• Forum vBulletin altyapısından Xenforo altyapısına geçirildi, bu sebeple eski şifreleriniz ile foruma giriş yapamayacaksınız, parolamı unuttum adımından mailiniz ile şifre sıfırlayarak giriş yapabilirsiniz.

Üyeliklerinde geçerli bir mail adresi olmadığı için sıfırlama yapamayacak kullanıcılar forum kullanıcı adlarını ve yeni şifrelerini yazarak info@maxigame.org adresine şifre sıfırlamak istediklerine dair bir mail göndersinler şifrelerini sıfırlayıp mail adreslerini güncelleyeceğiz. Şifreniz sıfırlandıktan sonra foruma giriş yapıp tekrar istediğiniz gibi değiştirebilirsiniz.

Kolay Yoldan Elmas&Zümrüt Bulmak

• Konuyu başlatan Konuyu başlatan Dentrax
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi

Dentrax

Aileden
Aktiflik
K.Tarihi
20 Şub 2011
Puanı
707
d08rl.gif

15711.png

Öncelikle gerekli olan program, Ellian's Dedector. İndirmek için buraya tıklayın.

İlk olarak, bir maden bulun. Ben Multipayer serverda oynadığım için, spawn alanından çok uzaklaştım.
İlk spawn koordinatlarım;

X: 127
Z: 619

Daha sonra, gemiye atlayıp, 2 oyun günü kadar yolculuktan sonra, geldiğim yerin koordinatı;

X: -1767
Z: 2078

Spawn olduğunuz alanlarda genelde, zümrüt ve elmas bulmak imkansızdır. Kendi tespitim. Elmas bulabilirsiniz fakat zümrüt çok zor.
Daha sonra çok yüksek bir dağlık alan bulup, evimizi yaptıktan sonra, maden girişi arayın. Benim maden girişimde,
Zombi Spawner'ı vardı mesela. Rastgele kazın. Yaklaşık, 20-15. katlara kadar inip, başka mağara bulun.
İndirdiğiniz mod'dan bakarak bulabilirsiniz.

Örneğin bu ss'deki yerin altında elmas var. Ve ilerisinde zümrüt var. Haritada gözüküyor. :)

gudlc.png

Başka bir yer, elmas var ve ileride gördüğünüz üzere zümrüt var. Yeşil renkli.

gudm1.png

Haritada yeşil, zümrüt. Her blcok indiğinizde, haritada bir alt bloğun madenlerini gösteriyor.
Kendinize göre iki block yükseklikteki madenlere kadar gösteriyor. Yaklaştığınızda, maden işareti büyüyor.

gudmq.png

Demir renkleri beyaz. Sol tarafta gördüğünüz üzere bir elmas var.

gudmu.png

İki block sonra, elmas ile karşılaşacaksınız.

gudmg.png

Zümrüt ve redstone.

gudml.png

Önceki bulduğum zümrütler.

gudms.png

15711.png

X ' e basınca blokları yok eden bir mod vardı sadece madenler gözüküyordu o çalışmıyor mu artık acaba?

Geri