• Forum vBulletin altyapısından Xenforo altyapısına geçirildi, bu sebeple eski şifreleriniz ile foruma giriş yapamayacaksınız, parolamı unuttum adımından mailiniz ile şifre sıfırlayarak giriş yapabilirsiniz.

Üyeliklerinde geçerli bir mail adresi olmadığı için sıfırlama yapamayacak kullanıcılar forum kullanıcı adlarını ve yeni şifrelerini yazarak info@maxigame.org adresine şifre sıfırlamak istediklerine dair bir mail göndersinler şifrelerini sıfırlayıp mail adreslerini güncelleyeceğiz. Şifreniz sıfırlandıktan sonra foruma giriş yapıp tekrar istediğiniz gibi değiştirebilirsiniz.

Lotro Warden Gear Rehberi

• Konuyu başlatan Konuyu başlatan IMLEGEND
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi

IMLEGEND

Aileden
Aktiflik
K.Tarihi
23 Nis 2009
Puanı
152
maxigamebanner1.png

maxayrac3.jpg

WZL0E0Jf.jpg

Son zamanların popüler sınıfı warden ve kendini geliştirmek isteyen meraklı warden'lar için hazırladım, diğer yakın dövüş sınıfları da faydalanabilirler çoğundan yazının.

Öncelikle Warden için önemli olan stat'leri vereyim: Vitality, Might, Agility, Morale, Block/Evade/Parry, Melee Defence, Melee Critical Defence, Incoming Healing, In Combat Power Regeneration.

65 Level - End Game Warden için tavsiye ettiğim gear'lar (03.03.2011):

Jewellery:

Earring: - Certhloch (DN - Mistress), Glowing Aureate Hoop of Combat (Crafted Lothlorien)

Warden da dahil olmak üzere, oyundaki tüm yakın dövüş sınıflarının (support captain hariç) sahip olabileceği en iyi iki küpe. SG'den düşen Tolloch biraz daha fazla morale verse de, kaybettirdiği agility ve melee crit rating (agility'den gelenle birlikte) fazla olduğu için onu listeye eklemedim.

Necklace: - Warrior's Greenwood Necklace (Crafted Mirkwood), Thalionhigil (Barter Mirkwood), Tinc-Iaeth (HoC - Son Boss)

Ben şahsen crafted olan, ilkini tercih ediyorum, incoming healing her zaman tank için çok önemlidir, bulunabilen her kaynaktan arttırılması gerek. Barter olan ve HoC'dan düşen de oldukça iyi. Bunların yanı sıra, evade rating içeren crafted kolyeler de kullanılabilir, verdiği morale düşük olmadığı sürece.

Pocket Item: - Miniature Brass Anvil (HoC - Son Boss), Black Pearl (VM)

Anvil açık ara en iyi pocket item uzun süredir, Black Pearl de 2. sırada geliyor. Ancak bunlara alternatif olarak Mirkwood ve Enedwaith barter item'ları da var. Charm of Avoidance ve Ranger's Token of Warding / Resilience / Battle.

Bracelet: - Incidious Cuff (GS HM - Son Boss, Glowing Aureate Armlet of Morale (Crafted Lothlorien)

Hala Insidious Cuff bence bir tank için en iyi bracelet, warden'ın ihtiyaç duyduğu tüm stat'ler var + icpr ve reflect damage özelliği var. Alternatif olaraksa icpr'ı çok iyi olduğu ve diğer statleri de iyi olduğu için Lothlorien crafted bileklik olabilir. Öte yandan block rating falan veren, yüksek morale'li bileklikler de var. Ettenmoors'ta rank 4 olunca alınılabilen, DN'den düşen, Dungeons'tan düşen falan. Onlar hakikaten çok iyi ancak icpr warden için vazgeçilmez, power sıkıntısı yüzünden. O yüzden şu anda en iyi bileklik bana göre Insidious Cuff.

Ring: - Faeringor (DN - Mistress), Glowing Aureate Band of Morale (Crafted Lothlorien)

Hem stat'leri süper ikisinin de, hem de parry rating veriyorlar. SG'de düşen Ril-Mir de cebinizde bulunsun elbet ama, parry rating'i olmadığı için ve vitality rahat cap'lendiği için 70 vitality'ye pek ihtiyaç olmuyor, direk morale daha iyi olabiliyor.

