• Forum vBulletin altyapısından Xenforo altyapısına geçirildi, bu sebeple eski şifreleriniz ile foruma giriş yapamayacaksınız, parolamı unuttum adımından mailiniz ile şifre sıfırlayarak giriş yapabilirsiniz.

Üyeliklerinde geçerli bir mail adresi olmadığı için sıfırlama yapamayacak kullanıcılar forum kullanıcı adlarını ve yeni şifrelerini yazarak info@maxigame.org adresine şifre sıfırlamak istediklerine dair bir mail göndersinler şifrelerini sıfırlayıp mail adreslerini güncelleyeceğiz. Şifreniz sıfırlandıktan sonra foruma giriş yapıp tekrar istediğiniz gibi değiştirebilirsiniz.

League of Legends'ın Yeni Gözlem Sistemi

• Konuyu başlatan Konuyu başlatan Floye
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Floye

Aileden
Aktiflik
K.Tarihi
23 May 2009
Puanı
28
nxRmek.png

Tüm Türkiye sunucularında oynayan oyuncuların şikayeti olan küfürlü yazışmalar, hakaret içeren mesajlar artık son bulucak. Riot Games'in geliştirdiği sistem gayet kullanışlı gözüküyor. League of Legends'ın geliştiricisi olan Riot Games bu iş üzerinde çok çaba sarf ediyor.

idGkPgLOp

Yeni sistem, bir oyuncuyu küfürlü sohbet kullanımından dolayı rapor edildikten sonra devreye giriyor. Eğer şikayet edildiği gibi bir durum söz konusuysa. Kullanıcıya bir mesaj gidiyor ve uyarılıyor. Bu sırada ise e-mail adresine de konuşma kaydı kanıt olarak gidiyor ve böylelikle "kuzenim yazmış" diyemiyorsunuz.

Peki ceza sistemi nasıl çalışacak ?

Ceza uygulaması 2 haftalık uzaklaştırmadan tutun oyundan tamamen atılmaya kadar gidebilecek. Tabii ki bu dediklerimiz ilk rapor edilmeyle olmuyor. İlk başta 2 veya 3 uyarı alacak rapor edilen oyuncu.

idGkPgLOp

Bugünden itibaren sistem Kuzey Amerika'da denenmeye başlandı. Eğer yeni sistem istenileni karşılar ve kullanılabilir olursa yakın zamanda diğer sunuculara da geçirilecek. Bir LOL oyuncusu olarak oyuna başladığımdan beri tek nefret ettiğim şeye çözüm gelmesi beni çok mutlu etti. Eminim siz arkadaşlarım da aynı şekilde düşünüyorsunuzdur. Bir an önce sistemin denenip Türkiye'ye gelmesini bekliyoruz !​

Benim düşüncem gayet yararlı olacağıdır çünkü sistem yürürlüğe girince herkes küfür edenleri rapor edecek. Riot Game'in gerçekten bu duruma çözüm getirebilceğine inanıyorum.

ben riotun küfür edenleri banlayacağına inanmıyorum taş çatlasın 1 gün dür zaten küfür edenler raporda normaldede ortaya çıkıyor boşunamıydı o zaman şu ana kadarki rapor sistemi

ben riotun küfür edenleri banlayacağına inanmıyorum taş çatlasın 1 gün dür zaten küfür edenler raporda normaldede ortaya çıkıyor boşunamıydı o zaman şu ana kadarki rapor sistemi

Öyle gözüküyor, ama yapıcaz dediklerine göre boşuna bir duyuru yapmamışlardır diye düşünüyorum. Bekleyip göreceğiz

sıkıntı şurada benim çabuk sinirlenen bir yapım var karşıdaki kişi küfür ederse bende küfür ederim :D hiç affetmem

Şuanki report sistemi EUW serverindeki sistemle aynı.Orada 5-6 kere ( tam sayıyı bilmiyorum ) report yiyince direkt olarak ceza yiyor.Yani anlayacağınız TR serveri bir b*ka yaramıyor.
Amerika serverinin silverları bizim plat seviyesinde,hadi yetenektir diyelim geçelim.Abi küfürn en kralıda bizde? Troll her serverda var.Ama bizdeki bir başka be...Adam Feedlemeyi trollemek sanınca olaylar farklı boyuta geçiyor.Haliyle bende ana avrat dümdüz gidiyorum.Suçlusu? Elbetteki ben.

lolden son bi kaç aydır iyice soğudum ve 1 aydırda oyuna girmiyorum riot bu yenilik ve geliştirme olaylarını çok abartıyo her gün karşımıza saçma sapan bişeyler çıkıyo adamlar çıkarttığı kostümlerin farklı renklerini satmaya başladılar bide bu profil sayfası ve karşılaşma geçmişine hiç girmiyorum bile kim bilir daha ne kadar oynucaklar onlarla ? lig ve puan sistemi desen tamamen bi saçmalık üzerine kurulu zaten bunların haricinde tr serveri başlı başına bi çocuk yuvası s4de eu westte oynuyodum s5de trye geçtim ve oyunu bıraktırdılar bana açıkcası.
bu arada rapor sistemi yeni çalışmaya başlıyo madem bu zamana kadar niye duruyodu orda ? biz boşunamı kullandık onu ? gerçi şaşırmamak gerek kime sorsan bilir zaten trde rapor sisteminin çalışmadığını

Şuanki report sistemi EUW serverindeki sistemle aynı.Orada 5-6 kere ( tam sayıyı bilmiyorum ) report yiyince direkt olarak ceza yiyor.Yani anlayacağınız TR serveri bir b*ka yaramıyor.
Amerika serverinin silverları bizim plat seviyesinde,hadi yetenektir diyelim geçelim.Abi küfürn en kralıda bizde? Troll her serverda var.Ama bizdeki bir başka be...Adam Feedlemeyi trollemek sanınca olaylar farklı boyuta geçiyor.Haliyle bende ana avrat dümdüz gidiyorum.Suçlusu? Elbetteki ben.

