• Forum vBulletin altyapısından Xenforo altyapısına geçirildi, bu sebeple eski şifreleriniz ile foruma giriş yapamayacaksınız, parolamı unuttum adımından mailiniz ile şifre sıfırlayarak giriş yapabilirsiniz.

Üyeliklerinde geçerli bir mail adresi olmadığı için sıfırlama yapamayacak kullanıcılar forum kullanıcı adlarını ve yeni şifrelerini yazarak info@maxigame.org adresine şifre sıfırlamak istediklerine dair bir mail göndersinler şifrelerini sıfırlayıp mail adreslerini güncelleyeceğiz. Şifreniz sıfırlandıktan sonra foruma giriş yapıp tekrar istediğiniz gibi değiştirebilirsiniz.

Kıyafet Seçimleri

Red DeviLs

Aileden
Aktiflik
K.Tarihi
26 Nis 2009
Puanı
104
Merhaba arkadaşlar.
Bu konuda kıyafetlerin + larını - lerini hangi buildin ne giymesi gerektiğini elimden geldiğince açıklayacağım.

Armor, Heavy Armor

1zbs6dh.jpg
Phy defansı ve phy ref.'i diğer kıyafetlere göre daha fazladır. ( Her setin mag'ı phy sinden fazladır )
Bu demek oluyorki Weapon skillerine ( Glavie, bow, warrior gibi ) karşı daha dayanıklı olursunuz.
Bunun yanı sıra mag atacklara karşı ( wizard, nuker ) defansınız daha az olur.
Armorun bir kötü yanıda hızınızı düşürür.
Bu item çeşidini bazı warriorlar ve genellikle str chin charlar tercih eder. Mantık şudur: Zaten wizardlarla pvp yapmıyoruz ve pvp de bütün charlar nerdeyse phy skillerini kullanıyor. Neden armor olupta phy'e karşı dayanıklı olmayayım?
Bence bu tamamen yanlış bir düşünce tarzı. Örnek verelim bir fw desiniz. Savaşta wizardlar ve bow charlar ön plandadır. Nukerler tıklayabildiği herkese nuke atar. Hızınız zaten az olduğu için kaçamazsınız.
Bana göre armor set yapmak isteyenler bu seti 2. bir alternatif olarak yapmalıdır. Yani esas setimiz garment yada pro olmalı armor yanlarında sadece pvp de giymek üzere hazırlanmış bir set olarak durmalıdır.
Bunun yanı sıra warriorlar özellikle solo kasarken phy vuran moblarda bu setle çok rahat edebilirler.

Protector, Light Armor

29l1r12.jpg
Phy defans, phy ref'i ve Mag defans ile mag ref'i az çok dengeleyen settir. Garment'e göre phy Armor'a göre mag defans ve ref'i daha fazladır.
Bu set çoğu oyuncuya göre ideal bir settir. Nedeni: İki defansı dengeleyip armorun yediği mag damag'ı yememek garmentin de yediği phy damag'ı yememek. Yarı yarıya daha güçlü olmak. Armor'a göre hızı daha yüksek bir set.
Çoğunlukla chin bow, glavie ve warrior, rogue charların tercihidir. Benimde 110 level bir ch bow karekterim var ve pro set giyiyorum. Memnunum..
Hem pvp alanında dengeli ve her tarafa sağlam hemde fw ve farklı savaşlarda avantajlı. Ancak bu seti sevmeyenler tabikide var. Nedeni şu: Ya mag'a karşı tam bir defans sağlarım yada phy'e karşı tam bir defans sağlarım. İkisinin arasında kalmak istemiyorum.. Buda mantıklı bir çözüm..Bana göre kasarken ideal bir set.Hem phy hem mag ref'i dengelediği için özellikle nuker charlar çok rahat edebilir.
Garment, Robe
4g0mkj.jpg
Mag def'i ve Mag ref'i en yüksek olan settir. Phy'e karşı diğer setlerden daha az dayanıklıdır.
Bunun yanı sıra nukerlerin ve wizardların, bladelerin önemli seçeneklerindendir.
Nedeni: Nukerler ve wizardlar mag ref'in de yardımıyla daha fazla vururlar.Zaten int oldukları için mag defleri yüksektir. Birde bu seti giyince tam bir mag tank'ı olurlar. Bladelerde zaten str oldukları için phy defansa sahiptirler. Bunun yanı sıra shieldden de defans aldıkları için mag ve phy'i dengelemek için bu seti tercih ederler ( hepsi demiyorum pro, armor giyen bladelerde var )
Bu set genellikle oyunun en pahalı setidir. Wizardların vazgeçilmezidir.
Hızı en yüksek settir. Bu seti giyipte armor ve pro setli çarların arkasında asla kalmazsınız:)
Wizard olsam bende robe giyerdim:):)

Kıyafetlerin birlikte kullanımı:
Arkadaşlar protector ve armor kıyafetleri birlikte giyilebilir. Yani 2 parça pro giyip 4 parça armor giyebilirsiniz.
Ben bunu pek önermiyorum ama şöyle birşey olabilir: Göğüslük ve legs armor geri kalan parçalar pro..
Garment diğer kıyafetlerle giyilmez. Tek giyilir zaten garment üzerinizdeyken diğer itemler kırmızı gözükür. Bütün seti çıkarmadan diğer itemleri giyemezsiniz.

Yardımcı olduysam ne mutlu bana. Eksiğim elbetteki vardır bunuda değerli yorumlarınızla kapatırsanız memnun olurum.
Bunlar tamamen benim görüşüm. 5-6 yıllık bir sro oyuncusu olarak size görüşlerimi aktarmak istedim.
Anlatım tamamen bana aittir.
Teşekkürler.

Son düzenleme:
Konu GüzeL olmuş eline sağLık Bi Sorum Olcak ZsZc'de Glavie-PacheoN-Fire Char kasıyorum akLımda Pro Set var 11D olunca İyi Bi Tercih olurmu bu.

yakında wizard cleric char yapılandırması yapıcam.1m sp ne giysem karar veremedim. Robe seçicem gibi geliyo :D

Güzel konu diyenler post kasmayı bıraksın artık :D Ard arda hepsi kopyala yapıştır yapmış resmen :D

Buarada eline sağlık Batu

Geri