• Forum vBulletin altyapısından Xenforo altyapısına geçirildi, bu sebeple eski şifreleriniz ile foruma giriş yapamayacaksınız, parolamı unuttum adımından mailiniz ile şifre sıfırlayarak giriş yapabilirsiniz.

Üyeliklerinde geçerli bir mail adresi olmadığı için sıfırlama yapamayacak kullanıcılar forum kullanıcı adlarını ve yeni şifrelerini yazarak info@maxigame.org adresine şifre sıfırlamak istediklerine dair bir mail göndersinler şifrelerini sıfırlayıp mail adreslerini güncelleyeceğiz. Şifreniz sıfırlandıktan sonra foruma giriş yapıp tekrar istediğiniz gibi değiştirebilirsiniz.

LoL - Yeniden Kurma ile Oyunlarınız Boşa Gitmesin!

• Konuyu başlatan Konuyu başlatan MaxiGame
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi

MaxiGame

I Robot
Aileden
Aktiflik
K.Tarihi
29 Kas 2010
Puanı
106
maxigameanner3.png

Merhaba değerli değerli forum üyeleri,
Bugün sizlere belkide uzun zamandır beklediğimiz, istediğimiz o müjdeli haberi yayınlamak için konu açıyorum. Oynadığınız oyunlarda, yeri geliyor 4 kişi kalıyorsunuz yeri geliyor özellikle maçı trolleyip oyunu satan oyuncular oluyor. Her ne kadar reportlasanızda ceza almadığını düşünüp sizde sinirlenebiliyorsunuz ve o oyuna lanet edebiliyorsunuz. Bu yeni güncelleme ile afk olanları en azından birşekilde ayıklamamıza Riot yardımcı olacağını bu güncelleme ile bizlere gösterdi. Şimdi gelelim güncelleme ayrıntılarına..
maxayrac3.jpg

Riot'un Yayınladığı Güncelleme Duyurusu

Açık Beta testinin ardından Yeniden Kurma Sistemi'nin kuralları güncellendi. Bu makale de artık doğru kuralları içeriyor.

Arada bir kolay lokma yutmak harika bir duygu olabilir ama aslında bütün karşılaşmaların, bin bir emekle kazanıldıklarını hissettirmelerini ve iki tarafı da rekabete doyurmasını istiyoruz. Bu bağlamda /iptal komutuyla kullanılan oyunu yeniden kurma sistemi, 4'e 5 kalınan karşılaşmaların olumsuz sonuçlarla karşılaşmadan erken bitirilmesini ve herkesin daha eşit şartlarda mücadele etmek için yeni bir şans edinmesini mümkün kılıyor.

Sistem nasıl mı çalışıyor?

66au5t.jpg
Güncellendi: Üçüncü dakikaya gelindiğinde herhangi bir oyuncu en az 90 saniyedir oyundan kopmuş veya AFK durumdaysa Yeniden Kurma oylaması kullanılabilir.
66au5t.jpg
Güncellendi: Oyunu terk etmeden veya bağlantısı kopmadan önce, bir oyuncunun takımına karşı ilk kan dökülmüşse Yeniden Kurma sistemi kullanılamaz.
66au5t.jpg
Söz konusu takımdaki bütün oyuncuların sohbete /yenile yazıp yeniden oyun kurmaya yönelik oylama yapmak için bir dakikası olur.
66au5t.jpg
Dört oyuncudan en az ikisi (oyundaki oyuncuların %30'u) mevcut oyunun iptal edilip yeniden kurulmasına yönelik oy verirse, oyun sona erer.
66au5t.jpg
Oyuna bağlı olan bütün oyuncular, sanki bu oyun hiç gerçekleşmemiş gibi muamele görür. LP/IP/XP kazanmazlar ve Z/B (zafer / bozgun) kayıtlarında herhangi bir değişiklik olmaz.
66au5t.jpg
Bağlantısı kopan oyuncu (veya oyuncular) LP kaybının tamamına uğrar veya terfi oyunundan düşer ve LeaverBuster tarafından işaretlenir.
66au5t.jpg
Dereceli için Rekabet bütünlüğünü korumak adına; Elmas V ve üzerinde yer alan oyuncular, bağlantısı kopan oyuncu önceden hazırladıkları grupta yer alıyorsa bozgun almış sayılır. Bu düzenlemenin daha düşük liglere de genişletilmesinin gerekip gerekmediğini takip edeceğiz.

Yeniden kurma sistemi, kısa bir gecikmenin ardından 6.12 Yama döneminde Kuzey Amerika'da denenmeye başlayacak ve diğer bölgelerde de devreye girmesinin fazla uzun sürmeyeceğini tahmin ediyoruz.
maxayrac3.jpg

Sıkça Sorulan Sorular

2li8u91.jpg
/yenile komutuyla kullanılan Yeniden Kurma Sistemi hangi sıralarda geçerli olacak?

Bütün Normal ve Dereceli Sihirdar Vadisi ile Uğursuz Koruluk sıralarında, bot içermeyen karşılaşmalarda.

2li8u91.jpg
Oyunu bitirip yeniden kurmak için tam olarak ne zaman /yenile oylaması başlatabilirim?

Sadece size bildirim geldiğinde. Bu bildirim, şartların karşılandığı oyunların üçüncü dakikasında olmak kaydıyla her oyunda sadece bir kez karşınıza çıkacak.

2li8u91.jpg
Diyelim ki takımım yeniden kurma oylaması başlattı. Bu arada oy vereyim derken oyundan dikkatim kesildi ve katledildim. O zaman ne olacak?

