• Forum vBulletin altyapısından Xenforo altyapısına geçirildi, bu sebeple eski şifreleriniz ile foruma giriş yapamayacaksınız, parolamı unuttum adımından mailiniz ile şifre sıfırlayarak giriş yapabilirsiniz.

Üyeliklerinde geçerli bir mail adresi olmadığı için sıfırlama yapamayacak kullanıcılar forum kullanıcı adlarını ve yeni şifrelerini yazarak info@maxigame.org adresine şifre sıfırlamak istediklerine dair bir mail göndersinler şifrelerini sıfırlayıp mail adreslerini güncelleyeceğiz. Şifreniz sıfırlandıktan sonra foruma giriş yapıp tekrar istediğiniz gibi değiştirebilirsiniz.

Lotro End Game Hunter Rehberi (85 Level)

• Konuyu başlatan Konuyu başlatan IMLEGEND
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi

IMLEGEND

Aileden
Aktiflik
K.Tarihi
23 Nis 2009
Puanı
152
maxigamebanner1.png

maxayrac3.jpg

[TABLE="width: 800"]
[TR]
[TD]
YoqQvZ10.png
[/TD]
[/TR]
[/TABLE]
Bir End Game rehberi ile daha karşınızdayım arkadaşlar. Bu sefer anlatmak istediğim class Hunter olacak. Oyuncuların oyuna geldiğinde açtıkları ilk karakter genellikle Hunter olur. Sebeplerine değinecek olursak muhtemelen Range Class oynamann çekiciliği ve Hunter(Avcı) ismi olabilir. Tabi Class zorluğunun hemen hemen olmaması ise ayrı bir etken olsa gerek.

3 Trait Line'da 2 farklı dps tercihine sahip olan Hunter Rehberinde daha önce hazırlamış olduğum Captain Rehberinde ki gibi Trait Line özellikleri, bir kaç pratik bilgi, Silahlarınız için gerekecek Legacy ve Relicleri ele alacağım.

PvE

Daha önce bahsettiğim üzere 2 değişik Dps (Damage per Second) Trait Line'ına sahibiz arkadaşlar. İlk olarak;

The Bowmaster

qDqvEvCU.jpg

2, 3 ve 4'lü bonusları sayesinde hedefinizin üstünde daha tatmin edici rakamlar görebileceğiniz bu Line'da power kontrolünüzü daha iyi ayarlayabilir, Traitlediğiniz her The Bowmaster Trait'i için ekstra %1 Damage'ın tadını çıkarabilirsiniz. Çok hoş gözüksede bir kötü yanı var ki o da Bow Induction süreleri. Öyle ki Skillere basıp işlemesini beklerken arkadaşlkarınız ile muhabbet edebilir veya mutfağa gidip kendinize çay koyabilirsiniz. Neyse şaka kısmını geçip PvE için önerdiğim Traitlere gelecek olursak;

5 The Bowmaster + 2 The Huntsman

• True Shot: Focus'a sahip olduğunuz sürece spamleyebileceğiniz skilliniz Penetrating Shot rakibinizin %8 Mitigation'ı nı ihmal ederek vurur. Yani başka bir deyişle Skillinizin Damage'i %8 oranında artar.
    Swift and True: Swift Bow'un total ve 3. atağının Base Damage'ını artırır.
    Fast Draw: Swift Bow ve Barbed Arrow'un Induction sürelerini azaltır. (Trait Line'ı biraz çekilebilir bir hale getiriyor )
    Critical Eye: Crit şansınızı artıran hoş bir trait.
    5. Trait'te ise şöyle bir tavsiyem olacak gireceğiniz Instance'ı göz önünde bulundurarak bir seçim yapmalıyız. Eğerki alansal skillerimizi kullanabileceğimiz bolca alan varsa tavsiyem Hail of Arrows olacaktır. Beraberinde takacağınız The Huntsman Trait'i Arrow Storm ile crit vurdukça spamleyebileceğiniz alansal skillimiz Rain of Arrows ile neredeyse bir champion kadar AoE Damage'a sahip olabilirsiniz. Ancak pek AoE kullanmayacağını düşünüyorsanız önerim Swift Mercy olacaktır.
    Deadly Precision: Muhtemelen Hunter'ın sahip olduğu en iyi trait. Crit vurduğunuz her Range Skilliniz için +1 Focus kazanıyorsunuz.
    2. Mavi Trait'te de yine AoE ve Single Target'e göre seçim yapmanız yerinde olacaktır. AoE için Arrow Storm, Single Target için Strong Draw'ı öneriyorum.
Legendary Traitler

• Cool Burn
    Bow of the Righteous
    Press Onward

maxayrac3.jpg

The Huntsman

J5mP7puQ.jpg

The Bowmaster'ın aksine bu Trait Line'da ne daha fazla vuruyoruz ne de crit şansımız daha yüksek. Bu Line tamamen Bow Induction sürelerini kısaltmak adına konulmuş. Bu Line'da inanılmaz seri olabiliyorsunuz. The Bowmaster'a göre daha az vuruyor gibi gözüksede yapılan kıyaslamalar gösteriyor ki The Bowmaster hızından bu açığı kapatabiliyor. Oyunu oynarken boş kalacağınız tek alan muhtemelen powerınız bittiğinde gerçekleşecektir. Gerçi çok uzun savaşlar hariç Power sıkıntısı çekmiyor Hunter. Çekse bile eliniz kolunuz bağlı değil power alabileceğiniz bazı yerler bulunmakta. PvE için önerdiğim Traitlere gelecek olursak;

