• Forum vBulletin altyapısından Xenforo altyapısına geçirildi, bu sebeple eski şifreleriniz ile foruma giriş yapamayacaksınız, parolamı unuttum adımından mailiniz ile şifre sıfırlayarak giriş yapabilirsiniz.

Üyeliklerinde geçerli bir mail adresi olmadığı için sıfırlama yapamayacak kullanıcılar forum kullanıcı adlarını ve yeni şifrelerini yazarak info@maxigame.org adresine şifre sıfırlamak istediklerine dair bir mail göndersinler şifrelerini sıfırlayıp mail adreslerini güncelleyeceğiz. Şifreniz sıfırlandıktan sonra foruma giriş yapıp tekrar istediğiniz gibi değiştirebilirsiniz.

LotRO Sık Karşılasılan Problemler[1.Anlatım]

• Konuyu başlatan Konuyu başlatan SprouT
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi

SprouT

Aileden
Aktiflik
K.Tarihi
17 Ara 2011
Puanı
92
51dml0.png

15971.png

[BILGI]S.K.P konusunu 2 aşamada anlatacagım arkadaslar bu 1.konumuzdur[/BILGI]

VISTA SPESİFİK PROBLEMLER

Problem : Game Error [201]

Vistada en sık karşılaşılan hatadır.Aslında çözümü çok basit , tamamen yönetici kullanım haklarının atanması ile ilgili bir eksiklikten kaynaklanıyor.
Çözüm için ;
32 bit 'te : Yeni bir admin olmayan hesap açın pc'nizde ve bu hesapta lotro erişimine tamamen izin verin.
64 bit'te : lord of the rings program dosyasına full erişim hakkı vermeniz gerekiyor.

Bunu adım adım yapmanın yolu (32 bit ve 64 bit) :
• Başlat'a tıklayın
•bilgisayarıma tıklayın
• C: çift tık.
• Program files (x86) çift tık.
• Codemasters sağ tık
• özelliklere tıklayın
• Güvenlik sekmesine tıklayın
• düzenle'ye tıklayın.
• ekle'ye tıklayın
• Pc kullanıcı ismi girin.

Bu sorunu her pc kurduğunuzda yaşıyorsanız ya da çözemiyorsanız , lotro program klasörünü C:/program files dışında baska bir sürücüye kurmak sorununuzu çözecektir.

Problem : Yama yüklemelerinden sonra launcher "disconnect" hatası veriyor ve login olamıyorum , isim /şfire sekmesi gelmiyor.
Launcher'ınızı masaüstüne minimize edip tekar tıklayın ya da restart edin.

Vista ile ilgili başka bir sorun ile karşılaştığınızda Denetim masasında kullanıcı hesaplarına tıklayarak , kullanıcı hesabı denetimini kapat diyerek sorunun düzelip düzelmediğini kontrol edebilrsiniz.

15971.png

LAG ( YANI GECIKME) NEDIR CESITLERI NELERDIR

Lag arkadaşlar ttnet'in bizlere bir bonus bir hedayesidir. ( kdv ve öiv'si içindedir).

Lag'ı anlamak

Lag'ı anlamak için öncelikle internet bağlantısındaki gecikme süresi ve ping değerlerini anlamak gerekir.
Ping aslında en kaba ifadeyle sizin bağlandığınız server ile aranızdaki bilgi alışverişinin zaman açısından süresi daha doğrusu bu bilginin karşıya gidip gelmesinin ne kadar sürdüğüdür.

Lag'ın çeşitleri
Lag sadece ping değerlerindeki bozulmadan kaynaklanmaz.

1. client lag
2. network lag
3. server lag

1. client lag :

Oyunun tamamen donması ve mouse ikonu hareketi dışında bir denetimininiz olmaması demektir.Bu genellikle bir kaç sn2lik gecikmeler şeklinde yeni bir harita ya da bilginin harddisk /ram / cpu işleminde gecikme yada kaynak sorunundan kaynaklanır.

2.Network lag

Böyle bir donma yaşanmaz ama işlemlerinizde bir iki snlik gecikmeler olduğunu görürsünüz.Bu sizin isp ve bağlantınızdan kaynaklanmaktadır.
Ping değerleri ile yakından ilişkilidir.
Bunu yapay olarak yaratmak için emule gibi bir programı kaynakları zorlayarak oyundaki gecikmeyi görmek size daha fazla bilgi verebilir.

3. server lag

İşte bunun için pek çözümümüz yok.Bu tamamen oyuna bağlandığınız serverdan kaynaklanıyor ve emin olun sadece siz değil bu server'a bağlı birçok kişi bu durumdan etkilenir.
Network lagın herkesi etkilediğini düşünün ya da herkesin arka planda emule kullandığını.

15971.png

Son düzenleme:
Geri