• Forum vBulletin altyapısından Xenforo altyapısına geçirildi, bu sebeple eski şifreleriniz ile foruma giriş yapamayacaksınız, parolamı unuttum adımından mailiniz ile şifre sıfırlayarak giriş yapabilirsiniz.

Üyeliklerinde geçerli bir mail adresi olmadığı için sıfırlama yapamayacak kullanıcılar forum kullanıcı adlarını ve yeni şifrelerini yazarak info@maxigame.org adresine şifre sıfırlamak istediklerine dair bir mail göndersinler şifrelerini sıfırlayıp mail adreslerini güncelleyeceğiz. Şifreniz sıfırlandıktan sonra foruma giriş yapıp tekrar istediğiniz gibi değiştirebilirsiniz.

köpek cinsi

• Konuyu başlatan Konuyu başlatan Odessa
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi

Odessa

Aileden
Aktiflik
K.Tarihi
11 Eyl 2013
Puanı
34
ayın birinde köpek alcam allah izin verirse cins olarak alımda border collie ile golden retriever var şöyleki kazıklanmak istemiyorum daha önceden köpek almışlığım yok site reklamlarında köpek çiftliklerinde has safkan kırma değildir anne ve babalar yavrular alınmadan bakılabilir kendiniz seçeceksiniz falan yazıyo şimdi anne babaya bakmayla olmuyo adam bana başka cins verir başka cins gösterir buna güvenemem diye düşünüyorum fakat bu köpeklerin safkan ve sağlıklı olduğunu nasıl anlayabilirim sonuçta en azından 15 sene yaşıyolar düzgün seçimler yapmak gerek diye düşünüyorum zira ciddi bir konu bide bu golden retriever in fiyatları her yerde mevcut fakat border collie fiyatları belirlenmemiş iletişime geçin yazmışlar bu köpeğin tam olarak fiyat aralığını bilen varmı ? :) bir kaç senedir izlenimlerimde 350 400 500 tl arası değişiyodu fakat arkadaşlar o köpek cinsi yarışmalarda birinci oldu fiyat artmıştır dediler :D

Köpeğin sağlıklı olup olmadığını mutlaka bir veterinere götürerek test etmelisin, köpek bakıcısının, onun bunun sözüyle hareket etme.
Zaten köpeği veterinere götürdüğün zaman cinsinin kırma mı safkan mı aşısının tam mı eksik mi bütün özelliklerini öğrenirsin.
Bu arada Golden Retriever tavsiyemdir, genel olarak tatlı ve uysal oluyorlar. Ayrıca itaatkar ^^

Köpeğin sağlıklı olup olmadığını mutlaka bir veterinere götürerek test etmelisin, köpek bakıcısının, onun bunun sözüyle hareket etme.
Zaten köpeği veterinere götürdüğün zaman cinsinin kırma mı safkan mı aşısının tam mı eksik mi bütün özelliklerini öğrenirsin.
Bu arada Golden Retriever tavsiyemdir, genel olarak tatlı ve uysal oluyorlar. Ayrıca itaatkar ^^
büyük ihtimal o olcak border collie fiyat olarak çok uçuk olduğunu duydum ama araştırma içindeyim şuanda :) de golden dada şöyle bir durum var çok sevgi dolu bi hayvanmış sahibinin yanında bile başkasına ilgi göstericek kendini sevdirecek cıvık yılışık bişeyde istemiyorum o yüzden border collie daha mantıklı geliyo ama yinede sormadan bişey yapmayım dedim benden deneyimli kişilerde vardır forumda danışmak istedim :)
edit : ayrıca veteriner hekim işini tabiki yapıcam götürüp sağlık muaynesi yapılmadan eve almamda çiftlik ile evim arası çok uzak yanlış seçin yapıp götür değiştir falan yapmak istemiyorum o yüzden sordum en baştan hata yapmamak daha akıllıca:)

Son düzenleme:
Veteriner sana herşeyi söyliycektirde çok tuzlu oluyor anasını satim adamlar genetik mühendis sanırsın.
Bu arada golden al kızlar bayılıyor :D

Veteriner sana herşeyi söyliycektirde çok tuzlu oluyor anasını satim adamlar genetik mühendis sanırsın.
Bu arada golden al kızlar bayılıyor :D
dediğim gibi büyük ihtimal golden alabilirim mail attım ama firmalardan dönüş yok hala fiyatı bi öğreneyimde 2 köpek arasındayım işte bu arada yukarda yazdım zaten veterinere zaten götürcem anlatmak istediğim çiftlikteyken bir köpeğin sağlıklı ve safkan olduğunu nasıl anlarım bunu öğrenmek istedim hani hayvanı aldıktan sonra hastalıklı yada kırma falan olması 1- insanı üzer 2-değiştirme işleriydi uraştırır 3- hayvanada yazık doğrudan kendi sağlıklısını seçip veteriner hekime götürüp aşılarının ve hastalıkların kontrollerini yaptırrım alır götürrüm evime :D

EDIT CodeXpeRT : Site adresi belirtmeyin. P.M Kullanin .

----------

Eski admin kardesim forumda konusu vardi yoksa bende biliyorum.

Moderatörün son düzenlenenleri:
Iyi de başka sitenin linkini vermek yasak değil ki nasıl deneme mod. anlayışı bu?

Bence satın almak yerine sahiplenmen daha mantıklı, paran cebinde kalır köpeğe mama vb. gibi şeyler alırsın o paraya.

Şöyle ki, bazı internet sitelerinde bakımlı ücretsiz köpekleri sahiplendirme dedikleri birşey var. Adamlar hayvanlara gözü gibi bakıyor, onların aradağı tek şey o köpeğe sahip çıkabilecek uygun bir sahip. İnternette bir çok yavru köpek yavrusu var bakımlı.. Küçükken alman tavsiyemdir büyüdüklerinde sana alışmış olacaklar çünkü. Müsait bir yer olsa ben 1 dakika bile durmayacağım ücretsiz alacağım bir tane en bakımlılarından.

Harbi Sadık bi köpek İstiyorsan Bull Terrier Tek Gecerim Domuz Gibi Tipi Var ama Pitbull'a Kafa Tutuyor :)

Pitbul al diyenlerin mantığı belli zaten oralara hiç girmeyeceğim.Hiçbir köpek saldırgan değildir sadece sahibinin aynasıdır,nasıl yetiştirilirse öyle olurlar.Tabi pitbull,bull terrier cinslerinide sakin ama hırsızlara ve sana karşı tehlikeli olan durumlarda koruyacak şekildede eğitebilirsin.

Ama zaten senin aradığın cinsler belli sorun başkaydı :D Ama cins konusunda hala değiştirmeyi düşünürsen.İspanyol cocker cinsini öneririm.Sevimli,koruyucu ve itaatkar bir cins.

yzu2ehu5.jpg

Pitbull al diyenlerin mantigi belli diyen arkadas acikla bakalim benim mantigim neymis

Bende Beslemeyi Düşünüyorum Ama Bağcılarda Olcak İş Değil .

Cok Barzo Var Hepsinde Köpek İnsn gibi Dolaştıramassın yok kapıştıralım vs vs :(

Geri