• Forum vBulletin altyapısından Xenforo altyapısına geçirildi, bu sebeple eski şifreleriniz ile foruma giriş yapamayacaksınız, parolamı unuttum adımından mailiniz ile şifre sıfırlayarak giriş yapabilirsiniz.

Üyeliklerinde geçerli bir mail adresi olmadığı için sıfırlama yapamayacak kullanıcılar forum kullanıcı adlarını ve yeni şifrelerini yazarak info@maxigame.org adresine şifre sıfırlamak istediklerine dair bir mail göndersinler şifrelerini sıfırlayıp mail adreslerini güncelleyeceğiz. Şifreniz sıfırlandıktan sonra foruma giriş yapıp tekrar istediğiniz gibi değiştirebilirsiniz.

Kitap Arşivim - PageMaster

PageMaster

Aileden
Aktiflik
K.Tarihi
4 May 2009
Puanı
344
maxigamelogo.png

İşte Benim Arşivim.Sevdiğim kitapları zaman buldukça bilgileri ile birlikte buraya ekliyorum.Burada sevdiğim kitaplar hakkında yorumlar yapabilir veya bana kitap önerebilrsiniz.Sizin arşivlerinizide en kısa zamanda bölümde görmek istiyorum :)

• Kitap Adı: Çocukluğum
Kitabın Yazarı : Maksim Gorki

Kitabın Kapağı :

Gorki-%C3%A7ocuklu%C4%9Fum.jpg

Kitap Hakkında Kısa Bilgi : Kitap Maksim Gorki'nin çocukluk yıllarını anlatmaktadır.Otobiyografi türündendir yani kitabı bize yazarımız Gorki anlatmaktadır.Gorkinin çocukluk yıllarında babasını kaybetip dedesinin evine taşınmasını ve orada yaşadığı zorlu mücadeleleri anlatmaktadır.Maksim Gorki Otobiyografisinin 3 kitabından 1.kitabıdır.

• Kitap Adı: Ekmeğimi Kazanırken
Kitabın Yazarı :Maksim Gorki
Kitap Kapağı :
27uo5.jpg

Kitap Hakkında Kısa Bilgi : Gorkinin küçük yaşta iş hayatına atılışı,Rusyada işçi sınıfının çektiği zorlukları konu almaktadır.Gorki ayakkabıcı dükkanında,gemide bulaşıkçı ,kuş avcılığı gibi işler ile uğraşını konu almaktadır.Maksim Gorki üçlemesinin 3 kitabından 2.kitabıdır.

• Kitap Adı : Benim Üniversitelerim

Kitabın Kapağı :

universite6453.jpg

Kitap Hakkında Kısaca Bilgi : Kitap Maksim Gorki üçlemesinin son kitabıdır.Gorkinin Kazana üniversite öğrenimi sebebiyle gidişini fakat bazı sebepler nedeniyle üniversiteden atılışını , Rusyadaki işçi sınıfının ayaklanmasını konu almaktadır.

• Kitap Adı : Ekmek İşçileri

Kitabın Kapağı :

0000000053341_5_1.jpg

Kitap Hakkında Kısaca Bilgi : Gorki'nin yaşamında fırınların ve ekmek işçilerinin özel bir yeri vardır. Fırınlar. Onun Üniversiteleri'nden biriydi. O dönem Rusya'sında fırınlar tıka basa yasak kitaplarla dolu olan birer siyasal eğitim yuvasıydı. Genç Gorki, devrimci hareketin yoğun merkezlerinden biri olan Kazan'da uzun yıllar hem ekmek işçiliği yapmış, hem de gizli devrimci
eylemlere katılmıştı.Yani kitap Rusyada devrim öncesi dönemin siyasi hareketlenmelerini konu almaktadır.

• Kitap Adı : Karamazov Kardeşler

Kitabın Yazarı : Dostoyevski

Kitabın Kapağı :

0000000219797_5_1.jpg

Kitap Hakkında Kısa Bilgi : Adı daima dünya edebiyatının başyapıtları arasında anılan Karamazov Kardeşler'de Dostoyevski, bir romancı olmanın ötesinde bir psikiyatr, bir feylesof, bir teolog olmaya cüret eder. Kilise ve devlet, ideolojiler ve güzellik, özgürlük ve sorumluluk gibi her zamanın sorunlarıyla, taşradaki küçük bir Rus ailesinin para, aşk, baba korkusu, kardeş kıskançlığı, itibar gibi iç sorunları arasında büyük bir ahenk ve güçle gidip gelir.

Tolstoy'un "en sevdiğim kitap" dediği Karamazov Kardeşler Dostoyevski'nin ölümünden bir yıl önce muhteşem bir final olarak yayımlanır (1880). Dostoyevski'nin mali ve ruhsal bir sürgünde yaşadığı Avrupa defterini kapatmış, kumar ve büyük borçlarından kurtulmuş, huzurlu ve mutlu bir aile hayatına kavuşmuş, ruhsal olgunluğun zirvesine ulaşmış olması şüphesiz eserin başarısında önemli faktörlerdir.

• Kitap Adı : Yeşil Yol

Kitabın Yazarı : Stephen King

Kitabın Kapağı :

0000000049903_5_1.jpg

Kitap Hakkında Kısaca Bilgi (Özet) : Acımasız, katillerin bulunduğu Could Mountain hapishanesinin E bloğuna hoş geldiniz. Buradaki mahkumlar 'Yaşlı Sparky' diye bilinen elektrikli sandalye için sıralarını beklerlerdi. Hapishane gardiyanlarından Paul Edgecombe için bütün katiller aynıydı. Ta ki John Coffey adındaki mahkumla tanışıncaya dek. Dev cüsseli, çocuk kalpli bu adam Edgecombe'un hayatını değiştirecekti.

Son düzenleme:
Şu Çılgın Türkleri okuyabilirsin tarih seviyorsan. Ben genelde kitapları kütüphaneden alırım satın alırsamda okuduktan sonra bir yere veririm arşiv yapmam yani :D

Şu Çılgın Türkleri okuyabilirsin tarih seviyorsan. Ben genelde kitapları kütüphaneden alırım satın alırsamda okuduktan sonra bir yere veririm arşiv yapmam yani :D

Evde varda sarmıyor hiç Türk tarihi :D Bendede tam aksine okuyayımm okmuayayım her ay kitap alırım ev kitap doldu hastalık işte bendekide :D

Son düzenleme:
Geri