• Forum vBulletin altyapısından Xenforo altyapısına geçirildi, bu sebeple eski şifreleriniz ile foruma giriş yapamayacaksınız, parolamı unuttum adımından mailiniz ile şifre sıfırlayarak giriş yapabilirsiniz.

Üyeliklerinde geçerli bir mail adresi olmadığı için sıfırlama yapamayacak kullanıcılar forum kullanıcı adlarını ve yeni şifrelerini yazarak info@maxigame.org adresine şifre sıfırlamak istediklerine dair bir mail göndersinler şifrelerini sıfırlayıp mail adreslerini güncelleyeceğiz. Şifreniz sıfırlandıktan sonra foruma giriş yapıp tekrar istediğiniz gibi değiştirebilirsiniz.

Lotro Müzisyenlik Rehberi

• Konuyu başlatan Konuyu başlatan IMLEGEND
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi

IMLEGEND

Aileden
Aktiflik
K.Tarihi
23 Nis 2009
Puanı
152
maxigamebanner1.png

maxayrac3.jpg

Lotro'da müzik çalabilmek için ilk olarak müzik aletlerine ihtiyacımız vardır. Peki bu müzik aletlerini nereden bulabiliriz ? "M" harfine basınca karşımıza çıkan haritadan. Haritamızın sol üst köşesinde Filter Map Notes'e tıklayarak Bard'ın yanına bir tik koyuyoruz. Tiki koyduktan sonra haritadaki tüm Bardlar saz simgesi ile gösterilir. Şimdilik yapmanız gereken şey oraya gitmek.
UtRURabi.jpg

R97DekZD.jpg

Haritadaki Bard'a gittikten sonra orada bulunan görevliye sağ tıklayıp "Browse the Shop" diyin.
0Fu7PttE.jpg

Sağ tıkladıktan sonra karşınıza gelen müzik aletlerinden herhangi birinin üzerine geldiğinizde kırmızı bir yazı yazmıyorsa ya da çevresinde kırmızı çizgi yoksa o müzik aletini/aletlerini çalabillirsiniz demektir.
8Rue4ON7.jpg

Müzik aletimizi aldıktan sonra resimdeki gibi C ve I harflerine basarak müzik aletimizi karakterimizin yuvarlak içinde alınan kutucuğuna koyuyoruz. Müzik aletini çubuğa /music yazarak ya da o müzik aletini skil barlardan birine koyup ona tıklayarak elimize alabiliriz.
QA0gWqfd.jpg

1 ile 8 arasındaki sayıları nota olarak düşünün. Aynı zamanda ctrl,shift veya alt tuşlarından birine basarak notayı inceltebilir ya da kalınlaştırabilirsiniz. Eğer elle çalamıyorsanız ya da çalmak istediğiniz müziğin notasını bilmiyorsanız ABC dosyaları var. Bu ABC dosyalarını Belgelerim> Lord of the Rings Online > Music (eğer yoksa siz böyle bir klasör oluşturun) klasörünün içine atıyoruz. Şimdi tek yapmanız gereken oyunda müzik aletinizi elinize alıp /play "şarkıismi" (tırnak yok) kodunu girmek.

Arkadaki ayıya aldırmayın.
4wq3UPGx.jpg

atIkMzGl.jpg

z0JPpiLp.jpg

Ayrıca eğer bir şarkıyı gruplu olarak çalacaksanız, yani 2 kişi aynı anda başlayıp çalmak istiyorsanız yazı yazma çubuğuna /play "şarkıismi sync" yazmanız yeterli olacaktır. (Fellowda olmalısınız ve kaç kişi çalacaksa hepsi yazmalı.)

Birçok kişi bu müzik çalma işini anlayamamış. Ben de böyle bir rehber yapmaya karar verdim. Umarım yardımcı olabilmişimdir. Hem resimli hem de yazıyla anlatayım dedim. Resimde yazanlar ile normal olarak yazanlar zaten hemen hemen aynı. Yine de ne olur ne olmaz diye normal bir açıklama da yapayım dedim.

Bende bulunan bir kaç ABC dosyası ; ABC

ABC dosyası buldukça,indirdikçe daha buraya eklerim. Google'den ABC dosyalarını bulabilirsiniz. Bir kaç ABC sitesi isteyen bana öm ile ulaşabilir. Ya da sorun olmazsa buraya eklerim.

Alıntıdır.

Geri