• Forum vBulletin altyapısından Xenforo altyapısına geçirildi, bu sebeple eski şifreleriniz ile foruma giriş yapamayacaksınız, parolamı unuttum adımından mailiniz ile şifre sıfırlayarak giriş yapabilirsiniz.

Üyeliklerinde geçerli bir mail adresi olmadığı için sıfırlama yapamayacak kullanıcılar forum kullanıcı adlarını ve yeni şifrelerini yazarak info@maxigame.org adresine şifre sıfırlamak istediklerine dair bir mail göndersinler şifrelerini sıfırlayıp mail adreslerini güncelleyeceğiz. Şifreniz sıfırlandıktan sonra foruma giriş yapıp tekrar istediğiniz gibi değiştirebilirsiniz.

Laptop Temizleme

iGivenUp

Daimi Üye
Aktiflik
K.Tarihi
20 Nis 2009
Puanı
14
Herkese merhabalar. yaklaşık 3 yıllık bir laptopum var yakın zamanda ısındıkça kapanmaya başladı. araştırdım ettim sanırım içinin açılıp temizlenmesi ve macun yenilenmesi gerekiyormuş. o kadar video izledim ancak cesaret edip benim yapabileceğim bişey değil. tamircilere götüreyim dedim, arkadaşım da "olm manyakmısın içinden parça çalarlar haberin olmaz" diyerek içime bir kurt düşürdü. :grin velhasıl ist. Anadolu yakasında bu işi yapan ya da güvenilir bir tanıdığı olan var mı acep :roll: . ben kartalda ikamet ediyorum. :)

Tamircilerin başında durup bekleyebilme imkanın varsa, o şekilde temizliğini yaptırtabilirsin diye düşünüyorum. Onlarda zaten macunu yenileyip, içerisini şu arkadaş ile temizleyip sana geri paketliyecekler. :D

9715929350194.jpg

3 yıllık laptop'un içinden ne çalabilirler yaw. HDD'ler 5200 rpm ki kimse çalmaya tenezzül etmez. SSD varsa 256gb tır kimse yine tenezzül etmez. İşlemci desen öyle kolay kolay sökülüp değiştirilecek birşey değil, sökerler ama o anakarta uyumlu bir işlemci bulmaları mesele. Ramler desen Allah bilir DDR2 veya 3'tür bu devirde DDR4 ün bile zamanı geçiyorken yakında DDR5 çıkacakken.

Kendin anlamıyorsan mecbur bir yere verip yaptıracaktın, paranoyak olmaya gerek yok birşey olmaz :)

3-4 gün önce kardeşimin laptopu açtım temizledim işlemci ısısı 80 dereceden 50 dereceye düştü ve aşırı fan sesi de gitti.

Geri