• Forum vBulletin altyapısından Xenforo altyapısına geçirildi, bu sebeple eski şifreleriniz ile foruma giriş yapamayacaksınız, parolamı unuttum adımından mailiniz ile şifre sıfırlayarak giriş yapabilirsiniz.

Üyeliklerinde geçerli bir mail adresi olmadığı için sıfırlama yapamayacak kullanıcılar forum kullanıcı adlarını ve yeni şifrelerini yazarak info@maxigame.org adresine şifre sıfırlamak istediklerine dair bir mail göndersinler şifrelerini sıfırlayıp mail adreslerini güncelleyeceğiz. Şifreniz sıfırlandıktan sonra foruma giriş yapıp tekrar istediğiniz gibi değiştirebilirsiniz.

LG Smart TV NFC Tag Kullanımı

• Konuyu başlatan Konuyu başlatan Deepblue
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi

Deepblue

~More Than Blue~
Administrator
Aktiflik
K.Tarihi
18 Nis 2007
Puanı
3,756
maxigamebanner1.png

maxayrac3.jpg

NFC Teknolojisi ülkemiz için henüz yeni sayılır, son 1-2 senede akıllı cep telefon pazarının ülkemizde giderek genişlemesi ile NFC tekonolojisini sık sık duyar hale geldik ancak henüz ülkemizde etkin bir şekilde kullanımı mevcut değil. Aslında Avrupada da kullanım alanları çok kısıtlı ancak ülkemize nazaran hatrı sayılır bir şekilde kullanılmaya başlandı ve gün geçtikçe de kullanım alanları yaygınlaşıyor.

NFC kullanım alanları hakkında bir araştırma yaparken Youtube üzerinde NFC taglarının Smart TV lerde kullanılmasına ilişkin yabancı bir videoya dek geldim ve videodaki yorumlarda bir Türk kardeşimiz bunun Türkçe anlatımını hazırlayacak kimse yok mu diye isyan etmiş :) Bunun üzerinde bu kardeşimizin isteğini yerine getirdim ve Smart TV'lerde NFC Tagının nasıl kullanılacağına dair bir video hazırladım.
maxayrac3.jpg

İyiki bi televizyon almışın at havasını tabi :D Hayırlı olsun kaça aldın

Yok be, valla sırf youtubedaki vatandaşın isyanı üzerine hazırladım videoyu :))

2800 + 3 Sene daha garanti uzatmak için 300 TL = 3100 TL :(

Şuan 2500 lere düştü Tv.

Abi çok güzel bir rehber çok sağol. Ama LG G2 de direk quick remote ile bunlara gerek kalmıyor. En sevdiğim yanı. Hele ki teknosadaki tüm tv leri tek tuşla kapatmak gibisi yok. :D

Abi çok güzel bir rehber çok sağol. Ama LG G2 de direk quick remote ile bunlara gerek kalmıyor. En sevdiğim yanı. Hele ki teknosadaki tüm tv leri tek tuşla kapatmak gibisi yok. :D

Bu durumun gayet farkındayım, videodaki vurgu NFC Teknolojisinin kullanılması. Yoksa bütün bunlara gerek olmadığını ben de biliyorum :)

Bu durumun gayet farkındayım, videodaki vurgu NFC Teknolojisinin kullanılması. Yoksa bütün bunlara gerek olmadığını ben de biliyorum :)

Abi o manada dememiştim yanlış anlaşılmasında ben hani kestirme ve komik olarak özet geçmiş olmak istedim. Yani öyle birşey sölemek istememiştim. :)

Geri