• Forum vBulletin altyapısından Xenforo altyapısına geçirildi, bu sebeple eski şifreleriniz ile foruma giriş yapamayacaksınız, parolamı unuttum adımından mailiniz ile şifre sıfırlayarak giriş yapabilirsiniz.

Üyeliklerinde geçerli bir mail adresi olmadığı için sıfırlama yapamayacak kullanıcılar forum kullanıcı adlarını ve yeni şifrelerini yazarak info@maxigame.org adresine şifre sıfırlamak istediklerine dair bir mail göndersinler şifrelerini sıfırlayıp mail adreslerini güncelleyeceğiz. Şifreniz sıfırlandıktan sonra foruma giriş yapıp tekrar istediğiniz gibi değiştirebilirsiniz.

KYK Başvuruları

ApAcHe_07

Black Pearl
Aktiflik
K.Tarihi
4 Eki 2012
Puanı
63
Arkadaşlar Kredi Yurtlar Kurumu Başvuruları Açıldı. En Son Başvuru Tarihi ; 11/08/2014 Ona Göre Başvurmak İsteyen Arkadaşlara Duyurulur.

KYK Başvuru Sitesi ; https://www.kyk.gov.tr/kyk/html/index.html

Burs İçin Nasıl Başvuruluyor Bilmiyorum Bilen Varsa Link Paylaşırsa Sevinirim.
(BAŞBAKANLIK GERİ ÖDEMESİZ BURSUNA NASIL BAŞVURULUYOR BİLEN VARSA AÇILDIYSA KAYITI LİNK ATARSANIZ SEVİNİRİM)

İyi Forumlar.

Son düzenleme:
Burs başvuruları 29 Temmuz'da başlayacak. 29 Eylül'e kadar devam edecek. KYK anasayfasında başvuru linki yayınlanacak.

Sana tavsiyem ve tüm burs/kredi başvurusu yapacak arkadaşlara tavsiyem; size ailenizin üzerine kayıtlı ev & tarla & araba & arsa vs soracaklar. Eviniz varsa bile kira deyin, arabanız,arsanız,tarlanız varsa bile yok deyin. Başvuruda incelencektir hepsi diyor ama külliyen yalan. Bir arkadaşımın ailesi üzerine kayıtlı 4 daire, 1 bina, 2 tarla, 2-3 araba var ve sadece kirada oturuyoruz demişler kredi değil burs alıyor :)

Burs başvuruları 29 Temmuz'da başlayacak. 29 Eylül'e kadar devam edecek. KYK anasayfasında başvuru linki yayınlanacak.

Sana tavsiyem ve tüm burs/kredi başvurusu yapacak arkadaşlara tavsiyem; size ailenizin üzerine kayıtlı ev & tarla & araba & arsa vs soracaklar. Eviniz varsa bile kira deyin, arabanız,arsanız,tarlanız varsa bile yok deyin. Başvuruda incelencektir hepsi diyor ama külliyen yalan. Bir arkadaşımın ailesi üzerine kayıtlı 4 daire, 1 bina, 2 tarla, 2-3 araba var ve sadece kirada oturuyoruz demişler kredi değil burs alıyor :)

Bende İstiyom Ondan Aylık Ne Kadar Acaba?

Yalan söyleyeceğiz yani ya peki gerçekten ihtiyacı olan bir kişinin hakkını yiyorsak o zaman ne olacak ?

Burs alımı derslere göre olmuyormu?Notlar iyiyse fiyat yükseliyor düşerse fiyatta düşmüyor mu? Mal varlığına göre değil de derslere göre veriliyor diye biliyorum ben.Birkaç arkadaşım böyle burs almıştı.

Yalan söyleyeceğiz yani ya peki gerçekten ihtiyacı olan bir kişinin hakkını yiyorsak o zaman ne olacak ?

bu belirli bir sayıda verilen bir burs değil yani 100 kişiye verilse ihtiyacı olan birinin hakkına girmiş olursun ancak yarıma ihtiyacı olanlara verildiğinden dolayı sıkıntı olmaz belki yanlış söylemişimdir ama böyle biliyorum

Bende İstiyom Ondan Aylık Ne Kadar Acaba?

Şuan aylık 300 lira, her sene 20 lira artıyor geçen sene 280 liraydı bu sene 320 lira olacak.

Burs alımı derslere göre olmuyormu?Notlar iyiyse fiyat yükseliyor düşerse fiyatta düşmüyor mu? Mal varlığına göre değil de derslere göre veriliyor diye biliyorum ben.Birkaç arkadaşım böyle burs almıştı.

