• Forum vBulletin altyapısından Xenforo altyapısına geçirildi, bu sebeple eski şifreleriniz ile foruma giriş yapamayacaksınız, parolamı unuttum adımından mailiniz ile şifre sıfırlayarak giriş yapabilirsiniz.

Üyeliklerinde geçerli bir mail adresi olmadığı için sıfırlama yapamayacak kullanıcılar forum kullanıcı adlarını ve yeni şifrelerini yazarak info@maxigame.org adresine şifre sıfırlamak istediklerine dair bir mail göndersinler şifrelerini sıfırlayıp mail adreslerini güncelleyeceğiz. Şifreniz sıfırlandıktan sonra foruma giriş yapıp tekrar istediğiniz gibi değiştirebilirsiniz.

laptopu servise yolladım ve

• Konuyu başlatan Konuyu başlatan -ScarFace
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi

-ScarFace

Aileden
Aktiflik
K.Tarihi
11 Kas 2010
Puanı
51
bundan tam 1 ay önce laptopumu servise yolladım ekran kartı ve monitörle ilgili sorunlar vardı servis fabrika çıkışından sorunlu olduğunu onayladı ve tamire başladı söylenene göre anakartta problem falan varmış anakart değiştirilicekmiş bugün laptop servisten geldi anakart değişimi yapılmış lcd paneli değiştirilmiş falan kağıtta yazan bunlardı pcyi açtım ekran kartı ve işlemcide değiltirilmiş laptopu yollarken gtx 850m 2gb ekran kartı i7 4710hq 2.40ghz işlemci vardı şimdi 2gb gtx 960m ekran kartı koymuşlar işlemciyi 4720hq 2.60ghz yapmışlar yani pcyi baştan yaratmışlar ramlerde ve anakartta bi değişiklik yok sadece yeni anakart takılmış işin garip yani ekran kartı ve işlemci değişimi servis kağıdında yazmıyodu acaba bi hata falanmı oldu ? neden böyle bişey yapmış olabilirler?

Okurken konu içinde kayboldum :D
Umarım takılan parçalar 2.el değildir, eğer ki performans durumundan sıkıntı yaşıyorsan geri gönder.
Yanlışlık olmuşta olabilir , elindeki geri gelen parçaları kullanmak amaçlı senin bilgisayara geçirmiş de olabilir.

Ne güzel işte, mevcut özelliklerin üstündeki parçaları takmışlar. Kullan gitsin çok kurcalama :D :D

Okurken konu içinde kayboldum :D
Umarım takılan parçalar 2.el değildir, eğer ki performans durumundan sıkıntı yaşıyorsan geri gönder.
Yanlışlık olmuşta olabilir , elindeki geri gelen parçaları kullanmak amaçlı senin bilgisayara geçirmiş de olabilir.

Hocam sürekli denk geliyorum ama sormayı unutuyorum. Neden şiir yazar gibi dizeler halinde yorum atıyorsun fazlasıyla merak ediyorum :D

512 ekran kartımı yollamışrım yerine 1 gb göndermişlerdi . Bu benim değil dediğimde firma beklettiği için özür amaçlı demişlerdi.

512 ekran kartımı yollamışrım yerine 1 gb göndermişlerdi . Bu benim değil dediğimde firma beklettiği için özür amaçlı demişlerdi.
aa bak öyle bişey olabilir çünkü beklettiler benide baya kaç sefer arayıp konuştuk bundan 2 hafta öncesinde 1-2 güne teslim edicez falan dediler daha dün teslim aldım belkide telafi içindir

Anakartlar genelde muadil olarak bir çok kodla servislere tedarik edilir. yani durum şu büyük bir ihtimalle ellerinde senin cihazının orjinal anakartı bulunmadığından muadil olarak bir üst model anakart takılmış.Doğal olarak ekran kartı anakarta entegre olduğu ve anakartında bir üst model olduğunu varsayarsak hem işlemci mghz nin hemde ekran kartı modelinin değişik olması normal. Bence netice olarak durum senin yararına sonuçlanmış.:)

Üzümünü ye, bağımı sorma. Eğer yeni performanstan memnun isen. :D

Anakartlar genelde muadil olarak bir çok kodla servislere tedarik edilir. yani durum şu büyük bir ihtimalle ellerinde senin cihazının orjinal anakartı bulunmadığından muadil olarak bir üst model anakart takılmış.Doğal olarak ekran kartı anakarta entegre olduğu ve anakartında bir üst model olduğunu varsayarsak hem işlemci mghz nin hemde ekran kartı modelinin değişik olması normal. Bence netice olarak durum senin yararına sonuçlanmış.:)
bro anakart modeli aynı sadece yenisi takılmış ekran kartı ve işlemci yükseltilmiş

bizde zamanında datron vardı gönderdiğimiz bilgisayarda kamera yoktu gelen bilgisayarda vardı ve kasası değişikti :D ellerinde yoksa bir üst modelini veriyorlar genelde arkadaş lcd televizyon aldı samsung dan aldığı televizyonun serisinin üretimi bitmişti yerine daha üst model verdiler 1.600 liraya aldı 1 ay sonra 2 bin liralık televizyon gelmişti :D

Geri