Armour:

Warden's Shield: - Superb Warden's Shield of Lothlorien (Crafted Lothlorien), Superior Warden's Shield of the Golden Host (Crafted Mirkwood), Algraig Shield of Warding (Barter Algraig)

Oyundaki en iyi shield'lar. Stat'lerini inceleyip tarzınıza ve kendi stat'lerinize en uygun olanı seçin bence. Goluram diye BG'den düşen bir shield daha var ama onu herkes alamaz diye listeye eklemedim, zaten pek iyi değil bence. Şahsen ben Mirkwood ve Lorien shield'larının ikisini de kullanıyorum duruma göre.

Cloak: - Cloak of Shadow and Flame (2.6.8 - Son Boss), Pendevig-clog (Skumfil - Sol Taraf)

Bariz en iyi warden cloak'u Shadow and Flame. Diğerini iyi bir alternatif olarak yazdım. Ek olarak level 58 High Herald's Hooded Cloak ve Enedwaith/Mirkwood Barter da var benzer stat'lerde.

Class Item'ı:Stalwart Guardan of the Fist (Crafted)

Tanklık yapacak warden en fazla fist gambitleri kullanacağı için en iyi class item tercihi budur. Aynısının shield versiyonunu zor bir şeyi sololarken, spear versiyonunu ise dps yaparken kullanabilirsiniz.

Armour Seti:

Bildiğiniz üzere armour'lardaki radiance Mart update'i ile kalkacak, böylece raidlerde istediğimiz armour'u giyebileceğiz. O yüzden size radiance'ı gözardı ederek bir kaç tavsiye vereceğim.

İlla full set kullacağım diyorsanız ve her raid'i yapma imkanınız varsa, VM, DN, Helegrod, BG, bunların hangisinin set bonusu işinize geliyorsa onu tercih ediniz. Hepsi hemen hemen birbirine yakındır. Ancak, bence hala VM (Moria) seti bonus'ları ve stat'leriyle diğerlerinin biraz önünde.

Ben şahsen ya full VM ya da 4 VM (Helm, Chest, Gloves, Leggings) + 2 Mirkwood (Shoulders, Boots) kullanıyorum. Stat'ler ve bonus'lar açısından bana göre hala en iyisi.

Bazı armour'ların değişik özellikleri olabiliyor ayrıca, damage reflect, damage negate, damage'la heal verme gibi. Bunlar crafted da olabiliyor, set parçalarında da olabiliyor.

Legendary Items:

Öncelikle silahınızı ırkınıza göre seçebilirsiniz maksimum damage için. Race of Man ve Elf için sword, Hobbit için club. Ancak Warden'a en çok yakışan spear olduğu için ve spear'dan gelen random bleed damage olduğu için, ben spear'ı tercih ediyorum.

Tanklık yapacak warden'ın main-hand weapon'ında gereken legacy'ler şöyle:

- Exultation of Battle Threat Up
- War Cry Threat Up

Bu iki legacy kesin gerekli, gerisi de olursa iyi olur kıvamında. Stat legacy'leri kullanabilirsiniz gerisine.

- Recklessness Attack Duration
- Javelin Skills Range

Javelin için gereken legacy'ler ise şöyle:

- Conservation In Combat Power Regeneration
- Heal bonus for Conviction
- Restoration Morale Healed

Bunlar gerekli olanlar, gerisi stat legacy'si olabilir.

Relic'ler:

Mart update'i ile bu relic'ler gidiyor, ancak yine de yazıyorum, gitmeden temin edebiliyorsanız edin diye (hepsi tier 9).

2 x Mithril Setting of the Citadel: (+10% Partial Block Mitigation/+7.5% Devastate Magnitude/+350 Melee Critical Rating)
2 x Emerald of the Verdant Glen: (+1500 Incoming Healing/+520 Tactical Defense/+102 In-combat Power Regen)
2 x Subtle Rune of the Crags: (+200 Morale/+150 Power/+250 Melee Critical Defense)
2 x Symbol of Battle: (+390 Melee Critical Rating/+390 Melee Offense Rating) - Crafted Relic

Bu relic kombinasyonundaki amaç maksimum defence, maksimum incoming healing, ve maksimum offence. Böylece hem az damage alacak, hem fazla heal alacak, hem de fazla damage yaparak aggro'yu çok daha rahat tutacaksınız.

Şimdilik bu kadar, bir dahakine kapsamlı bir tanklık rehberi yazarım warden için.

Alıntıdır.

Geri