• Forum vBulletin altyapısından Xenforo altyapısına geçirildi, bu sebeple eski şifreleriniz ile foruma giriş yapamayacaksınız, parolamı unuttum adımından mailiniz ile şifre sıfırlayarak giriş yapabilirsiniz.

Üyeliklerinde geçerli bir mail adresi olmadığı için sıfırlama yapamayacak kullanıcılar forum kullanıcı adlarını ve yeni şifrelerini yazarak info@maxigame.org adresine şifre sıfırlamak istediklerine dair bir mail göndersinler şifrelerini sıfırlayıp mail adreslerini güncelleyeceğiz. Şifreniz sıfırlandıktan sonra foruma giriş yapıp tekrar istediğiniz gibi değiştirebilirsiniz.

Let's Play İçin Oyun Önerileri

• Konuyu başlatan Konuyu başlatan Shi-Gin
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi

Shi-Gin

Aileden
Aktiflik
K.Tarihi
23 Ağu 2011
Puanı
491
Videosunu çekip kanala yükleyeceğim oyun serisi arıyorum. Genel olarak sevilen oyunlar olursa iyi olur ve ya eski bir oyunsa oynayanların aklına yer etmiş bir oyun olması tercihimdir.Daha önce çektiklerim:
-Minecraft
-Mount & Blade Warband
-Euro Truck Simulator Türkiye
-Amnesia
-Portal 2
-Harry Potter and The Chamber of Secrets

steam oyunlarına yönel bence tf2 için incemele aç çok tutar oyun sisteminden bahset kazandığın itemleri gerçek hayattaki gerçek parayla satıp steam üzerinden oyun alabilceğinden bahsedebilirsin bunun yanı sıra gift olarak dota2 key ve 1-2 oyun atabilirim.

Oyunları tanıtma değil de sonuna kadar oynayıp bitirmeden tarafayım ben yani let's play :D

Oyunları tanıtma değil de sonuna kadar oynayıp bitirmeden tarafayım ben yani let's play :D
DMC
Prince of Persia
Half Life
Hitman
Tomb Raider
The Sims
GTA missions
Medal of Honor
Borderlands
Age of Empires
Siper man
Transformers
Prototype missions
The Walking Dead
Ghost Recon
Batman
Max Payne
Resident Evil
Lost :D
Mass Effect
The God Father
Lord of The Rings
Red Faction
Doom
Worms
Driver
Fear
Total War
Homefront
Battle Los Angeles
Dragon Age
Dead Space

Benden bu kadar çıkar bu saydıklarımın çoğu seri halinde tek oyun değil ona göre araştır.

Torchlight 2den lets play olur mu bilmiyorum ama bi ara baya aramıştım düzgün bi serisini

Limbo :)

----------

La Emre birşey dicem.Yazın bende Lets Play çekip atıcam.Şöyle ne bileyim yazın toplamda 150 video felan atmayı düşünüyorum kanala.Sence o kadar video standart aylık kaç k izleme getirir 150 videoda kanala yüklendikten sonra? Saçma sapan sorular soruyorum cevabı yok sanırım ama bir sorayım tahminini alayım dedim.Tecrübe var tabi sende.O değilde youtube kanalı benim günlük 6 dolar getiri yapıyodu.150k izlenmelik videoyu sildiler ya ona üzüldüm çok :D

Limbo :)

----------

La Emre birşey dicem.Yazın bende Lets Play çekip atıcam.Şöyle ne bileyim yazın toplamda 150 video felan atmayı düşünüyorum kanala.Sence o kadar video standart aylık kaç k izleme getirir 150 videoda kanala yüklendikten sonra? Saçma sapan sorular soruyorum cevabı yok sanırım ama bir sorayım tahminini alayım dedim.Tecrübe var tabi sende.O değilde youtube kanalı benim günlük 6 dolar getiri yapıyodu.150k izlenmelik videoyu sildiler ya ona üzüldüm çok :D
Sana açık konuşayım Ersan, Youtube'de let's play olarak kanalına 150 video yükleyip toplamda 10k izlenmeyi geçemeyen de var. 50 video yükleyip 500k'yı geçen de. Aradaki uçurumun nedeni işin kalitesi ve reklamının yapılması. İşini kaliteli yaparsan reklamsız bir yerlere gelmen 1-1.5 yılını alır. İşini kaliteli yapıp üzerine reklamını da yaptırırsan 2-3 ay demeden o noktaya gelirsin. İşini kalitesiz yaparsan 5-10 yıl da geçse o noktaya gelemezsin umarım anlatabilmişimdir.

Sana açık konuşayım Ersan, Youtube'de let's play olarak kanalına 150 video yükleyip toplamda 10k izlenmeyi geçemeyen de var. 50 video yükleyip 500k'yı geçen de. Aradaki uçurumun nedeni işin kalitesi ve reklamının yapılması. İşini kaliteli yaparsan reklamsız bir yerlere gelmen 1-1.5 yılını alır. İşini kaliteli yapıp üzerine reklamını da yaptırırsan 2-3 ay demeden o noktaya gelirsin. İşini kalitesiz yaparsan 5-10 yıl da geçse o noktaya gelemezsin umarım anlatabilmişimdir.

Kalite meselesi sorun değil benden iyi video çekenmi var youtubede :P (Çok mu özgüvenliyim ne? :D) Reklamdan kasıt ne mesela sen hiç reklam yaptırdınmı?

----------

Beyler YouTube den gelen parayı Paypal a aktarabilir miyiz ?

Aktaramazsın.Youtubeyi adsenseye bağlıyosun.Adsenseyede banka hesabı giriyosun ve bankaya yatıyor.Bu ay 100$ alacağım var mesela benim.

Kalite meselesi sorun değil benden iyi video çekenmi var youtubede :P (Çok mu özgüvenliyim ne? :D) Reklamdan kasıt ne mesela sen hiç reklam yaptırdınmı?

----------

Aktaramazsın.Youtubeyi adsenseye bağlıyosun.Adsenseyede banka hesabı giriyosun ve bankaya yatıyor.Bu ay 100$ alacağım var mesela benim.
Öyle reklam değil. Oyunlarla ilgili sitelere konu açmak, bu işi yapan büyük kanallara mesaj atmak gibi reklamlar. Mesela sende 10 abone var. 20k abonesi olan bir kanala mesaj attın kanalıma göz atar mısın diye. O da senin bir videona like verdi. Onun verdiği like'yi 20k kişi görüyor ve herkes senin videona yükleniyor. 10 abone varken birden 300-500 aboneye dayanıyor bir günde. Çok uç bir örnek verdim ama durum böyle.

Öyle reklam değil. Oyunlarla ilgili sitelere konu açmak, bu işi yapan büyük kanallara mesaj atmak gibi reklamlar. Mesela sende 10 abone var. 20k abonesi olan bir kanala mesaj attın kanalıma göz atar mısın diye. O da senin bir videona like verdi. Onun verdiği like'yi 20k kişi görüyor ve herkes senin videona yükleniyor. 10 abone varken birden 300-500 aboneye dayanıyor bir günde. Çok uç bir örnek verdim ama durum böyle.

Hmm anladım.Yaparız artık birşeyler :) Ben hallederim bu işi ya reel abone kasma konusunda sağlam taktikler var.Misal film kanalı açıcan.Filmleri yükleyeceksin fakat reklam felan bağlamadan ki abone kasasın.Sonra filmleri silip silip döngü haline getiricen.Maç özeti paylaşıp gece telif hakkı yemeden sile sile sağlam abone kasılır.Neyse yine parlak zekam işlemeye başladı :D

Geri