriş yapamayacaksınız, parolamı unuttum adımından mailiniz ile şifre sıfırlayarak giriş yapabilirsiniz.

Üyeliklerinde geçerli bir mail adresi olmadığı için sıfırlama yapamayacak kullanıcılar forum kullanıcı adlarını ve yeni şifrelerini yazarak info@maxigame.org adresine şifre sıfırlamak istediklerine dair bir mail göndersinler şifrelerini sıfırlayıp mail adreslerini güncelleyeceğiz. Şifreniz sıfırlandıktan sonra foruma giriş yapıp tekrar istediğiniz gibi değiştirebilirsiniz.

Kısa dönem askerlikle ilgili bilgisi olan bkz.

ibosivas58

Daimi Üye
Aktiflik
K.Tarihi
26 May 2009
Puanı
22
Merhaba arkadaşlar

Sene sonunda inşallah işletme mezunu olucağım.Kısa dönem gidenlerde nasıl bir olay anlatırmısnız mesala bölümle ilgili bi ayrım var mı asteğmen olarak nasıl giderim bana mı bağlı ?

Çünkü ben bi yandanda makine mühendisliğini bitirmeye çalışıyorum işletmeden açıktan okuduğum için erkenden biticek.Siz bu kısmı görmemiş sayın.

Asteğmen gitmen sana bağlı diye biliyorum. Yedek subay adayı olarak geçecek zaten. Onun dışında bir fikrim yok pek. Onun dışında bildiğim ve yanılmadığım tek şey kabus gibi geçecek günler.

[MENTION=8793]PageMaster[/MENTION] arkadaşın gözünü korkutma
dostum öncelikle ben uzman çavuşum ve deniz er eğitim alay komutanlığında görev yapıyor olup eğitimciyim
Öncelikle kısa dönem asteğmen olma ihtimalin senin isteğinin yanı sıra bazı meslek bölümlerinden devlet işine yarayacak olanları direk alıyor.
Örnek olarak makine mühendisligi gibi düşünebilirsin.
Merak ettiğin konuları özelden yada konu altında sorarsan yardımcı olabilirim.
Öncelikle yerin açıklansın ve hiç bir zaman il olarak düşünme.
Yerin güzel olur ama komutanın kötü olabilir.

Teşekkür ederim

Diyelim Asteğmen olduk yattıkları odalar 5-6 kişilik diyorlar okul gibi eğitim görüp maaş alıyorlarmış galiba

Ben %99 işletme mezunu olarak gidicem açıköğretim makine mühendisliğini askerden sonra belki okurum belki okumam garantisi yok.Kısa dönem başvurduğumda benim lisans mezunu gitmemin asteğmen lik dışında ne gibi katkısı olur farkım ne olur kısa dönem dışında

İşletme mezunları %90 normal askerlik yapıyorlar. Şahsen dz alayına katılışlarını çoğunu ben bilgisayar başında görevli olarak yaptığım için biliyorum.
Ankaradan özel görevli asblar gelip meslek seçim mülakatları yapmaktadır. Onların verdiği karar doğrultusunda ne olacağın belli olur. Ama çoğunluk genelde muhafız oluyor.
Ya talim öğretmeni veyahut kantinci, muhafız yine ama kapıda görevli gibi
Çeşit çok fazla her şeye verebilir. Koğuşlar hakkında fikir veremez kimse çünkü nereye gideceğin belli değil.
Örnek bizde 4 tabur var 2 si yeni 10 kişilik koğuşlar ve klimalı, digeri ise 25 30 klimalı ama tabi eski olduğu için fark var
İzmir deniz er de ise koğuşlar 50 kişilik mesela, yani her yer farklılık göstermektedir.

Geri