• Forum vBulletin altyapısından Xenforo altyapısına geçirildi, bu sebeple eski şifreleriniz ile foruma giriş yapamayacaksınız, parolamı unuttum adımından mailiniz ile şifre sıfırlayarak giriş yapabilirsiniz.

Üyeliklerinde geçerli bir mail adresi olmadığı için sıfırlama yapamayacak kullanıcılar forum kullanıcı adlarını ve yeni şifrelerini yazarak info@maxigame.org adresine şifre sıfırlamak istediklerine dair bir mail göndersinler şifrelerini sıfırlayıp mail adreslerini güncelleyeceğiz. Şifreniz sıfırlandıktan sonra foruma giriş yapıp tekrar istediğiniz gibi değiştirebilirsiniz.

Lotro Instance ve Raidlerde Nasıl Yer Bulunur ? Rehber

• Konuyu başlatan Konuyu başlatan IMLEGEND
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi

IMLEGEND

Aileden
Aktiflik
K.Tarihi
23 Nis 2009
Puanı
152
maxigamebanner1.png

maxayrac3.jpg

Herkese merhaba,

Bir süre önce bedava olarak (F2P) oyunculara açılan The Lord of the Rings Online oyunu (LOTRO) bildiğiniz gibi Türk oyuncuların da büyük ilgisini gördü. The White Tree ekibi de bu ilgiye karşılık oyuncuları en geniş serverda yalnız bırakmamak adına The Ithilien Rangers kinshipini kurdu.

Ben de çoğu arkadaş gibi oyun bedava olduğunda başladım şuanda da premium statusünde oyuna devam etmekteyim. Oyuna devam etmemdeki en büyük etken, oyundaki kesinlikle en zevkli olaylar olan raidler ve instanceleri görmemi, yapmamı sağlayan The Ithilien Rangers kinshipidir ve şimdi bir nevi vefa borcumu ödeme vakti geldi diye düşünüyorum.

Bu konuda bir çok arkadaşın kafasındaki genel soruları gidermek için bir şeyler yazmak istedim. Umarım faydalı olur.

maxayrac3.jpg

Arkadaşlar size hiç bir online oyun (MMO türü daha doğrusu) tecrübesi olmadan bu oyuna başlayan birisi olarak karşılaştığım sorunları size çözümleriyle kısaca anlatıyım.

Öncelikle oyuna hangi amaçla başladığınıza karar verin. Bunun 2 cevabı olabilir. Ya Orta Dünya hayranı olarak sadece gezmek görmek isteyen bir gezgin olabilirsiniz, ya da oyunun size sunduğu bütün her şeyden yararlanarak Orta Dünyanın gizemli hikayerinin bir parçası olup, gerçek bir oyuncu olabilirsiz.

mo46Zmgs.jpg

Eğer oyuncu olmaya karar verirseniz en temelde bilmeniz gereken şeyler: Örneğin; tek başınıza bir hiçsiniz. Zaten düşününsene bir, Orta Dünyanın kadim güçlerine karşılık Elrond bile bir kardeşlik oluşturdu, biz kim oluyoruz.İşte kinship ilişkileri burada başlıyor ve bundan sonra bitmeksizin bu ilişki devam ediyor.

Ancak şunu da belirtmeden geçmeyelim; bir kardeşlik, akrabalık, topluluk ilişkisine girmek için kendinizi kanıtlamanız gerekiyor. Aynen Elrond'un Divanı'nda oluşturulan Yüzük Kardeşliğine kendini kanıtlamış ve tanınan kişilerin alındığı gibi, oyunumuzda da aynısı geçerli. Oyuncular belirli bir seviyeye kadar büyük Orta Dünyada tek başlarına, kendini geliştirme ve kanıtlama çabaları içindedirler. Yani bu demek oluyorki neredeyse level 55-60 arasına kadar bireysiniz, sonrasında ise toplumun bir parçası olmak zorundasınız.

Bu ayrım çok önemli çünkü kinshipin ve sizin rolleriniz tamamen değişiyor. O seviyeye kadar kinship size ancak destek verebilir, kapıyı gösterebilir, yolunuzda rahat etmenizi sağlayabilir, ancak savaşacak, kapıdan geçecek, maceraya atılacak sizlersiniz, kendinizden başkasına sorumluluğunuz yoktur. İşler asıl 55-60 level arasına sağ salim, karakteriniz içiniz sinmiş bir şekilde geldiğinde başlıyor. Bir kere en basitinden artık tek başınıza başedemeyeceğiniz düşmanlarla karşılaşıyorsunuz ve artık bir kardeşliğe ihtiyacınız var. Kinshipin rolü de burada kendini iyice hissettiriyor. Size artık yolu göstermiyor, yol arkadaşlığı ediyor. Tabi ki sizin de statusunüz değişiyor, artık sorumluluk sahibi, bir lideri izleyebilecek erdeme sahip, toplum parçası olmanın gereklerini yerine getirebilecek kişiler olmanız gerekiyor.

(Burada bir parantez açıp oyuncu-kinship ilişikisine değinmekte yarar var. Yeni gelen arkadaşlarda şöyle bir önyargı oluyor; "Artık raid ekibi oluşmuş, bunların hepsi arkadaş, ben aralarına giremem, hem hepsi feci gelişmiştir ben onlara nasıl yetişiyim." Bunların hepsi hikaye arkadaşlar, şuanda The Ithilien Rangers kinshipinde raid, instance yapan arkadaşların hemen hiç biri gerçek hayattaki arkadaşlıklardan oluşmadı. Hepsi oyunun meyvesi ve o ekipte 3 yıllık da oyuncu var 4 aylık da. Kinshipde veya raid ekibine girememek veya tamam artık doldu alamıyoruz gibi bir şey söz konusu değildir ve asla olmayacaktır. Hatta ne kadar kalabalık olursak okadar eğlencenin artacağı da aşikardır. Beraber instance yarışları/raid yarışları hiç fena olmaz bence. (Şuanda sadece 3 kişilik instance yarışı yapabiliyoruz. ) Ki alternatif her zaman iyidir, sonuçta oyunda her sınıfın farklı özellikleri, farklı yerlerde ihtiyaç duyuluyor. Ve daha bir çok neden sayılabilir.)

guLksHWg.jpg

Toplumumuzun bir parçası olduktan sonrası zor görünsede aslında daha basit. Bundan öncesinde kendinizin araştırıp bulmanızı yeğlediğimiz sorunlarınızı artık biz cevaplıyoruz. Karakterinizi geliştirmek için ne gerekiyorsa artık biz yanınızdayız. Tek başınıza giderkenki hızınıza hız katıyoruz ve oyunun en eğlenceli, en zorlu maceralarına beraber atılıp, ödülleri paylaşıyoruz.

Toparlayacak olursak; gerçekten bu oyunu tüm eğlenceleriyle oynamak istiyorsanız, araştırın, öğrenin, sabırlı olun ve kendinize iyi yol arkadaşları edinin...

msaries
maxayrac3.jpg

Bu benim ana karakterim. Bir Minstrel. Oyunda bir kaç düşük level instance hariç yapmadığım instance ve raid kalmadı. -.-'

Ve konuyu yanlışlıkla aldığım curcuna bir ekran görüntüsü ile bitireyim.

PJdq385G.jpg

Alıntıdır.

Geri