Büyük ihtimal asıl problemde sizden kaynaklanıyor. Adam trolleyince ana avrat dümdüz gidiyorum mantığı yüzünden belki de çoğu toxic oyuncu şuan bu noktada,siz kendinize hakim olmayı öğrenirseniz oyun çok daha temiz hale gelecek buna inanıyorum. TR serverındaki seviyesizlik vs gibi sebeplerden biz grup olarak EUW'de oynuyoruz 5 oyun başına 1 tane anormal insan çıkıyor oda can sıkmıyor.

Büyük ihtimal asıl problemde sizden kaynaklanıyor. Adam trolleyince ana avrat dümdüz gidiyorum mantığı yüzünden belki de çoğu toxic oyuncu şuan bu noktada,siz kendinize hakim olmayı öğrenirseniz oyun çok daha temiz hale gelecek buna inanıyorum. TR serverındaki seviyesizlik vs gibi sebeplerden biz grup olarak EUW'de oynuyoruz 5 oyun başına 1 tane anormal insan çıkıyor oda can sıkmıyor.

Adam troll pick yapacak bende hiç sesimi çıkartmayacağım? Kusura bakmayın da ben öyle sakin birisi değilim.Emek verip üst liglere çıkmaya çalışırken birisi gelip senin yoluna taş koyuyor. " Ah kardeşim,çok güzel yaptın.Harikasın... " dememi bekliyorsan eğer çok yanılıyorsun. Zaten ben sövdüm diye çoğalıyor bunlar ya çok haklısın...

Adam troll pick yapacak bende hiç sesimi çıkartmayacağım? Kusura bakmayın da ben öyle sakin birisi değilim.Emek verip üst liglere çıkmaya çalışırken birisi gelip senin yoluna taş koyuyor. " Ah kardeşim,çok güzel yaptın.Harikasın... " dememi bekliyorsan eğer çok yanılıyorsun. Zaten ben sövdüm diye çoğalıyor bunlar ya çok haklısın...

Tartışma yaratmak değil amacımız ancak hareketleriniz başkaların hareketlerini etkiliyor bu yüzden kaynaklanıyor bu tür sorunlar. Dota ve LOL tarzı oyunlar oynadığım zamanlar her zaman 5 kişilik arkadaş ekibimle girerim onun dışında oynamam zaten. Bu duruma gelmesinin sebebi bu tür davranışlardır işte. Adam kafası dağılsın diye oyuna girmiştir canı sıkkındır oynayamamıştır. Sadece biraz anlayış göstermek gerekiyor. Çok sevdiğim bi laf vardır; "Dünyayı değiştirmek istiyorsanız önce kendinizden başlayın."

Tartışma yaratmak değil amacımız ancak hareketleriniz başkaların hareketlerini etkiliyor bu yüzden kaynaklanıyor bu tür sorunlar. Dota ve LOL tarzı oyunlar oynadığım zamanlar her zaman 5 kişilik arkadaş ekibimle girerim onun dışında oynamam zaten. Bu duruma gelmesinin sebebi bu tür davranışlardır işte. Adam kafası dağılsın diye oyuna girmiştir canı sıkkındır oynayamamıştır. Sadece biraz anlayış göstermek gerekiyor. Çok sevdiğim bi laf vardır; "Dünyayı değiştirmek istiyorsanız önce kendinizden başlayın."

Saçmalıyorsun.Lolü bildiğine emin misin sen? Ranked max 1 arkadaşınla girebiliyorsun.Adamlar duo girip afk kalıyorlar.Sizde bana sakin kal diyorsunuz :D Abi siz ne kullanıyorsanız bende istiyorum aynısından.

Saçmalıyorsun.Lolü bildiğine emin misin sen? Ranked max 1 arkadaşınla girebiliyorsun.Adamlar duo girip afk kalıyorlar.Sizde bana sakin kal diyorsunuz :D Abi siz ne kullanıyorsanız bende istiyorum aynısından.

Bakın şuan bile ne kadar saldırgan bir tavrınız var ben buna dikkat çekmek istiyorum. 30 olmadığım için normal giriyoruz arkadaşlar. Sakin olun biraz. Bu kadar şikayetçiyseniz oynamayın siniriniz de normal seviyede kalsın o zaman

Bakın şuan bile ne kadar saldırgan bir tavrınız var ben buna dikkat çekmek istiyorum. 30 olmadığım için normal giriyoruz arkadaşlar. Sakin olun biraz. Bu kadar şikayetçiyseniz oynamayın siniriniz de normal seviyede kalsın o zaman

Ne saldırganı? Sen beni oyunda görmediğin için şu halimi saldırgan,agresif zannediyorsun.
Eğer oyunu bırakmayıp devam edersen senide görürüz.Seri maçında afk kaldıklarında " Ah ya canım benim,interneti gitti sanırım tüh. " dersin.Kimseyi kandırmaya gerek yok bence,SoloQ giripte sakin kalan kişiler Dia + oyunculardır.Oda zaten takımlarında bilerek feedleme veya afk kalma yok :D

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Geri