• Forum vBulletin altyapısından Xenforo altyapısına geçirildi, bu sebeple eski şifreleriniz ile foruma giriş yapamayacaksınız, parolamı unuttum adımından mailiniz ile şifre sıfırlayarak giriş yapabilirsiniz.

Üyeliklerinde geçerli bir mail adresi olmadığı için sıfırlama yapamayacak kullanıcılar forum kullanıcı adlarını ve yeni şifrelerini yazarak info@maxigame.org adresine şifre sıfırlamak istediklerine dair bir mail göndersinler şifrelerini sıfırlayıp mail adreslerini güncelleyeceğiz. Şifreniz sıfırlandıktan sonra foruma giriş yapıp tekrar istediğiniz gibi değiştirebilirsiniz.

LoL Jungle nedir ?

XxBLeacHxX

Banlanmış Üye
Aktiflik
K.Tarihi
8 May 2011
Puanı
151
pbzvby8i.gif

Merhaba arkadaşlar. Oyun içerisinde gördüğüm üzere bir çok kişi jungle'ın ne olduğu bilmiyor. Bende sizlere bunu açıklamak istedim.

Jungle Nedir ?

Herhangi bir koridora gitmeden orman içerisinde ki tarafsız canavarları keserek gelişme sistemine jungle denir. Ayrıca yardıma ihtiyacı olan takım arkadaşlarımıza ormanın herhangi bir tarafından karşı takıma sürpriz yaparak yardım etmemizi sağlayan güzel bir olaydır.

Jungle sisteminin faydaları ve zararları nelerdir ?

Aslına bakarsanız zararından çok faydası var. Öncelikle takım arkadaşımız ve biz solo olacağımız için her iki karakterde hızlı olarak kasılacaktır. Ormanda ki tarafsız yaratıkların verdiği özel buff lar ile hem yaratıkları hemde oyuncuları daha hızlı kesebilir hale geleceğiz. Jung olduğumuz için her yerde olabilir. Rakip takıp nerede olduğunuzu tahmin etmekte zorlanabilir ve bu da sizin anlık sürprizler yapmanız için güzel bir fırsat. Başta da dediğim gibi 3 koridorda da bütün arkadaşlarımıza yardıma koşabiliriz. En güzeli de Ejderhayı her seferinde kesip takıma yüksek miktarda altın sağlayabiliriz.

Gelelim zararlarına. Aslında çok yok fakat riskli şeyler. Öncelikle tek kalan takım arkadaşımız işi iyi götüremezse erkenden kule hatta oyunu kaybedebiliriz. Ormanda sizi kovalayan iki tip çıkıp sürekli sizi keserse oyunda gelişemez ve takıma yarardan çok zararınız olur.

En iyi Jungle karakterleri;

Amumu

Shaco

Warwick

Udyr

Tyrnmander

Nasus

Jarvan IV

Master Yi

Gragas

Sion

Trundle

Benim bildiklerim bunlar sizlerinde varsa eklerseniz memnun olurum.

Jungle yaparken kullanılması gereken ek büyü hangisidir ?

Kuşkusuz "Smite" bu büyü yaratıklara büyük derecede hasar verdiğinden kasmanız kolaylaşır ve ejderha, baron gibi yaratıkların kolay kesilmesini sağlar. Tek dez avantajı rakip takım oyunu biliyorsa ve jung yapacağınızı anlarsa işiniz biraz olabilir.

İyi Oyunlar ve İyi Forumlar..

Son düzenleme:
Şuan en çok oynanan jungle heroları belli Xin Zhao Jarvan Vi Hecarim udyr nasus amumu her oyun permaban ama gel gelelim jungleda tam bir facia blue bufunu çal amumu biter.

Aslında jungle da asıl işi lissandra yapıyor bence geçen maçta teemo vardı onu mide saldım da jungle da iyi kastım. :)

gragas jungle op :D
ben vi jungle yapmayı severim bide lee sin, latede kötü olsada seviyorum :)

Geri