• Forum vBulletin altyapısından Xenforo altyapısına geçirildi, bu sebeple eski şifreleriniz ile foruma giriş yapamayacaksınız, parolamı unuttum adımından mailiniz ile şifre sıfırlayarak giriş yapabilirsiniz.

Üyeliklerinde geçerli bir mail adresi olmadığı için sıfırlama yapamayacak kullanıcılar forum kullanıcı adlarını ve yeni şifrelerini yazarak info@maxigame.org adresine şifre sıfırlamak istediklerine dair bir mail göndersinler şifrelerini sıfırlayıp mail adreslerini güncelleyeceğiz. Şifreniz sıfırlandıktan sonra foruma giriş yapıp tekrar istediğiniz gibi değiştirebilirsiniz.

Lisede Web Tasarım ve Programlama(Bilişim Teknolojileri) Bölümünü Seçecek Arkadaşlar

• Konuyu başlatan Konuyu başlatan TimeLess
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi

TimeLess

Banlanmış Üye
Aktiflik
K.Tarihi
17 Mar 2012
Puanı
108
Öncelikle Since1967'ye teşekkür ederim kendisi bir konu açmış , bende açayım. Liseye başlıyacak arkadaşlarımıza faydamız dokunsun..https://www.maxigamerz.com/f224/lisede-muhasebe-bolumu-secicek-arkadaslar-216522/

Ticaret Meslek Lisesine ilk başladığımda aklımdaki soru hangi bölümü seçebilirim sorusuydu.10. sınıf bir kaç arkadaş edindim sordum soruşturdum herkes muhasebeyi kötülüyordu.Bende bilişim teknolojileri alanını seçtim gün boyu arkadaşlarla kantır atarız dedim. xd xd

Lise 1
######
Genel lise 1 dersleri tüm liseler ile aynı dersleri görüyorsunuz. Dersler aşağıda ;

Lise 2
######
Bölüm seçiyorsunuz.10. sınıfta donanım ile ilgili bilgiler öğretiyorlar.Ekran kartından tutunda bios piline kadar takıp - çıkarmayı.Ve gerçekten eğlenceli.Kültür dersleri çok sıkıcı geçerken meslek dersleri çok akıcıydı benim için.
Bilişim teknik resmi ; Devre elemanlarını kağıda aktarıyorsunuz.Ampul vs. çiziyorsunuz.
Bilişim teknolojileri dersi ; donanım eğitimi alıyorsunuz yukarıda anlattığım şey ekran kartı , ram vs.
Paket Programlar ; MS Word, Excel vs. gösteriyorlar.
Programlama Temelleri ; Aritmatiksel operatörlerden tutun if - else döngülerine kadar herşeyi öğrendiğiniz bir ders.
Dersler aşağıda ;
P4gIyuc.jpg

Lise 3
######
Lise 3 e geçtiğinizde karşınıza bambaşka dersler çıkıyor , geçen seneye göre oldukça zor fakat daha eğlenceli..Web tasarım dersinde web site kurmayı öğreniyorsunuz.Başlangıçta HTML kodları ile başlıyorsunuz , ardından DreamWeaver ile kendinizi geliştirip Visual Studio ile dönemi kapatıyorsunuz.
Veri tabanı dersinde SQL sorgularının nasıl kullanacağınızı görüyorsunuz.
Grafik ve animasyon dersinde Adobe Flash programı ile SWF , FLA oluşturmayı öğretiyorlar.
Açık Kaynak ; Linux , Pardus gibi açık kaynak kodlu işletim sistemlerini öğretiyorlar.
RIEAqgB.jpg

Lise 4
######
Bende daha yeni geçtim , bakalım nasıl geçecek. :D 2 gün okula gidip 4 gün işe gidiyorsunuz.(pazartesi, salı, çarşamba,cumartesi stajer olarak çalışıyorsunuz,perşembe, cuma talebe olarak okula geliyorsunuz. :D pazar günüde tatil.) Fakat lise 3 te karşılaştığım durum gerçekleşecek.Bambaşka dersler çıkacak , fakat bizim okulda 4. sınıfta taktir veya teşekkür almayanı molotofluyorlar.

Bölümün + yanları ; Liseden mezun olduğunuzda herhangi bir bilgisayarcıda direkt olarak işe başlayabiliyorsunuz.
Üniversite sınavında kendi alanınızla ilişkin bir üniversite giderseniz EP (Ek Puan) veriyorlar.

Bölümün - yanları ; 10. sınıftan 12. sınıfa kadar fizik , kimya görmüyorsunuz. 11 ve 12 dede matematik yok.

Özet ile ; bilişim ve teknolojiler alanını tavsiye ederim.Eğlenceli bir bölüm.Bizim kantır meselesine gelirsek , kantırı bıraktık dönem sonu hoca ile silkroadda pvp yapıyorduk. :D
Umarım ki lise hayatınız boyunca kıl - kuyruk hoca denk gelmez.