• Deadly Precision
    Deep Concentration: Intent Concentration adlı focus doldurma skillimiz bu traitle beraber 500 civarlarında Power kazandırıyor.
    Swift Recovery: Needful Haste ve Intent Concentration'ın Cooldownlarını azaltan hoş bir trait.
    Earthborn: Power almak skilliniz Strength of the Earth artık daha güçlü. (Power sıkıntısı çekeceğiniz garanti olan yerlerde kullanmanızı öneririm aksi takdirde Strong Draw daha mantıklı.)
    Yine AoE veya Single Target seçimine göre Arrow Storm veya Strong Draw
    2 Kırmızı Trait için çok fazla tercih hakkımız var. Ben Fast Draw ve Critical Eye'dan yanayım.
Legendary Traitler

• Improved Fletness: Inductionları kısaltıp hareket halindeki Focus kaybını azaltıyor. Ayrıca %10 run speed veriyor.
    Bow of the Righteous: Power sıkıntı tabi.
    Press Onward: Power çok sıkıntı.
Grubunuzda anlayışlı bir Lore-Master veya heal traitli bir Captain varsa muhtemelen power için bunların hiçbirine ihiyaç duymacaksınız. O tarz durumlarda maksimum Damage'a göre oynamak daha mantıklı bana göre.

Hunter'ın yapması gerekenler;

• -Sürekli Improved Focus'un verdiği crit vurma isteğine yenik düşmeyin. Unutmayın Mobları her zaman için Tank çekmelidir.
    -İşiniz sadece düz dps yapmak değil. Tank'ın aggrosu yaptığınız dps e yenik düşüyor ise Distracting Shot ile aggronuzu düşürün elinizde moors setinin 2'li bonusu varsa o parçaları takıp Needful Haste ile Distracting Shot'ı resetleyip tekrar basın. Bunlardan sonra muhtemelen aggro Tank'a dönecektir. Tekrar almanız ve Distracting Shot'ın CD'de olduğu halde Beneath Notice skillinize basıp Aggronuzun %60'ını 10 saniyeliğine atın. Unutmayın ki Beneath Notice sadece GEÇİCİ bir çözüm. 10 saniye sonra tank başarısız oldu ise aggro size geri dönecektir. Bunu engellemek için Beneath Notice aktif iken Endurence Stance'i ne geçip Quick Shot spamleyin 10 saniye boyunca. Aggronun size tekrar dönme ihtimali yok gibi bir şey Endurence Stance'in ardından. Bunu gereksiz, vakit kaybı olarak görmek oldukça yanlış bir tutum olacaktır. Instance'ı ölü bitirmek yerine 1dk geç bitirirsiniz en fazla.
    -Precison Stance her zaman daha avantajlı
    -Hunter's Art'ı döngünüz içine almanızı öneririm. Verdiği Finesse miktarı çok iyi.
    -Blood Arrow'u Cooldown'u doldukça basın. Critical Damage'i Penetrating Shot'tan daha fazla.
Legacy ve Relicler

Fazla uğraşmadan direk kendi silahlarımı koyuyorum. Relic olarak Bow'u baz alınız.

IxUeBnun.jpg

lWuBv5P8.jpg

İlk relic'e mastery versiyonunu da koyabilirsiniz ama ben karakterimin Crit olarak fulle ulaşmasını istediğim için crit olanını taktım.

PvMP

Açıkçası PvMP de arkanızı kollayacak bir healer olmadan iş yapmanız nerede ise imkansız. Çünkü gerçekten çok zayıf PvMP'de. Bu yüzden sadece The Huntsman Trait önerilerimi paylaşacağım. Legacy ve Relicler hala aynı.

• Swift Recovery
    Strong Draw
    Resolute Aim: Sürekli hedef olacağınız için Inductionlarınızın setback olmaması çok kritik.
    Deadly Precision
    Kendi seçiminize göre 1 The Huntsman Traiti daha.
    Fast Draw
    Kendi seçiminize göre 1 The Bowmaster
maxayrac3.jpg

The Trapper of Foes

0Oi2ll1b.jpg

Hunter'ın CC(Crowd Control) Trait Line'ı Doğrusunu söylemek gerekirse Hunter ile hiç sarı traitleyip instance yapmadım. Bunların nedeni oyunda cc gerektiren yerin neredeyse olmaması veya karakteri yeni End Game'e getirmiş olmam olabilir.

Trait olarak serbest sayılabiliriz aslında. Amacımız Capstone'a ulaşmak ve Hunter'dan CC olarak beklenen sadece Daze belkide Fear olduğu için sadece kesinlikle takmanız gerekeneri sıralayacağım.

• Strong Intimadition: Fear süresi ve resist şansını azaltır.
    Rapid Recovery: -10 Dazing Blow Cooldown.
    Swift Recovery: Eğer moors setiniz varsa Distraction Shot'ı resetlemek işinizi çok çok kolaylaştıracaktır. Yoksa pek gerek olduğunu düşünmüyorum.
    Diğer traitleri 5 sarı takmak koşulu ile kendi keyfinize göre seçebilirsiniz.
CC için ayrı bir Bow'a ihtiyacımız var. Şu şekilde olsa yeterli olur diye düşünüyorum.

s7Agns5Z.jpg

Alıntıdır.

Son düzenleme:
Geri