• Forum vBulletin altyapısından Xenforo altyapısına geçirildi, bu sebeple eski şifreleriniz ile foruma giriş yapamayacaksınız, parolamı unuttum adımından mailiniz ile şifre sıfırlayarak giriş yapabilirsiniz.

Üyeliklerinde geçerli bir mail adresi olmadığı için sıfırlama yapamayacak kullanıcılar forum kullanıcı adlarını ve yeni şifrelerini yazarak info@maxigame.org adresine şifre sıfırlamak istediklerine dair bir mail göndersinler şifrelerini sıfırlayıp mail adreslerini güncelleyeceğiz. Şifreniz sıfırlandıktan sonra foruma giriş yapıp tekrar istediğiniz gibi değiştirebilirsiniz.

Lise Ortalama İle Geçmek İçin Zayıf Olan Ders Sayısı Nedir?

__GLamoR__

Aileden
Aktiflik
K.Tarihi
21 Nis 2009
Puanı
33
evet arkadaşlar başlıktanda anlaşılacağı gibi lise 3teyim anadolu teknik lisesindeyim...ortalama ile geçmek için en fazla kaç ders olabilir..ortalamamı yüksek tutuyorum atölyeden 13 saatlik ders 95+ üzerinden 5 max kaç oluyo 1 gelen ders sayısı?

ortalamanı hesapla eğer 3.00 ı geçiyosa kaçtane zayıf olduğu önemsiz.eğer ortalama 3.00 ı geçmiyo ve zayıf ders sayın 3 veya 3 den fazlaysa bu derslerin en az 1 tanesini verip zayıf notunu 2 tane yapmalısın .bu şekilde yaparsan sorumlu geçersin. dönem sonu ve dönem aralarında sınavlar olur orlarda çalışır verirsin.

5 zayıfım vardı ortalama ile geçtim :D Ama ilk dönem 1 zayıfım vardı. :D

ya bende anadolu teknik teyim lise 3 bize zorunlu ders televizyon muş benim fix garanti kesinkes o kalıcak ve ortalama ilegeçilmiyormuş tv. :D ama benim onların yanında 1 veya 2 tane daha zayıf olucak zorunlu olmayan onları geçmiş tv yi geçmemiş sayılırmıyım ?

Ortalaman tutsun baraj dersin 1 değilse isterse 5 zayıfın olsa geçersin fakat 5 zayıfla ortalama tutturabilirmisin onuda sormak gerekir tabi :D

----------

ortalamanı hesapla eğer 3.00 ı geçiyosa kaçtane zayıf olduğu önemsiz.eğer ortalama 3.00 ı geçmiyo ve zayıf ders sayın 3 veya 3 den fazlaysa bu derslerin en az 1 tanesini verip zayıf notunu 2 tane yapmalısın .bu şekilde yaparsan sorumlu geçersin. dönem sonu ve dönem aralarında sınavlar olur orlarda çalışır verirsin.

Teknik liselerde 2,50 değil mi ortalama?

Ayrıca önemli hatırlatma 55 ve 3 aynı şey değildir.Puan ayrı not ayrıdır.Puan üzerinden hesaplarsanız yanılırsın.Sınıf geçmede 5 olan dersin 100den 5 olsada 85ten 5 olsada not ortalamana etki etmez.

----------

ya bende anadolu teknik teyim lise 3 bize zorunlu ders televizyon muş benim fix garanti kesinkes o kalıcak ve ortalama ilegeçilmiyormuş tv. :D ama benim onların yanında 1 veya 2 tane daha zayıf olucak zorunlu olmayan onları geçmiş tv yi geçmemiş sayılırmıyım ?

Ortalaman tutuyorsa Tv dersini geçersen diğerleride otomatik silinir.

8 zayıfım var :D
5-4 indirip ortalama ile geçmeyi planlıyorum ortalama 85 geçmesi lazım :D

eğer öyleyse dün gece hesapladım ortalama şuan 2.91 çoğu dersin yazılıları eksik daha sözlüler falan var inşallah 3.00 + yaparım

Teknik liselerde 2.50 ortalama ama arkadaş Anadolu Teknik Lisesinden Ortalaması 3.00 olması gerekiyor. :)

Edit: Bende Teknik Lisede okuyorum ama anadolu değil. Endüstri Mesleğin bir üstü, anadolunun bir altı. :D Ortalamamın 2.50 olması gerekiyor.

Son düzenleme:
Geri