• Forum vBulletin altyapısından Xenforo altyapısına geçirildi, bu sebeple eski şifreleriniz ile foruma giriş yapamayacaksınız, parolamı unuttum adımından mailiniz ile şifre sıfırlayarak giriş yapabilirsiniz.

Üyeliklerinde geçerli bir mail adresi olmadığı için sıfırlama yapamayacak kullanıcılar forum kullanıcı adlarını ve yeni şifrelerini yazarak info@maxigame.org adresine şifre sıfırlamak istediklerine dair bir mail göndersinler şifrelerini sıfırlayıp mail adreslerini güncelleyeceğiz. Şifreniz sıfırlandıktan sonra foruma giriş yapıp tekrar istediğiniz gibi değiştirebilirsiniz.

LoL Altın ve Altın Kazanımı

PageMaster

Aileden
Aktiflik
K.Tarihi
4 May 2009
Puanı
344
snp5xw.jpg

7336.png

Altın
League of Legends'ta altın kazanmanın birkaç yolu vardır.. Bunlar;
· Minion veya içerisindeki yaratıkları öldürmek
· Şampiyon öldürme veya öldüren arkadaşınıza yardım etmek
· Bazı şampiyonların belli şartlara bağlı yetenekleri sayesinde.
· Altın kazandırma özelliği olan eşyalar, runelar, masteryler
· Her şampiyonda olan saniye başına temel altın kazanım durumu
· Ayrıca satın aldığınız eşyaları bir miktar altın kaybı ile geri satmanız da altın kazandıran etkiler arasında sayılabilir.

Minion Öldürerek Altın Kazanımı
Oyundaki minionları öldürmek size altın kazandıracaktır. Minionlardan aldığınız altın miktarı oyun süresi ile doğru oranda artmaktadır.Ayrıca öldürdüğünüz minion türü de altın miktarını değiştirir.
Yaratık Öldürerek Altın Kazanımı
Ormandaki yaratıkları öldürerek kazandığınız altın miktarı da süre ile değişim gösterir. Ormanda bulunan yaratıkkamlarındaki en büyük yaratığın değeri süre ilerledikçe artar. Süre ilerledikçe bunların canları da artış göstermektedir. Bunlardan bazıları ise bütün takıma altın kazandırma özelliğine sahiptir. Örneğin dragon ve nashor. Bunları keserken son vuruşu yapan yani yaratığı öldüren kişi ise herkesten 25 altın fazla kazanır.
Şampiyon Öldürme ve Asist Yapma ile Altın Kazanımı
Oyunda şampiyon öldürerek altın kazanabilirsiniz. Öldürdüğünüz şampiyondan kazandığınız altın miktarı onun oyundaki durumuna göre değişkenlik gösterir.
Örneğin çok fazla adam öldürmüş ama çok ölmemiş birinden kazanacağınız altın daha fazla olacaktır. Bu altının bir bölümü son vuruşu yapana, yani öldüren bir bölümü ise yardım edenlere paylaştırılır. Burada yardım etmeden kastımız asist olayıdır. Asistler ölen şampiyonun ölmeden önceki 10 saniye içerisinde kendisine saldıranlara yardım ettiği şeylerdir. (Örneğin birisi exhaust atmıştır, birisi can vermiştir.. Bir diğeri öldürenle birlikte vurmuştur.. Bunların hepsi şampiyon ölmeden önceki 10 saniye içinde gerçekleşiyorsa asist niteliği taşır.)
Şampiyonların Yetenekleri ile Altın Kazanımı
Bazı şampiyonların kazanılan altın miktarına etki eden yetenekleri bulunur. Örneğin; Gangplank'ın Q yeteneğinde kazanılan ekstra altın veya Twisted Fate'in olduğu oyunlarda takım arkadaşlarının minion kesme başına kazanılan 2 fazla altın örnek verilebilir. Ashe'nin E yeteneğinin pasif özelliğindeki öldürme başına altın vermesi ile katarinanın Voracity özelliğinin öldürme veya asist başına altın kazandırması da örneklere eklenebilir.
Pasif Altın Kazanımı
Şampiyonların hiçbir şey yapmadan altın kazanması pasif altın kazanımı olarak adlandırılır. Her şampiyonda bu özellik küçük bir miktar olarak bulunur. Bu özellik minionlar oyuna girene kadar işlemeye başlamaz. Pasif altın kazanımı runelar, masteryler ve çeşitli eşyalar ile artırılabilir. Eşya örneği olarak Philosopher's Stone verilebilir.
Eşya Satışı ile Altın Kazanımı
Oyunda daha fazla ihtiyacınız olmayacağını düşündüğünüz itemleri geri satabilme olanağınız bulunur. Bu satışta itemi aldığınız fiyat yerine o fiyatın p'ine satabilirsiniz. Ancak eğer bu sattığınız item pasif altın kazanımı sağlayan itemlerden biriyse bu satış p dönüşümle değil, P ile olacaktır.

Güzel noktalara dokunmuşsun. Çoğu kişinin bilmediği ayrıntıları açıklamışsın bilmeyenler için güzel bir çalışma.

Geri