Derslere göre değil, fiyat sabittir. Bu sene 320 lira olacak.

bu belirli bir sayıda verilen bir burs değil yani 100 kişiye verilse ihtiyacı olan birinin hakkına girmiş olursun ancak yarıma ihtiyacı olanlara verildiğinden dolayı sıkıntı olmaz belki yanlış söylemişimdir ama böyle biliyorum

100 kişiye değil neredeyse burs çıkmazsa bile kredi veriliyor her başvuru yapan öğrenciye.

Şuan aylık 300 lira, her sene 20 lira artıyor geçen sene 280 liraydı bu sene 320 lira olacak.

Derslere göre değil, fiyat sabittir. Bu sene 320 lira olacak.

100 kişiye değil neredeyse burs çıkmazsa bile kredi veriliyor her başvuru yapan öğrenciye.

Burs almak için kendimizi zor durumdaymışız gibi lanse edeceğiz yani?

Ben açıkta kaldım, tercihler ekimde açılacakmış. Şimdi yurt başvurusu yapamayacak mıyım? Sokakta mı yatayım? :ent

Ben açıkta kaldım, tercihler ekimde açılacakmış. Şimdi yurt başvurusu yapamayacak mıyım? Sokakta mı yatayım? :ent

Yapamayacaksın.

Zaten her başvurana da kyk dan yurt çıkmıyor. Ondan dolayı önlemini önceden alman gerekiyor.

----------

Her yardıma ihtiyacı olana verilmiyor. Ben üniversiteyi kazandığım ilk yıl bursu bırakın kredi bile çıkmamıştı.
İkinci yıl başvurdum burs çıkmıştı.

Ayrıca kul hakkına girmeniz için belirli bir sayı olacak diye bir şey yok. sen haksız yere yalan dolanlarla kendini fakir gibi, ihtiyaç sahibi gibi gösterip o bursu (kredi değil) alırsan kul hakkına girmiş olursun. Çünkü herkese burs verilmiyor. İhtiyaç sahiplerinin çoğuna ayrıca kredi çıkıyor.

kendimi doğru gösterdiğim için 12 saatlik yoldan gelip yurt çıkmadı adam dediğiniz gibi yapıp yarım saatlik yoldan gelip paşa paşa yurtta bedavaya kalıyor artık siz yapın hesabı ;)

ayrıca merak etmeyin burs çıkmazsa kredi büyük ihtimalle çıkar bursun çıkması için aile başka birisi üniversitede okuyorsa ihtimal artıyor kaldığım özel yurttan biliyorum :)

ayrıca burs alanlar aa burs aldım diye sevinmesin başarız olanlar alttan ders bırakanlar (kaç tane ders de kaç ortalamada kesildiğini bilmiyorum) bursunuz kesilir :) neyse bunlar çıktıktan sonra tikleyeceğiniz sözleşmede yazar oradan incelersiniz :)

----------

bedavadan kastım özel ücretli yurtlardan fiyatının neredeyse üçte biri olması :)

Şunu da diyeyim burs başarısız olursanız kesilir ama kredi de kesilme yoktur.

Samsung Galaxy S4 Cihazımdan Gönderildi.

Yapamayacaksın.

Zaten her başvurana da kyk dan yurt çıkmıyor. Ondan dolayı önlemini önceden alman gerekiyor.

----------

Her yardıma ihtiyacı olana verilmiyor. Ben üniversiteyi kazandığım ilk yıl bursu bırakın kredi bile çıkmamıştı.
İkinci yıl başvurdum burs çıkmıştı.

Ayrıca kul hakkına girmeniz için belirli bir sayı olacak diye bir şey yok. sen haksız yere yalan dolanlarla kendini fakir gibi, ihtiyaç sahibi gibi gösterip o bursu (kredi değil) alırsan kul hakkına girmiş olursun. Çünkü herkese burs verilmiyor. İhtiyaç sahiplerinin çoğuna ayrıca kredi çıkıyor.

zaten ben iddaa etmedimde genelde ihtiyaç sahipleri yararlanabiliyor eğer sen ihtiyaç sahibiysen ve alamadıysan bu bursu başvurularda bir sıkıntı çıkmıştır ayrıca kul hakkı başka birisinin hakkına girmen demek eğer ihtiyaç sahibi alamazsa demekki başvuruda sıkıntı vardır veya onun hakkında bir mal varlığı bulunmuştur yanı kul hakkı olduğunu düşünmüyorum ama tabili allah bilir

Burs geri ödemelimi ? Yani okul bitince faizliyle filan gerimi ödeniyor ?

Geri