Oylama, başladığı andan sonra gerçekleşen katledilmeleri göz önünde bulundurmuyor. Bu yüzden merak edilecek bir şey yok.

2li8u91.jpg
Peki /yenile komutu ile ilerleyen yeniden kurma oylaması olumlu sonuçlandığı zaman tam olarak ne oluyor?

Oyun sona eriyor. Ardından bütün oyuncular oyun sonu lobisine gidiyor. Bağlantısı kopan oyuncu Leaver Buster işlemine tabi tutuluyor ve bu oyuncunun hanesine bir bozgun işleniyor. Diğer oyuncular herhangi bir olumsuz sonuçla karşılaşmıyor; özetle onlar için oyun hiç gerçekleşmemiş gibi oluyor ve istedikleri zaman yeniden sıraya girebiliyorlar.

2li8u91.jpg
O kadar çok 4v5 kalan oluyor mu?

Aslında bu çok fazla karşılaşılan bir durum değil ama karşılaşıldığında oldukça kötü bir deneyim yaşanıyor. Bu yüzden geçmişe kıyasla yol kat edilmiş olunsa da, bu sıkıntıya bir çözüm bulmaya değeceğini düşündük.

2li8u91.jpg
Peki ya oyunculardan birinin bağlantısı 3. dakikadan sonra koparsa?

Üçüncü dakikadan sonra oyun kayda geçecek şekilde değerlendiriliyor ve /yenile ile yeniden oyun kurma seçeneği ortadan kalkıyor. Bu sayede her bir oyunun, dereceli sıraların ve Z/B kayıtlarının bütünlüğünü korumayı amaçlıyoruz.

2li8u91.jpg
Elmas oyuncuları ve hazır gruplarda oynayanlar için bahsettiğiniz ek kurallar Normal oyunları da etkiliyor mu yoksa sadece Dereceli oyunları mı etkiliyor?
Sadece Dereceli oyunları. Diyelim ki Dereceli Elmas ligindesiniz, hazır bir grupla Normal oyuna girdiniz ve bu gruptan birinin bağlantısı koptu; o zaman hiçbir yaptırımla karşılaşmadan /yenile veya /bitir komutuyla yeniden oyun kurabilirsiniz.

2li8u91.jpg
Mesela ben Plat oyuncusuyum ve Elmas liginden biriyle hazır grup hâlinde oyuna girdim ve arkadaşımın bağlantısı koptu. /yenile oyu verirsem LP kaybedecek miyim?

Hayır, sadece bağlantısı kopan oyuncuyla hazır grupta yer alan Elmas oyuncuları bitirilen oyundan bozgun alır.

2li8u91.jpg
Ben Elmas oyuncusuyum ve hazır grupla oyuna girdiğim Plat oyuncusunun bağlantısı koptu. /yenile oyu verirsem LP kaybedecek miyim?

Evet. Bağlantısı kopan oyuncuyla aynı hazır grupta yer alan Elmas oyuncuları, bitirilen oyundan bozgun alır. Bağlantısı kopan oyuncuyla aynı hazır grupta yer almayan Elmas oyuncuları, bozgun almaz.

2li8u91.jpg
Peki bağlantım koptu veya yeniden kurulan oyunda Elmas kuralından etkilendim diyelim. Bu durumda çok mu LP kaybederim, az mı?
Oyunun normal şartlarda oynanıp bittiğini ve bozguna uğradığınızı düşünün. Bu durumda ne kadar LP kaybediyorsanız, oyun yeniden kurulduğunda da o kadar LP kaybedersiniz.

2li8u91.jpg
/yenile veya Yeniden Kurma Sistemi neden ilk Kuzey Amerika'da deneniyor?

Yeni sistemin uygulama testini, bu sistemi geliştiren ekiple aynı dili ve saat dilimini kullanan bir bölgede gerçekleştirmeyi tercih ettik. Testlerin süreleri ve gerçekleştirilecekleri konumlar genel bir politikayla değil, ilgili takımların kararlarına göre belirleniyor. Yine de iyi bir haberimiz var; /yenile ile yeniden oyun kurma sistemini bütün bölgelere çok süratli bir şekilde genişletmeyi hedefliyoruz.

Moderatörün son düzenlenenleri:
aşırı saçma bi uygulama bu oyun afk adamı feederları ile iyi bir oyun robotlaştırıyorlar kavgasız oyunmu olur

aşırı saçma bi uygulama bu oyun afk adamı feederları ile iyi bir oyun robotlaştırıyorlar kavgasız oyunmu olur

AFK için iyi bir çözüm olmuş bence, feed or feed yapan adamların zaten dönüşü olmuyor her türlü feedliyorlar :D

AFK için iyi bir çözüm olmuş bence, feed or feed yapan adamların zaten dönüşü olmuyor her türlü feedliyorlar :D

bence afk için çözüme gerek yok bir takımda afk varsa kaybedebilirsin ama oyunun düzenini bozmuslar bence gerek yoktu sonuçta bize afk geliyorsa onlarada geliyor

bence afk için çözüme gerek yok bir takımda afk varsa kaybedebilirsin ama oyunun düzenini bozmuslar bence gerek yoktu sonuçta bize afk geliyorsa onlarada geliyor

Oyunun düzenini bozmuşlar demişsinde bence oyunun düzeni böyle geldi, şahsen Plat ligindeyken özellikle afk kalan trollcülerden nefret ve kanser olmuştum. Özellikle afk kalan ile interneti veya başka bir sorundan dolayı oyundan düşen kişilere belki bozmuş olabilir. Ama her halükarda diğer 4 takım oyuncusunun oyununu bozduğu için yerinde bir karar olmuş benim şahsi fikrim böyle dostum :)

Geri