• Forum vBulletin altyapısından Xenforo altyapısına geçirildi, bu sebeple eski şifreleriniz ile foruma giriş yapamayacaksınız, parolamı unuttum adımından mailiniz ile şifre sıfırlayarak giriş yapabilirsiniz.

Üyeliklerinde geçerli bir mail adresi olmadığı için sıfırlama yapamayacak kullanıcılar forum kullanıcı adlarını ve yeni şifrelerini yazarak info@maxigame.org adresine şifre sıfırlamak istediklerine dair bir mail göndersinler şifrelerini sıfırlayıp mail adreslerini güncelleyeceğiz. Şifreniz sıfırlandıktan sonra foruma giriş yapıp tekrar istediğiniz gibi değiştirebilirsiniz.

LoL Top, Mid, Bot Neresidir ? Uygun Şampiyonlar nelerdir ?

XxBLeacHxX

Banlanmış Üye
Aktiflik
K.Tarihi
8 May 2011
Puanı
151
pbzvby8i.gif

Bildiğiniz üzere "Sihirdar Vadisi" isimli haritamızda 3 koridor var. Her koridorun farklı isimleri vardır.

Top Hangi Koridordur ?

Top üst koridordur. Bu koridora 1 Tank ve 1 Support(Destek) şampiyon yeterlidir.

Neden 1 Tank ve 1 Support ?

Oyunun defans koridorudur Top. Tank adamları geçirmez ve destek şampiyonda tanka arkadan destek vererek güzel bir defans yaparlar.

15971.png

Mid Hangi Koridordur ?

Mid orta koridordur. Genel olarak menzilli 1 tane APC yani sihirli saldırı veren bir şampiyon gider.

Neden APC ve tek başına ?

Mid orta halli bir koridordur. Hangisi iyi oynarsa ortayı o yarar ve toptan ona destek gelir. Durum iyi ise bottan da destek gelebilir.

APC olmasının yararı karşısında ki şampiyona yüksek damage vermesidir. Teke tek olacak bir karşılaşmada takım oyunları için iyi bir seçenek.

15971.png

Bot Hangi Koridordur ?

Bot alt koridordur. Buraya 1 APC ve 1 Support Şampiyon yerleşir. Oyunu götürecek olanlarda bir nevi bunlardır.

Neden APC ve Destekçi ?

Midi açıklarken de belirttiğim gibi APC ler yüksek zarar veriler yanlarında sağlam bir destekçi olduğu zaman oyunu alır götürürler. Oyunun refahı açısından bu iki karakterin iyi oynaması şarttır.

Son düzenleme:
Eline sağlık yararlı bir konu.:)

Son düzenleme:
top laneye 1 tank ve support?

bot lanede apc?

bunları ilk defa senden duydum adc yok ken kötü bi takım düzeni olucaktır

bence jungleride açıklamalısın, jungle oyunda çok önemli bir yere sahip.

Son düzenleme:
Oynadığım oyunlarda gördüğüm ve bildiğim düzen benim budur. Sonuçta her oyunun oturmuş bir düzeni yok. Özellikle Türk serverında. Bunlar benim şahsi fikirlerim. Herkes kendi fikrini daha uygun bir dille söylerse daha iyi olur diye düşünüyorum. Mesela nerede ne olmalı ? Niye olmalı ? Bunları daha düzgün bir şekilde açıklarsanız sadece konunun ilk mesajından değil atılan yorumlardan da konuyu okuyan arkadaşlar faydalanabilir.

Arkadaşım bu rehber niteliğinde konu değilmi.Genelde neyse onu yanınlaman lazım.Yeni başlayanları yanlıs bilgilendirebilirsin.

yalnız usta bence sen gördüklerin ile değil araştırdıklarını yaz :) Türkiye serverinde 30 level ranked da bile bu sistemi görebilirsin normal olanı şudur Top Laneye 1 kişi gider üst koridor yani ortaya Ap Carry Mid yani alt koridorada Adc ve Support gider jungle söylememe gerek yok zaten bot ve top laneleri değişebilir bu yeni sezonda çok oluyor ve sen bunu rehber olarak açmışsın yeni başlayanlar için hatalı konu..
Crimsona %100 katılıyorum :D 2 sene olucak ben uğraşmıyorum bu kadar

Tartışma çıkaracak mesajlar atmayın lütfen beyler. Yanlış neredeyse söyleyin. :)

Oynadığım oyunlarda gördüğüm ve bildiğim düzen benim budur. Sonuçta her oyunun oturmuş bir düzeni yok. Özellikle Türk serverında. Bunlar benim şahsi fikirlerim. Herkes kendi fikrini daha uygun bir dille söylerse daha iyi olur diye düşünüyorum. Mesela nerede ne olmalı ? Niye olmalı ? Bunları daha düzgün bir şekilde açıklarsanız sadece konunun ilk mesajından değil atılan yorumlardan da konuyu okuyan arkadaşlar faydalanabilir.
rastgele oyun oynuyor senin bu düzende bahsettiklerin ;) bi tane eleman çıkarmıştı en uygun düzeni ve denendi çok uygun olduğu anlaşıldı ve lane swap durumu haricinde genelde şu düzen vardır
- Topta solo
- Jungle( Solo yada Jungle oynayanlardan birinin tank kasması veya tf başlatabilecek dayanıklıkta olması gerekmektedir )
- Mid apc-ap (Mid kha ve zed tarzı denemeler yapan oluyor laneyi çok ezemezse latede zırh kasıldığı zaman zorlanacaktır)
- Bot Support + Adc (solo ve jung şampiyonlarına göre support değişebilir. Mesela tank fazla ise sona lux tarzı supportlar alınabilir. Ulti combosu yapmak istediğin zamanda support değişebilir,Adc ye değinmiyorum bile yapması gerekenler bellidir.)

Bronz elo taktikleri duo top jungle yok apc bot adc mid

Top lane'in diğer bir adıdır solo, top lane'e giden şampiyon tek başına koridoru üstlendiği için adı solodur.
Top lane'in diger bir adi solo cunku tek basina lane ustleniyor !? Su "tek basina lane ustleniyor" kismi cok tanidik geldi amma hadi hayirlisi :P

GT-I9300 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Solo sadece sifat, midde solo topda solo.

GT-I9300 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Geri