• Forum vBulletin altyapısından Xenforo altyapısına geçirildi, bu sebeple eski şifreleriniz ile foruma giriş yapamayacaksınız, parolamı unuttum adımından mailiniz ile şifre sıfırlayarak giriş yapabilirsiniz.

Üyeliklerinde geçerli bir mail adresi olmadığı için sıfırlama yapamayacak kullanıcılar forum kullanıcı adlarını ve yeni şifrelerini yazarak info@maxigame.org adresine şifre sıfırlamak istediklerine dair bir mail göndersinler şifrelerini sıfırlayıp mail adreslerini güncelleyeceğiz. Şifreniz sıfırlandıktan sonra foruma giriş yapıp tekrar istediğiniz gibi değiştirebilirsiniz.

Laptopumda anlayamadigim sorun

• Konuyu başlatan Konuyu başlatan Nursis
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi

Nursis

Aileden
Aktiflik
K.Tarihi
23 Ağu 2010
Puanı
760
Merhabalar arkadaslar. Bundan 9-10 gun oncesinde laptopumla standart takilirken yataktan kalktim, o ara biraz sarsildi ve kapandi. Daha sonra acmak istedim acilmadi. Ondan sonra bataryasini cikartip yeniden taktim ve bu sefer calisti. 40-50DK kadar acik kaldiktan sonra tekrar kapandi ve bir daha acilmadi. Biraz arastirmasini yaptim, sordum sorusturdum bana DC Jack yani laptopun sarj girisinde sorun oldugu ve bu yuzden elektrik alamadigini soylediler. Bende gittim bu parcanin aynisini butun İzmir'de gunlerce aradiktan sonra buldum. Parcayi mevcut olanla degistirdim fakat gene ayni. Laptopta surekli asagida gosterdigim gibi sarj isigi yanip sonuyor. Bataryayi cikarttigimda yok oluyor, sadece prize takip yapiyorum gene olmuyor. Sizce sorun ne olabilir?

umysu8ap.jpg

A116 cihazımdan Tapatalk 4 ile gönderildi

fiş takılı dime :D

Kardesim durum benim icin ciddi. Birsuru is projelerim vs. vs. Herseyimi bununla yapiyordum. Lutfen makaraya vuracak arkadaslar yazmasinlar.

Bu arada; Laptopumun markasi Toshiba Qosmio F60-14X

Simdi de soyle oluyor; fisi ve bataryayi taktigimda normal olarak sarj oluyor gibi gosteriyor. Acma tusuna bastigim an gidiyor ve sarj bos isigi yanip sonmeye devam ediyor.

Kardesim durum benim icin ciddi. Birsuru is projelerim vs. vs. Herseyimi bununla yapiyordum. Lutfen makaraya vuracak arkadaslar yazmasinlar.

Simdi de soyle oluyor; fisi ve bataryayi taktigimda normal olarak sarj oluyor gibi gosteriyor. Acma tusuna bastigim an gidiyor ve sarj bos isigi yanip sonmeye devam ediyor.

Sen nasıl kendi görevli olduğun bölümde yanlış konuları taşıyorsan bende belirttim makaraya vuracak bir olay yok.Zaten yönetici konuda o ne gerekiyorsa yapar kolay gelsin.

Bence bilgisayarını bu işten anlayan teknik bir servise götürmelisin. Burdan pc'yi görmeden, incelemeden, test yapmadan kim ne derse desin doğru olmaz, ayrıca insanlar seni yanlış bilgilerle yanlış yönlendirip pc'ne daha fazla zarar vermene sebebiyet verebilirler.

Bende de buna benzer sorun var Mert.Servisine yolla.Şarj soketinde sorun var gibi.Sen birde şarj kablosunu değiştir.Git bilgisayar tamircisine tak bakalım orada ne oluyor...

Büyük bir problem değil hemen her bilgisayar servisi 30 dk da yapıp telim edebilir sıkıntı ne kadar ücret isteyeceği seni kemire bilirler :D

20-30 gibi bir rakam çıkarmalı. Bana kalsa 60 TL ye yapardım :D

Sen nasıl kendi görevli olduğun bölümde yanlış konuları taşıyorsan bende belirttim makaraya vuracak bir olay yok.Zaten yönetici konuda o ne gerekiyorsa yapar kolay gelsin.

Ben senin dedigine bir sey demedim ki. Zaten alinti yaptigim mesaja bakarsan bir arkadas 'Fis takili Deme' demis. Bende ona dedim.

valla dalga geçmek için söylediğimi düşünüyosan o senin algına bağlı daha önce zibilyon insana bu forumda yardım etmişimdir bu şekilde bi konuya açıklık getirecek arkadaş bu forumda bulunmuyor. yine de kendi iradenle konuyu açmışsın bende sorunlar bütününün en başında olan fiş ile bilgisayar bağlantısı hakkında sorumu sordum. takılıysa sorun cihazda.

Geri