• Forum vBulletin altyapısından Xenforo altyapısına geçirildi, bu sebeple eski şifreleriniz ile foruma giriş yapamayacaksınız, parolamı unuttum adımından mailiniz ile şifre sıfırlayarak giriş yapabilirsiniz.

Üyeliklerinde geçerli bir mail adresi olmadığı için sıfırlama yapamayacak kullanıcılar forum kullanıcı adlarını ve yeni şifrelerini yazarak info@maxigame.org adresine şifre sıfırlamak istediklerine dair bir mail göndersinler şifrelerini sıfırlayıp mail adreslerini güncelleyeceğiz. Şifreniz sıfırlandıktan sonra foruma giriş yapıp tekrar istediğiniz gibi değiştirebilirsiniz.

Lg g3 telefon toplama

• Konuyu başlatan Konuyu başlatan 60256
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi

60256

Üye
Aktiflik
K.Tarihi
17 Nis 2010
Puanı
0
!!!!-MODERATORLERE YANLIŞ YERDEYSEM DÜZELTEBİLİRMİSİNİZ-!!!!

Geçen gün LG G3 yedek parçaları'na bakıyordum ve aklıma yedek parçalarla telefonu toplayabilir miyim geldi.
İnternet'te baya bir araştırdım bir sonuç çıkmadı.Bunun neticesinde "fikrimi söylüyorum":
-Telefonun kasası 280-300 Tl arasında,
-Telefonun anakartı 400 Tl Sınırında 90 DOLAR falan
-İmei kayıt harcı ne kadar bilmiyorum.
-İmei anakart üstünde entegre geliyor.
-E-devlet üzerinden telefonu kayıt yaptırıyorsunuz.
Bunun sonucunda yaklaşık 1.000 TL'ye telefonu toplamış oluyoruz.
Şimdi Geldik asıl soru'ya:
BTK (Bilişim Teknolojileri Kurumu) 'dan sıkıntı yaşayabilir miyiz. Cebimde Para yok.Kredi Kartı kullanacağım.
Bunun sonucunda eğer olamaz ise 1000 TL değerinde telefonlara bakacağım.
Samsung J7 gibi uzun süren bataryalı telefon var ise ondan alacağım.

!!!-İlginize Teşekkürler-!!!

!!!!-MODERATORLERE YANLIŞ YERDEYSEM DÜZELTEBİLİRMİSİNİZ-!!!!

Geçen gün LG G3 yedek parçaları'na bakıyordum ve aklıma yedek parçalarla telefonu toplayabilir miyim geldi.
İnternet'te baya bir araştırdım bir sonuç çıkmadı.Bunun neticesinde "fikrimi söylüyorum":
-Telefonun kasası 280-300 Tl arasında,
-Telefonun anakartı 400 Tl Sınırında 90 DOLAR falan
-İmei kayıt harcı ne kadar bilmiyorum.
-İmei anakart üstünde entegre geliyor.
-E-devlet üzerinden telefonu kayıt yaptırıyorsunuz.
Bunun sonucunda yaklaşık 1.000 TL'ye telefonu toplamış oluyoruz.
Şimdi Geldik asıl soru'ya:
BTK (Bilişim Teknolojileri Kurumu) 'dan sıkıntı yaşayabilir miyiz. Cebimde Para yok.Kredi Kartı kullanacağım.
Bunun sonucunda eğer olamaz ise 1000 TL değerinde telefonlara bakacağım.
Samsung J7 gibi uzun süren bataryalı telefon var ise ondan alacağım.

!!!-İlginize Teşekkürler-!!!

Yaptığınız hesaptan daha yukarı bir fiyat da çıkabilir + garantisi olmayacak. Şuan hazır toplanmış kayıtlı halini alırsanız 1200-1300 TL arası. + Olarak toplayacağınız cihazın sorunsuz ve uyumlu çalışacağının bir garantisi yok her türlü sorun çıkma riski var. Ben olsam böyle bir gereksiz çaba içerisine girmezdim. Bütçeniz yetmiyorsa 2. el alın yine de bu yöntemden daha iyi.

Cihazın kaydı yaptırıldıktan sonra BTK ile herhangi bir sıkıntı olacağını sanmıyorum.

Çöpe atılacak param olsa fantezi amaçla denenebilir.Ama o da bizlerde yok :D . Düşünüldüğünde mantıklı. Telefonun arızalanıyor ve o parçaları diğer parça ile değişiyor.
Bunun sonucunda ise senden o parçanın ücretini ve işçilik olarak yansıtılıyor.Kısaca örnek verirsek telefonun suya düştü diyelim, ana kartı yandı.Senden ana kart ücreti ve işçilik masrafı kesiliyor.Sonra ana kart değiştiği içinde imei numarası değişiyor.Sende imei değişikliği için edevlet üzerinden imei değişikliğinde bulunuyorsun.Bir kaç zaman sonra imei den sorun yaşamadan kullanmaya devam ediyorsun. Her ikisinde de aynı'ya tekabül ediyor. Neyse sağlık olsun.Bankadan çekeriz bir kredi samsung s8 alırız :D
Her neyse cevap için teşekkürler.
Konuya eklemek isteyenler için konu açıktır düşüncelerinizi (sohbetlerinizi) bekliyorum.

Geri