• Forum vBulletin altyapısından Xenforo altyapısına geçirildi, bu sebeple eski şifreleriniz ile foruma giriş yapamayacaksınız, parolamı unuttum adımından mailiniz ile şifre sıfırlayarak giriş yapabilirsiniz.

Üyeliklerinde geçerli bir mail adresi olmadığı için sıfırlama yapamayacak kullanıcılar forum kullanıcı adlarını ve yeni şifrelerini yazarak info@maxigame.org adresine şifre sıfırlamak istediklerine dair bir mail göndersinler şifrelerini sıfırlayıp mail adreslerini güncelleyeceğiz. Şifreniz sıfırlandıktan sonra foruma giriş yapıp tekrar istediğiniz gibi değiştirebilirsiniz.

Kod alımı ve Komisyon Sıkıntısı ?

• Konuyu başlatan Konuyu başlatan Aznavour
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi

Aznavour

Üye
Aktiflik
K.Tarihi
3 Tem 2012
Puanı
0
Selam beyler,

Ben de forumdaki büyük çoğunluk gibi MMO oyunları bağımlısıyım ve doğal olarak oyun içi alışverişleri çok sık yapıyorum.İnsan belli bir süreden sonra yapmak zorunda hissediyor kendini haliyle :D

Yalnız ben hem yaştan hem de güvenemediğimden kredi kartı kullanmıyorum,onun yerine havale ya da telefonla ödeme yapıyorum ancak bu sefer de çok yüksek komisyon alıyorlar.Düşük komisyonla alışveriş yapmanın bir hal çaresi yok mudur arkadaşlar ? :/

Selam beyler,

Ben de forumdaki büyük çoğunluk gibi MMO oyunları bağımlısıyım ve doğal olarak oyun içi alışverişleri çok sık yapıyorum.İnsan belli bir süreden sonra yapmak zorunda hissediyor kendini haliyle :D

Yalnız ben hem yaştan hem de güvenemediğimden kredi kartı kullanmıyorum,onun yerine havale ya da telefonla ödeme yapıyorum ancak bu sefer de çok yüksek komisyon alıyorlar.Düşük komisyonla alışveriş yapmanın bir hal çaresi yok mudur arkadaşlar ? :/

bilider banka havalesi var komisyon almıyor. ondan sonracıma eğer düşünürsen mobil üzerindende gidebilirsin.

bilider banka havalesi var komisyon almıyor. ondan sonracıma eğer düşünürsen mobil üzerindende gidebilirsin.

Yanlış biliyorsun bankalar da neredeyse mobil kadar komisyon alıyor. Arkadaş haklı mobil komisyonları çok yüksek, havalede de alıyorlar o komisyonu. Kredi kartında komisyon biraz daha düşük. Kredi kartın olsaydı diğerlerinden daha mantıklı bir seçenekti. Ama başka alternatifler de var tabii kredi kartı haricinde.

Yanlış biliyorsun bankalar da neredeyse mobil kadar komisyon alıyor. Arkadaş haklı mobil komisyonları çok yüksek, havalede de alıyorlar o komisyonu. Kredi kartında komisyon biraz daha düşük. Kredi kartın olsaydı diğerlerinden daha mantıklı bir seçenekti. Ama başka alternatifler de var tabii kredi kartı haricinde.

Abi ben bıktım açıkçası bu komisyonlardan dediğin gibi kredi kartı iyi de o da bende yok olması da pek mümkün görünmüyor şu aşamada.Ne yapıcam hiç bilmiyorum anamız ağladı komisyona para bayılmaktan.

Yani dostum tabii haklısın. Ama işte ben hani banka hesabın falan varsa diye dedim. Ama dediğin gibi komisyon olayları var hepsinin

kredi kartı eyvallah da paybyme kullanıyorum şu an en rahatı bu abi hem güvenli hem hızlı kafam rahat.. ;)

abi onu bende duydum da tam bi anlamadım komisyon yok mu ondada

kardeş komisyon yok gibi birşey çok çok az o yüzden verdiğin parayı tamamen kullanabiliyorsun bildiğin kart yani işte üstünde bi sayı falan var onu oyun içinde girip alıyosun ne alcaksan ;)

kardeş komisyon yok gibi birşey çok çok az o yüzden verdiğin parayı tamamen kullanabiliyorsun bildiğin kart yani işte üstünde bi sayı falan var onu oyun içinde girip alıyosun ne alcaksan ;)

Kart derken nasıl yani kredi kartı gibiyse hiç bulaşmayayım hocam ? Bir de güvenlik olayı nasıl ?

