• Forum vBulletin altyapısından Xenforo altyapısına geçirildi, bu sebeple eski şifreleriniz ile foruma giriş yapamayacaksınız, parolamı unuttum adımından mailiniz ile şifre sıfırlayarak giriş yapabilirsiniz.

Üyeliklerinde geçerli bir mail adresi olmadığı için sıfırlama yapamayacak kullanıcılar forum kullanıcı adlarını ve yeni şifrelerini yazarak info@maxigame.org adresine şifre sıfırlamak istediklerine dair bir mail göndersinler şifrelerini sıfırlayıp mail adreslerini güncelleyeceğiz. Şifreniz sıfırlandıktan sonra foruma giriş yapıp tekrar istediğiniz gibi değiştirebilirsiniz.

Köpek sahiplenme

• Konuyu başlatan Konuyu başlatan Odessa
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi

Odessa

Aileden
Aktiflik
K.Tarihi
11 Eyl 2013
Puanı
34
beyler uzun zamandır düşündüğüm bir köpek sahiplenme fikri vardı başlarda alayım diyordum fakat barınaklardaki o köpeklerin durumunu görünce içim acıdı birtanesini gözüme kestirdim fakat yaşam alanını hazırlamadan teslim almak istemedim gerekli ihtiyaçlarını temin ettikten sonra almak için gittiğimde burdaki barınakta yer olmadığı için istanbula gönderildiği söylendi adamlardan gerekli iletişim bilgilerini ve adresini aldım köpeğe ulaştım fakat oralardan nasıl getirtirim bilemiyorum kargo ile falan olacak iş değil hayvanın canını çıkarırlar gidip alayım desem çok fazla kayar izmir ist arası bir yol gösterin bana :)

Allah kahretsin. İzmirden İstanbula mı sürmüşler çocuğu. o köpek fazla yaşamaz, 250 liradan bir şey olmaz bir tanıdığından rica et deposunu doldur atla al o hayvanı. artık niyetlenerek kaderine girmişsin. onun iyiliği senin elinde artık.

köpekler çok nadir hastalanır ve dirençlidir. veteriner gibi sorunlarla uğraşmazsın. sadıktır senle yatar senle kalkar senle yaşar. yokluğu bilir yemek koymasan bile sana öfkelenmez tabi sen aç bırak diye söylemiyorum.

Allah kahretsin. İzmirden İstanbula mı sürmüşler çocuğu. o köpek fazla yaşamaz, 250 liradan bir şey olmaz bir tanıdığından rica et deposunu doldur atla al o hayvanı. artık niyetlenerek kaderine girmişsin. onun iyiliği senin elinde artık.

köpekler çok nadir hastalanır ve dirençlidir. veteriner gibi sorunlarla uğraşmazsın. sadıktır senle yatar senle kalkar senle yaşar. yokluğu bilir yemek koymasan bile sana öfkelenmez tabi sen aç bırak diye söylemiyorum.

istanbula sürülmesiyle ölmesi ne alaka anlayamadım ayrıca tahmin edebileceğin üzere benzin masrafının 3 4 katınıda verip istanbula köpek almaya gidelim desem tepki malmısın lan sen o kadar para vereceğine git petshoptan satın al olur bir kaç yıl öncesine kadar bende böyle düşünüyordum fakat aylardır barınaklara mama yardımı yapıyorum ve gönüllü olarak tek başına yürüme imkanı olmayan köpekleri gezdiriyorum gerçekten çok fazlalar ve birçoğuda yavru doğum günü hediyesi, sevgililer günü hediyesi, karne hediyesi gibi saçma sapan kutlamalar için üç beş kuruş paralara alınıp heves geçtikten sonra sanki basit bir eşya gibi sokağa atılıyor bir şekilde getirtmem lazım bu köpeği ama nasıl, kargo firmalarını aradım fakat kargo firmalarının evcil hayvan taşımasının etik olarak yasak ve suç olduğunu söyledi otobüs firmaları ile getireyim desen perişan ederler hayvanı.

istanbula sürülmesiyle ölmesi ne alaka anlayamadım ayrıca tahmin edebileceğin üzere benzin masrafının 3 4 katınıda verip istanbula köpek almaya gidelim desem tepki malmısın lan sen o kadar para vereceğine git petshoptan satın al olur bir kaç yıl öncesine kadar bende böyle düşünüyordum fakat aylardır barınaklara mama yardımı yapıyorum ve gönüllü olarak tek başına yürüme imkanı olmayan köpekleri gezdiriyorum gerçekten çok fazlalar ve birçoğuda yavru doğum günü hediyesi, sevgililer günü hediyesi, karne hediyesi gibi saçma sapan kutlamalar için üç beş kuruş paralara alınıp heves geçtikten sonra sanki basit bir eşya gibi sokağa atılıyor bir şekilde getirtmem lazım bu köpeği ama nasıl, kargo firmalarını aradım fakat kargo firmalarının evcil hayvan taşımasının etik olarak yasak ve suç olduğunu söyledi otobüs firmaları ile getireyim desen perişan ederler hayvanı.

Kabul eden otobüs olmaz, kabul etsede sakın yapma zaten öyle bir şey. Yolda ölür hayvan mahvolur.

Para teklif et gönderilen barınaktan geri alınsın, İzmir deki barınağa geri gönderilsin.En azından bir görüş fikir edinirsin.

Barınağa dilekçe ver. İstanbul'a gönderilen köpeğin, geri getirilmesi mümkün. Biraz uğraşlı olur ama getirtebilirsin.

nereye gittiğini bilmiyoruz. istanbulun birçok barınağı (hayvan hapishanesi) hayvanların barınması için değil toplumdan uzaklaştırılması amaçlı işlev görüyor. muhtemelen 1 ay sonra ormana atacaklar hayvanı. belki görmüşsünüzdür köpekler sürü halinde gezerler. bunun sebebi hepsinin aynı anda tek bir yerde bırakılmasından kaynaklanır. birlikte hareket ederler. şanslılarsa şehire çıkarlar.

kargo otobüs bunları aklından bile geçirme. köpeği izmire kesinlikle geri getirmezler. ancak sen gidip alabilirsin.

o petshoptan hayvan al ne gerek var barınağa diyen insanların kendilerine faydaları yok ki hayvanlara olsun. bende yakın zamanda istanbula gideceğim ve en uygunu tanıdığın arabasıyla gitmek 200 300 tl benzin parası ver fazlasıyla yeter. gidiş dönüş için çok uygun 3 kişi gitseniz kişi başı 70 tl falan yapıyor. birazda gezersin İstanbul havası alırsın hem.

Geri