• Forum vBulletin altyapısından Xenforo altyapısına geçirildi, bu sebeple eski şifreleriniz ile foruma giriş yapamayacaksınız, parolamı unuttum adımından mailiniz ile şifre sıfırlayarak giriş yapabilirsiniz.

Üyeliklerinde geçerli bir mail adresi olmadığı için sıfırlama yapamayacak kullanıcılar forum kullanıcı adlarını ve yeni şifrelerini yazarak info@maxigame.org adresine şifre sıfırlamak istediklerine dair bir mail göndersinler şifrelerini sıfırlayıp mail adreslerini güncelleyeceğiz. Şifreniz sıfırlandıktan sonra foruma giriş yapıp tekrar istediğiniz gibi değiştirebilirsiniz.

LoL Support Şampiyonun Görevi Nedir ? Hangi şampiyonlar Support şampiyondur ?

XxBLeacHxX

Banlanmış Üye
Aktiflik
K.Tarihi
8 May 2011
Puanı
151
pbzvby8i.gif

Merhaba arkadaşlar. Bu gün bir çok arkadaşımızın bilmediği "Support player" yani "Destek oyuncusu" kavramını anlatacağım.

Destek oyuncusunun görevi nedir ?

En önemli görevi totem yerleştirmektir. Totemler hakkında detaylı bilgiyi
https://www.maxigamerz.com/f1103/league-legends-totemler-ne-ise-yarar-213088/ Konumdan bulabilirsiniz. ADC Yani saldırı gücü olan şampiyon ile beraber gider. Başlıca bir diğeri görevi ise destek oyuncularının baron, ejder ve buff yaratıklarının zamanlarını kollamaktır. Takım savaşlarında uzakta durup arkadaşlarının canlarını yükseltmeli ve ya koruma kalkanı altına almalıdırlar.

Destek şampiyonları hangisidir ?

Taric, Sona, Soraka, Nunu, Zilean, Karma, Lulu, Kayle, Nidalee, Leona (Nidalee tavsiyemdir. :) )

Oyunda minyon ve rakip takım oyuncularına saldırmaktan kaçınmalı. Çünkü fazla göz önünde bulunmayıp ADC şampiyonu korumalı.

Totem Haritası;

Son düzenleme:
Benden haritayi wardlamami isteyen biri olursa direk ignore atiyorum.

Yanlis anlasilma olmasin, suppport, sabahtan aksama 7/24 ward alan kisi degildir. Support takim oyuncusudur, aldigi itemlar ile takimin eksiklerini kapatmaya calisir, utility oranini arttirir, ve benim acimdan en onemlisi carry korumakla yukumludur. Haritada ward goremeyip bana kizan embesillerden o kadar biktim ki artik laf anlatmakla ugrasmiyorum. Beyni basmiyicak nasil olsa, bu bir surec kendi ogrenicek takim oyunu mantigini.

Benden haritayi wardlamami isteyen biri olursa direk ignore atiyorum.

Yanlis anlasilma olmasin, suppport, sabahtan aksama 7/24 ward alan kisi degildir. Support takim oyuncusudur, aldigi itemlar ile takimin eksiklerini kapatmaya calisir, utility oranini arttirir, ve benim acimdan en onemlisi carry korumakla yukumludur. Haritada ward goremeyip bana kizan embesillerden o kadar biktim ki artik laf anlatmakla ugrasmiyorum. Beyni basmiyicak nasil olsa, bu bir surec kendi ogrenicek takim oyunu mantigini.

support kill almıyor,farm yapmıyor, item almak bile zor ken ward almak iyice zorlaştırıyor bütün takımda ward bulunması gerekir.

support kill almıyor,farm yapmıyor, item almak bile zor ken ward almak iyice zorlaştırıyor bütün takımda ward bulunması gerekir.

İşte bunu anlayamıyorlar.

Bot lane de adc mi korudum kill vermedim adamı kastırdım rünlü kalkan çıkıyorum o sıra mid oyuncumuz sırf haritada ward göremediği için bizim support 0 diyor.
Bi turnuva izleseler görücekler kimlerin wardladığını.

xpeke yi görene kadar nidaleeyi support sanıyordum :D adam takımı taşıdı resmen

bc, alistar, thresh bunları unutmamak lazım. özellikle iyi oynayan bir bc, takıma büyük avantaj sağayabilir

Nunu,kayle,nidalee support ha? Nunuyu genelde tank olarak görüyorum,kayle de bir adam 33 kill alarak tüm takımı taşımıştı, nidalee nin ise q su yeter :D Kayle ve nidalee apc dir bence ;)

Geri