• Forum vBulletin altyapısından Xenforo altyapısına geçirildi, bu sebeple eski şifreleriniz ile foruma giriş yapamayacaksınız, parolamı unuttum adımından mailiniz ile şifre sıfırlayarak giriş yapabilirsiniz.

Üyeliklerinde geçerli bir mail adresi olmadığı için sıfırlama yapamayacak kullanıcılar forum kullanıcı adlarını ve yeni şifrelerini yazarak info@maxigame.org adresine şifre sıfırlamak istediklerine dair bir mail göndersinler şifrelerini sıfırlayıp mail adreslerini güncelleyeceğiz. Şifreniz sıfırlandıktan sonra foruma giriş yapıp tekrar istediğiniz gibi değiştirebilirsiniz.

Lotro Auction Hall Kullanma Rehberi

• Konuyu başlatan Konuyu başlatan IMLEGEND
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi

IMLEGEND

Aileden
Aktiflik
K.Tarihi
23 Nis 2009
Puanı
152
maxigamebanner1.png

maxayrac3.jpg

Ihtiyacınız olan eşyaları, görev itemlarını, potionları vs. alabilmenin en hızlı yolu Auction Hall (AH)'ı kısaca anlatmak istedim. Yapmamız gereken ilk şey, tabii ki öncelikle bir Auction Hall bulmak, hemen hemen bütün mekanlarda var. Shire, Bree, Thorin's Hall, Lothlorien, 21st Hall bunlardan bir kaçı.

Auctions, Açık Arttırmalar

Bir Auctioneer'la konuştuğumuzda karşımıza alttaki gibi bir ekran çıkıyor. Gördüğünüz gibi, gayet kullanışlı, Search ve Level Range kısımları size çok yardımcı olacak. Eğer öylesine bakınmak istiyorsanız, aşağıdaki ana başlıkları açıp, alt başlıklarında dolaşabilirsiniz.
2oGPWORZ.jpg

Ben guardian oynadığım için, heavy armor bakıyorum ve level range'ini de kendime göre ayarlayıp, Sort kısmını Buyout'a ayarladım. Bunun sayesinde, bir itemın fiyatı azdan çoğa doğru sıralanıyor. Oradan çeşitli ayarlamalar yapabilirsiniz, Bid'e de ayarlarsanız, teklif vereceğiniz fiyat azdan çoğa doğru sıralanır vs.
5Wc9suxm.jpg

Bid, Teklif Vermek

Bir itemı da beğendikten sonra, Bid veya Buyout seçeneklerinden birine tıklayacağız. Bid'e tıklayınca teklif vermiş oluyoruz, vereceğimiz parayı da aşağıdaki panelden ayarlayabiliriz, ve itemın sağ tarafında yazılan x Hours - x Days süresince bekleyeceğiz ve Outbid olmazsak, yani başkası bizden başka bir teklif yapmazsa, item bize maille gelecek, eğer ki Outbid olursak, paramız bize geri dönecek.
zHPWFSz6.jpg

Bid yaptıklarımızı da, yukarıdaki Bid başlığına tıklayarak görebiliriz, aynı anda en fazla 20 itemı bidleyebiliyoruz. Eğer bidledikten sonra direkt Buyout'unu ödeyerek satın alma kararı alırsak, oradaki Buyout'a tıklamamız yeterli oluyor.
i5JgVWZr.jpg

Post, İlan Vermek

Karakterinize veya hesabınıza bağlı (Bound) olmayan itemları açık arttırmaya çıkarmanıza yarayan bölme. Free/Premium oyuncular 5, V.I.P.'ler ise 30 taneye kadar item post edebilirler. Panelden Bid ve Buyout fiyatlarını, ilanın süresini ve sadece kinship üyelerine açık olup olmayacağını ayarlayabilirsiniz. Tüm ayarlamaları yaptıktan sonra Post Auction seçeneğine tıklamalısınız.
LWWOo96y.jpg

İlanı verdikten sonra da, vazgeçmek isterseniz, kısa bir süre zarfında Cancel Post diyerek, itemınızı mailinize yollayabilirsiniz.
YfSzcIfU.jpg

Alıntıdır.

Geri