• Forum vBulletin altyapısından Xenforo altyapısına geçirildi, bu sebeple eski şifreleriniz ile foruma giriş yapamayacaksınız, parolamı unuttum adımından mailiniz ile şifre sıfırlayarak giriş yapabilirsiniz.

Üyeliklerinde geçerli bir mail adresi olmadığı için sıfırlama yapamayacak kullanıcılar forum kullanıcı adlarını ve yeni şifrelerini yazarak info@maxigame.org adresine şifre sıfırlamak istediklerine dair bir mail göndersinler şifrelerini sıfırlayıp mail adreslerini güncelleyeceğiz. Şifreniz sıfırlandıktan sonra foruma giriş yapıp tekrar istediğiniz gibi değiştirebilirsiniz.

LoL - Oyuncu Nasıl Reportlanır (Şikayet Edilir) ?

• Konuyu başlatan Konuyu başlatan MaxiGame
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi

MaxiGame

I Robot
Aileden
Aktiflik
K.Tarihi
29 Kas 2010
Puanı
106
maxigameanner3.png

Merhaba arkadaşlar,
League of Legends 'de bugün sizlere oyuncu nasıl reportlanır (şikayet edilir) ? bunu göstermeye çalışacağım. Öncelikle oyunlarınızı mahveden,afk kalan, trolleyen ve oyunu kazanmamanız için elinden gelen oyuncu tipleri vardır. Bu oyuncu tipleri her ne kadar reportlansalarda banlanmıyorlar fakat Tribunal Sistem sayesinde bir şekilde ceza alıyorlar. Bu ceza sistemini aşağıdaki nedenlerle sizlere göstermeye çalıştım, umarım işinize yarar.

maxayrac3.jpg

2li8u91.jpg
Karşılaşma sona erdikten sonra sonuç ekranına gelen bu pencere, ! işaretine tıkladığınızda aşağıdaki nedenlerden hangisi sizi rahatsız ettiyse oyuncuyu reportlayabilirsiniz.

2li8u91.jpg
Ayrıca sadece kendi takımızın değil, rakip takımınızdan size atıfda bulunan yada rahatsız eden olduysa da reportlayabiliyorsunuz.

j5jyaf.jpg

maxayrac3.jpg

66au5t.jpg
Sportmenliğe aykırı tutum Takım oyununa ters düşecek hareketler ile oyunun keyfini kaçıran (örn. sürekli skor çalan, eşya olarak sadece bot alan vb.) ve takım ruhunu bozan oyuncular bu kategoride rapor edilmelidir.

66au5t.jpg
Hakaret Direkt olarak bir oyuncuyu hedef alarak, onu rencide edici ve oyundan alacağı zevki olumsuz yönde etkileyecek dil kullanmak, küfretmek ve hakaret etmek bu kategoride rapor edilmelidir.

66au5t.jpg
Kasten oyundan çıkma / AFK Bilerek veya istemsizce de olsa oyundan ayrılan, AFK kalan veya oyuna katkısı olacak hiçbir şey yapmayanlar bu kategoride rapor edilmelidir.

66au5t.jpg
Bilerek besleme Karşı takımı güçlendirme amacıyla bilerek ve isteyerek besleyen, aynı zamanda kendi takımının avantajını yok edecek şekilde karşı takıma yardım eden oyuncular bu kategoride şikayet edilmelidir. Sadece iyi oynayamadığı için sürekli ölen oyuncular raporlanmamalıdır!

66au5t.jpg
Nefret söylemi Irkçı ve ayrımcı bir tutum sergileyen, etnik köken, milliyet ve benzeri değerlere yönelik sözlü saldırı gerçekleştirenler bu kategoride rapor edilmelidir.

66au5t.jpg
Hile Onaylanmayan üçüncü parti yazılımları kullanan oyuncular bu kategoride rapor edilmelidir.

66au5t.jpg
Rencide edici / uygunsuz sihirdar adı Küfür içeren, diğer bireyleri rencide ve rahatsız eden, saldırgan veya müstehcen, ırkçı, etnik ve milliyetlere hakaret eden veya genel oyuncu kitlesini rahatsız edecek olan Sihirdar isimleri ile beraber; Riot Games çalışanlarının isimlerine çok benzer olan, kişisel bilgileri ifşa eden (örn. TC kimlik no) Sihirdar isimleri fark edildiğinde bu rapor kategorisi kullanılmalıdır.

Not: Aşağıdaki boş kısma yorum yaparken üslubunuzu normal bir şekilde korumanızı öneririm. Oraya yazılanlar okunmakta olup e-mail ile geri dönüş yapıldığını bilirim, hesabınız askıya bile alınabilir bu durumdan dikkatli olunuz.

2na1hcn.jpg

Moderatörün son düzenlenenleri:
Geri