• Forum vBulletin altyapısından Xenforo altyapısına geçirildi, bu sebeple eski şifreleriniz ile foruma giriş yapamayacaksınız, parolamı unuttum adımından mailiniz ile şifre sıfırlayarak giriş yapabilirsiniz.

Üyeliklerinde geçerli bir mail adresi olmadığı için sıfırlama yapamayacak kullanıcılar forum kullanıcı adlarını ve yeni şifrelerini yazarak info@maxigame.org adresine şifre sıfırlamak istediklerine dair bir mail göndersinler şifrelerini sıfırlayıp mail adreslerini güncelleyeceğiz. Şifreniz sıfırlandıktan sonra foruma giriş yapıp tekrar istediğiniz gibi değiştirebilirsiniz.

LoL Kolay Yoldan FPSnizi Arttırın

• Konuyu başlatan Konuyu başlatan MythLee
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi

MythLee

Aileden
Aktiflik
K.Tarihi
1 May 2009
Puanı
115
maxigame_logo_banner2.png

maxayrac3.png

Merhaba arkadaşlar.
League of Legends oyuncularının en büyük problemlerinden biri olan düşük FPS sıkıntısına nasıl çözüm bulacağımızı anlatacağım.

maxayrac3.png

Öncelikle Game Booster uygulamasını > BURADAN < indiriyoruz.
-Kurulumumuzu tamamladıktan sonra Ekle + butonuna tıklayıp lol.launcheri seçiyoruz.
-LoL Launcheri gösterdikten sonra Güçlendir ve Başlat butonuna tıklıyoruz ve oyunumuzu başlatıyoruz hepsi bu kadar.
ZDrE1Z.png

maxayrac3.png

Game booster uygulamasına ek olarak ;
Riot Games klasörüne girip Config klasörünü buluyoruz.
l7oWrr.png

Config klasörünün içindeki "game" adındaki not defterini açıyoruz ve aşşağıda belirttiğim satırları bulup değiştirip kaydediyoruz.
8gGd11.png

[General]
Colors=32'den 16'ya düşürüyoruz.
[Performance]
PerPixelPointLighting=1'den 0'a düşürüyoruz.

maxayrac3.png

Programı bizzat kendim de kullanıyorum ve gerçekten faydasını görüyorum.
-LoL'ü Game Booster üzerinden başlatırsanız LoL açıkken arka planda çalışan diğer uygulamaların RAM kullanımını azaltıyor bu sayede oyun performansınız artıyor.

maxayrac3.png

#Bazı bölümler alıntıdır.

eski vs pclere göre bu daha iyi uyum sağlıyor diğerini bilmemde fps düşüşü her yamada artar

Her patchten sonra fps düşüşleri ciddi şekilde oluyor ama yeni summoner rift yeni performans artışlarıyla geldi diye okumuştum piksel olayını biraz geliştirmişler.

Eline sağlık, fps sorunu yaşayanların denemesini öneririm

Advanced System Care yazılımını da öneririm, içerisinde bir dünya bakım seçeneğinin var.

Doğru biliyorsam bunu yaptığımızda ekran çözünürlüğüde düşüyor doğru değilmi ?

konuya razer cortex'i eklemeni öneririm gameboosterin bir üst sürümüdür ve win7 & win8 & win10 sürümlerinde çalışır

Geri