• Forum vBulletin altyapısından Xenforo altyapısına geçirildi, bu sebeple eski şifreleriniz ile foruma giriş yapamayacaksınız, parolamı unuttum adımından mailiniz ile şifre sıfırlayarak giriş yapabilirsiniz.

Üyeliklerinde geçerli bir mail adresi olmadığı için sıfırlama yapamayacak kullanıcılar forum kullanıcı adlarını ve yeni şifrelerini yazarak info@maxigame.org adresine şifre sıfırlamak istediklerine dair bir mail göndersinler şifrelerini sıfırlayıp mail adreslerini güncelleyeceğiz. Şifreniz sıfırlandıktan sonra foruma giriş yapıp tekrar istediğiniz gibi değiştirebilirsiniz.

Laptop çift ekran kartı optimus teknolojisi sorunu

Kamufle_

Aileden
Aktiflik
K.Tarihi
29 Ağu 2011
Puanı
50
Laptopta eskiden rahat rahat CS Go oynayabiliyordum.Düşük ayarlarda da olsa işimi görüyordu.
Daha iyi performans alayım diye ayarlarla oynadım bir şeyler yaptım pişmanım :D

Daha sonra ne yaptıysam düzeltemedim.Şuanda Left 4 Dead 2 , CS Go da felan kasıyor.Eskiden rahat oynuyordum.

Ekran kartını sildim yeniden yükledim eksiksiz ama hala aynı sorun.CS Go da 15 FPS alıyorum ve ağlıyorum :)

NVİDİA Ekran kartı denetim masasından yüksek performanslı nvidia işlemcisi seç demeyin çünkü seçtiğimde daha kötü oluyo gibi hissediyorum hiç bir performans artışı yok [ En düşük çözünürlüklerde 15FPS veriyor :D ]

CS Go'yu bile silip yükledim ama hala aynı.

Yüksek performanslı nvidia işlemcisinde çalıştırıyor gösteriyor ama performansta düşüş bile oluyor artış yerine.

http://www.notebookcheck.net/NVIDIA-GeForce-GT-740M.89900.0.html

bence gpu yeterli. Modifiyeli driverlerı dene. yasa nvdianın oyunları optimizasyon yapan uygulamaları var onu dene.

edit. Optimus teknolojisi sorun yaratacağınımsanmıyorum. cs-go ya sağ tık yap yüksek performans diyerek girebilirsin. Biosdan da bir göz atmanı tavsiye ederim.
Optimus programını kullanıyorum nvidianın hiç bir fark yaratmıyor.Biostan nasıl ayarlayacağım ?

- - - Güncellendi - - -

Çözümü bilen yok mu ? Entegre ekran kartıyla da çalıştırıyorum daha iyi fps veriyor.Bu da çok saçma değil mi ?

Geri