Kart derken nasıl yani kredi kartı gibiyse hiç bulaşmayayım hocam ? Bir de güvenlik olayı nasıl ?

abim şekli kredi kartına benziyo tabi :D ama üstünde bi sayı var 13 haneli sanırım oyun oynarken bişey alcağın zaman onu giriyosun hemen alıyosun alcağını kart senin elinde hem güvenli hemde hızlı işte ;)

kredi kartı eyvallah da paybyme kullanıyorum şu an en rahatı bu abi hem güvenli hem hızlı kafam rahat.. ;)

Yukarıda bahsettiğim diğer alternatiflerden biri buydu. Kartı alıyorsun, kredi kartı gibi aylık ödemesi, hizmet bedeli yok, istediğin gibi komisyonu da düşük. Havale kadar, mobil kadar komisyon vermezsin. Uyguna alırsın. Hem de arkadaşın dediği gibi çok hızlı. 3D Secure ile uğraşmadan oyun içinde tıklarsın pencereye satın al diyip önceden para yüklediğin kartının numarasını girersin, olur biter :) Akbil gibi, önceden yükle, ihtiyacın olduğunda bas geç :)

abim şekli kredi kartına benziyo tabi :D ama üstünde bi sayı var 13 haneli sanırım oyun oynarken bişey alcağın zaman onu giriyosun hemen alıyosun alcağını kart senin elinde hem güvenli hemde hızlı işte ;)

Yukarıda bahsettiğim diğer alternatiflerden biri buydu. Kartı alıyorsun, kredi kartı gibi aylık ödemesi, hizmet bedeli yok, istediğin gibi komisyonu da düşük. Havale kadar, mobil kadar komisyon vermezsin. Uyguna alırsın. Hem de arkadaşın dediği gibi çok hızlı. 3D Secure ile uğraşmadan oyun içinde tıklarsın pencereye satın al diyip önceden para yüklediğin kartının numarasını girersin, olur biter :) Akbil gibi, önceden yükle, ihtiyacın olduğunda bas geç :)

Abi o zaman çok iyiymiş bu yaş sıkıntısı da yok zannedersem.Yalnız iyi oldu bu başlığı açtığım Allah razı olsun sizden be :D

Oyuna girip alıyosun derken o kadar hızlı mı ki ayrıca güvenlik açısından nasıl olcak şifreyle mi

bilen biri daha çıktı sonunda :D

Oyuna girip alıyosun derken o kadar hızlı mı ki ayrıca güvenlik açısından nasıl olcak şifreyle mi

Kart numaran var, sana özel olmalı paylaşıma kapalı. İçine yükle istediğin zaman oyun içinde kart numaran ile kullan. Kart numaranı paylaşmadıkça (nasıl özel bilgilerini paylaşmıyorsan onu da paylaşmamalısın) güvenlik açısından bir sorun yok. Zaten banka güvenceli bir firma.

Hız açısından dediğim gibi oyun içinde store'dan alacağını seç, kartını gir (içinde para varsa) direkt satın alıyorsun. Bekleme yok. Hızını da yine akbil olayından açıklayayım. Nasıl eskiden bilet sistemi vardı ya da muavinler vardı tek tek para topluyordu, gideceğin yere göre para üstü veriyordu, işler uzun sürüyordu. Şimdi akbil sistemi var, basıyorsun kartını tak geçiyorsun, bekleme yok. Para üstünü de iade makinesinden alıyorsun. Çok hızlı. Bu da onun gibi :)

O değil de PayByMe'yi övdü arkadaş bahsedilmemiş galiba konuda. İlk 2000 üyesine 10TL bonus varmış bedava yani :) Ve onlar oyun içinde de sürpriz ödüller kazanabiliyormuş. Aşmış mıdır ya 2000'i, treni kaçırdık mı?

Ben Paybyme'ye başvurdum bayağı güvenilir denizbank şubesinden kartı dolduruyoruz bildigin kredi kartı gibi o kod ile girip alışverişimizi yapıyoruz komisyon ve para kesimi yok

Ben Paybyme'ye başvurdum bayağı güvenilir denizbank şubesinden kartı dolduruyoruz bildigin kredi kartı gibi o kod ile girip alışverişimizi yapıyoruz komisyon ve para kesimi yok

dostum kartın geldi mi? hala 10tl yüklü mü geliyor kartlar yoksa o kampanya bitti mi??

Geri