• Forum vBulletin altyapısından Xenforo altyapısına geçirildi, bu sebeple eski şifreleriniz ile foruma giriş yapamayacaksınız, parolamı unuttum adımından mailiniz ile şifre sıfırlayarak giriş yapabilirsiniz.

Üyeliklerinde geçerli bir mail adresi olmadığı için sıfırlama yapamayacak kullanıcılar forum kullanıcı adlarını ve yeni şifrelerini yazarak info@maxigame.org adresine şifre sıfırlamak istediklerine dair bir mail göndersinler şifrelerini sıfırlayıp mail adreslerini güncelleyeceğiz. Şifreniz sıfırlandıktan sonra foruma giriş yapıp tekrar istediğiniz gibi değiştirebilirsiniz.

LoL yüksek fps'e rağmen kasma(biraz daha değişik bir durum)

NukeWatch

Daimi Üye
Aktiflik
K.Tarihi
24 May 2009
Puanı
8
Merhabalar. Oyunda 105 fps altına düştüğümde ekran kasmaya başlıyor 1 haftayı geçti bir tek sonuca varamadım. Destekle de görüştüm ama bir sonuca varamadım. Oyunu hangi ayarlara alırsam alayım 3 aşağı 5 yukarı aynı FPS değerlerni veriyor. Girmedigim site, yabancı kaynak forum hiçbir şey karlmadı çözemiyorum bu sorunu. V-sync açarsam sıkıntı gidiyor ama bu oyunda v sync acarsak cok fazla bi gecikme oluyor ve oynanamaz hale geliyor. Bu yüksek fpste böyle kasmasını engelleyebilmek için spesifik olarak ne yapabiliriz? Çünkü her seyi denedim desteklede görüştüm hiçbir şekilde düzeltemedim.

Özellikler: -i7 6700HQ
-8GB Ram
-Gtx 960m
-Windows10
-Oyun SSD'ye kurulu

Aynı sorunu bende yaşıyordum ekran kartı güncellemesini şubat ayına geri aldım fps mi 144'e sabitledim ve dikey senkronizasyonu kapatdım normalde 130 ile 150 fps alıyordum bir anda yüsekdi 160-180 arası fps alıyorum ama fps düşmesinde yine kasıyor 144'e sabitledim düzeldi sen 120ye sabitle ekran kartın son sürüm güncelse bir önceki sürüme al ve dikey senk kapat yine olmazsa özel mesaj atabilirsin yardımcı olmaya çalışırım

ekran kartında sıkıntı var bendede oluyordu değiştirdim ekran kartını

ekran kartında sıkıntı var bendede oluyordu değiştirdim ekran kartını

servise gitti geldi format atıldı hala aynı durum sürücüde sıkıntı yok bir sürü sürücü denedim hep aynısı

- - - Güncellendi - - -

Aynı sorunu bende yaşıyordum ekran kartı güncellemesini şubat ayına geri aldım fps mi 144'e sabitledim ve dikey senkronizasyonu kapatdım normalde 130 ile 150 fps alıyordum bir anda yüsekdi 160-180 arası fps alıyorum ama fps düşmesinde yine kasıyor 144'e sabitledim düzeldi sen 120ye sabitle ekran kartın son sürüm güncelse bir önceki sürüme al ve dikey senk kapat yine olmazsa özel mesaj atabilirsin yardımcı olmaya çalışırım

Kardeşim sana özel mesaj atamıyorum bi görüşelim seninle uygunsan

servise gitti geldi format atıldı hala aynı durum sürücüde sıkıntı yok bir sürü sürücü denedim hep aynısı

- - - Güncellendi - - -

Kardeşim sana özel mesaj atamıyorum bi görüşelim seninle uygunsan

Buradayım buyur tabi yardımcı olmaya çalışırım fakat konudan yardımcı olmam elverişli olmaz

60FPS üstü aldığın halde kasıyor gibi gözüküyorsa ekranın yeteri kadar hızlı yenilemiyor olabilir... veya vsync kapalı olduğu için kırılma olur ama o değil diyorsun. 960m de zaten zorlanmaz lol oynatmakta.

olay çözüldü arkadaslar sorun zaten 60hzlik bi laptop ekranında oluyordu ama vsync acmadan çözmek istedim çünkü input lag denen olay oluyordu. Eğer günün birinde biri bu konuya girerse burda çözümünu yazayayım bence yüzyılın buluşu yabancı bir forumda buldum bu çözümü :) 60 hzlik bir ekranda bu sorun yaşanıyorsa rivatuner veya muadili bir fps sabitleyen program indirin vsync acın ve fpsi 59 veya 58 e sabitleyin hem input lag ortadan kalkıyor hemde enfes bir görüntü oluşuyor arkadaşlar saygılar dilerim herkese teşekkür ederim.

ekran kartınla ilgili bir problem olabilir hocam aynı hatadan müstarip mişiz bir baktırmanı tavsiye ederim.

Geri