Son düzenleme:
bende açıköğretimden okuyorum liseyi bu bölümü haftada 3 gün okula gidiyodum şimdi lise sona geçtim staj yapıcam hemde 1 gün okula gidicem :D

hakanla tanışmam bundan 4 yılı aşmıştır. ben anadolu lisesi çıkışlıyım; zamanında okuldan kaçıp sro oynuyorduk ( bundan 2-3 yıl önce) bu arkadaş o zaman 8 veya 9. sınıftı o zaman; ne zaman cafeye gitsem orda olurdu :D

özet olarak; cs kısmı yalan; bu arkadaş potansiyel olarak zaten kendini ona hazırlamıştı:pot:

hakanla tanışmam bundan 4 yılı aşmıştır. ben anadolu lisesi çıkışlıyım; zamanında okuldan kaçıp sro oynuyorduk ( bundan 2-3 yıl önce) bu arkadaş o zaman 8 veya 9. sınıftı o zaman; ne zaman cafeye gitsem orda olurdu :D
özet olarak; cs kısmı yalan; bu arkadaş potansiyel olarak zaten kendini ona hazırlamıştı:pot:
Sadık abi ifşa etmesene. :D Savaş mı istiyorsun kamoooonn menn! Bide abi yanlışın var ben kafeye gittiğimiz yıllarda 9. sınıftım ve ben ne zaman gelsem sen orda olurdun!!!1

Teknik Lise sizde yokmu ? Bende elektrik-elektronik bölümü teknik lisesini bitirdim.
1-2-3-4 sınıfta Biyoloji-Kimya-Matematik -Fizik kısacası tüm dersleri aldım.
Diploma notunuz yüksekse ve üniversiteyi kazanamam derseniz düzgün bir üniversitenin 2 yıllık bölümlerine gidin.Daha sonra isterseniz DGS ile ilgili bölümün mühendislik fakültesine , yada açık öğretim yazıp çift diploma ( bölümünüz ve açık öğretim bölümü diploması.) alırsınız ve iyi bir iş olanağı sunar.
Elektronik ve otomasyon bölümünü bitirdim.
Bunun yanında İŞKUR kurslarınada kaydınızı yaptırın.Kursa katılanlara bildiğim kadarı ile iş önceliği veriliyor.
Stajım bittiğinde açık öğretim yazılıp muhasebe yada büro yönetimi okuyacağım.

Son düzenleme:

Sadık abi ifşa etmesene. :D Savaş mı istiyorsun kamoooonn menn! Bide abi yanlışın var ben kafeye gittiğimiz yıllarda 9. sınıftım ve ben ne zaman gelsem sen orda olurdun!!!1

ifşa yasak mı gardaş ?! bizimki alışkanlıktı :D serdal abi online görse " nerdesins en bakayım" diyordu :D ayrıca 2 sene için bizi mi kırıyorsun bakayım:spn:

Teknik Lise sizde yokmu ? Bende elektrik-elektronik bölümü teknik lisesini bitirdim.
1-2-3-4 sınıfta Biyoloji-Kimya-Matematik -Fizik kısacası tüm dersleri aldım.
Diploma notunuz yüksekse ve üniversiteyi kazanamam derseniz düzgün bir üniversitenin 2 yıllık bölümlerine gidin.Daha sonra isterseniz DGS ile ilgili bölümün mühendislik fakültesine , yada açık öğretim yazıp çift diploma ( bölümünüz ve açık öğretim bölümü diploması.) alırsınız ve iyi bir iş olanağı sunar.
Elektronik ve otomasyon bölümünü bitirdim.
Bunun yanında İŞKUR kurslarınada kaydınızı yaptırın.Kursa katılanlara bildiğim kadarı ile iş önceliği veriliyor.
Stajım bittiğinde açık öğretim yazılıp muhasebe yada büro yönetimi okuyacağım.

Bende arkadaş gibi Teknik bölümünü bitirdim Bilişim Teknolojileri bölümünün. Zora gelemem diosanız,sabahtan akşama kadar okulda kalamam diosanız,akşama kadar aynı dersi blok yaparak göremem diosanız,birazda kız yüzü görelim diosanız,düz liseler gibi 12de çıkıp eve gideyim üniye rahat rahat hazırlanayım diosanız,daha az kalas,sığır ve öküzümsü olsun istiosanız MESLEK LİSESİ ÖNERMEM.

ben normal anadolu teknik lisesinde bilişim okuyorum..evet 10.sınıf donanımsal konular aşırı zevkli hele anakart inceleme gibi imkanlar olunca harika oluyo..programlama temelleride harika bir ders ama kafa yormak gerekir...11.sınıfta web tasarım okudum çok zevkli bir dal tavsiye ederim..ancak okulda derste gördüğünüz yetmiyor maalesef evde kendiniz fazlasıyla uğraşmanız gerekicek bişeyler yapmak istiyorsanız...12.sınıfa geçtim seneye de flash,animasyon türü dersler olucak bir de veritabanı merakla bekliyorum bakalım :)

bende o dediğini görüyorum ama :D lise 4 de internet programcılığı var php yani :D

Bilişim teknolojileri bölümüne giricemde

Programlama Temelleri ; Aritmatiksel operatörlerden tutun if - else döngülerine kadar herşeyi öğrendiğiniz bir ders.

duydum fakat php fln oluyor genellikle değilmi

bu arada matematik seçmeli ders değilmi ben matematik görmek istemiyorum şahsen :D

Geri