• Forum vBulletin altyapısından Xenforo altyapısına geçirildi, bu sebeple eski şifreleriniz ile foruma giriş yapamayacaksınız, parolamı unuttum adımından mailiniz ile şifre sıfırlayarak giriş yapabilirsiniz.

Üyeliklerinde geçerli bir mail adresi olmadığı için sıfırlama yapamayacak kullanıcılar forum kullanıcı adlarını ve yeni şifrelerini yazarak info@maxigame.org adresine şifre sıfırlamak istediklerine dair bir mail göndersinler şifrelerini sıfırlayıp mail adreslerini güncelleyeceğiz. Şifreniz sıfırlandıktan sonra foruma giriş yapıp tekrar istediğiniz gibi değiştirebilirsiniz.

LYS Sonuçları Açıklandı.

Eskişehir Anadolu Üni (Açıköğretim)
Turizm ve otelcilik - kaç yıl olduğunu bilmiyorum :D

Ben turizm mezunuyum tamamen boş bölüm. Staj yaptığım otelde yanında çalıştığım eleman lise terkti. Otelde çalışmak için okul okuyup okumamanın hiçbir önemi yok amele işlerini yaptırıyorlar zaten normal iş olarak girsende bütün gün çöp atıyorsun. :D

Ben turizm mezunuyum tamamen boş bölüm. Staj yaptığım otelde yanında çalıştığım eleman lise terkti. Otelde çalışmak için okul okuyup okumamanın hiçbir önemi yok amele işlerini yaptırıyorlar zaten normal iş olarak girsende bütün gün çöp atıyorsun. :D
amaç tamamen kısa dönem askerlik :D

:D AÖF Sağolsun sınavsız bir daha okuyalım diye sistem geliştirmiş 4 yıllık bitirenleri bir aha şartsız aöf fakültesine alıyor. Ön başvuruyu yaptım İktisat, Kamu veya Yönetim bilişimleri diye bölüm var 3ünden birine giderim

arkadaşlar öncelikle yerleşen herkesi tebrik ederim, yerleşemeyenlerin ise kafasına takmamasını öneririm. okumak isteyenler için kendi hikayemden bahsedeyim biraz:

2014 senesinde liseden mezun olup bu yerleştirme sınavları sonucunda istanbul üniversitesi (evet teknik olan değil düz istanbul) kimya mühendisliği bölümüne yerleştim. çocukluktan beri mimarlık istiyordum aslında ama son sınıfta yeteri kadar çalışmadan bu puan gelmişti ve ben bir daha sınava hazırlanabilecek cesarete ve çalışma disiplinine sahip değildim.

istanbul üniversitesi avcılar kampüsünde bu bölümü bir sene okudum, ilk dönem ortalamam 1,71 ikinci dönem 1,50 idi. sınıf tekrarı olacaktı ve yaz tatili başladığında ben dedim ki bu okul değil 4 senede 6 senede bile bitmez. kendime kapandım zihnimi temizledim ve bir karar aldım.

bir daha yerleştirme sınavına çalışacağım.

2015-16 senesinde bir kez daha bu enteresan kriterleri olan sınava çalıştım ve emeklerimin sonucunda haliç üniversitesinde tam burslu mimarlık kazandım. çocukluğumdan beri hayalini kurduğum (bak vallaha klişe yalan değil bu 5. sınıftan beri çizdiğim evler planlarıyla beraber duruyor dolabımda) mesleği sonunda kazanmıştım, o mesleğin erbabı olacaktım.

şimdi bölümde ilk senemi bitirdim, kendimden 2-3 yaş küçüklerle okuyorum ama bu bir problem değil.

2 sene kaybım oldu evet ama bu da bir problem değil. 45-50 sene yapacağımız meslek hayatımızda 2 sene gerçekten devede kulak.

size demem o ki bu sınav güzel istediğiniz gelirse ne hayatınız mükemmel olacak, ne de kötü gelirse hayatınızın sonu olmayacak. hayatınızın ipleri kıytırık bir sınava göre değil, prensipleriniz ve idealleriniz doğrultusunda şekilleniyor.

asla vazgeçmeyin, pes etmeyin.

başınızı şişirdiysem affola.

arkadaşlar öncelikle yerleşen herkesi tebrik ederim, yerleşemeyenlerin ise kafasına takmamasını öneririm. okumak isteyenler için kendi hikayemden bahsedeyim biraz:

2014 senesinde liseden mezun olup bu yerleştirme sınavları sonucunda istanbul üniversitesi (evet teknik olan değil düz istanbul) kimya mühendisliği bölümüne yerleştim. çocukluktan beri mimarlık istiyordum aslında ama son sınıfta yeteri kadar çalışmadan bu puan gelmişti ve ben bir daha sınava hazırlanabilecek cesarete ve çalışma disiplinine sahip değildim.

istanbul üniversitesi avcılar kampüsünde bu bölümü bir sene okudum, ilk dönem ortalamam 1,71 ikinci dönem 1,50 idi. sınıf tekrarı olacaktı ve yaz tatili başladığında ben dedim ki bu okul değil 4 senede 6 senede bile bitmez. kendime kapandım zihnimi temizledim ve bir karar aldım.

bir daha yerleştirme sınavına çalışacağım.

2015-16 senesinde bir kez daha bu enteresan kriterleri olan sınava çalıştım ve emeklerimin sonucunda haliç üniversitesinde tam burslu mimarlık kazandım. çocukluğumdan beri hayalini kurduğum (bak vallaha klişe yalan değil bu 5. sınıftan beri çizdiğim evler planlarıyla beraber duruyor dolabımda) mesleği sonunda kazanmıştım, o mesleğin erbabı olacaktım.

şimdi bölümde ilk senemi bitirdim, kendimden 2-3 yaş küçüklerle okuyorum ama bu bir problem değil.

2 sene kaybım oldu evet ama bu da bir problem değil. 45-50 sene yapacağımız meslek hayatımızda 2 sene gerçekten devede kulak.

size demem o ki bu sınav güzel istediğiniz gelirse ne hayatınız mükemmel olacak, ne de kötü gelirse hayatınızın sonu olmayacak. hayatınızın ipleri kıytırık bir sınava göre değil, prensipleriniz ve idealleriniz doğrultusunda şekilleniyor.

asla vazgeçmeyin, pes etmeyin.

başınızı şişirdiysem affola.

Kesinlikle güzel bir hikaye, başarılı bir açıklama olmuş. Bir sene kaybetmemek adına hayatınızın geri kalanını olumsuz etkileyecek bir bölüme, bir üniversiteye yerleşmek yerine, bir sene kaybedip daha sıkı çalışıp, daha iyi bir yere yerleşmek en mantıklısı olmuştur her zaman. Umarım herkesin yerleştirme sonucu gönlünce olmuştur.

Ankara Üniversitesi DTCF Sanat Tarihi, arkadaşlarım sağolsunlar daha okula girmeden moralimi bozmayı başardılar.

Sınavsız AÖF İktisat yada Kamu düşünüyorum, Daha önce Maliye bitirdim :D O yüzden kollarını açıp gel diyorlar.

Ümit abi sen her yıl bir yere mi yerleşiyorsun yoksa bana mı öyle geliyor ciddi soruyorum :D :D

Reel hayattaki bazı sorunlar ve iş nedeni ile okulu lise 2 den terk etmiştim. Sonra açıktan liseyi bitirdim, her sene de öylesine kendimi denemek için Ygs ve Lys'ye giriyorum. İş güçten fırsat bulursam bir şekilde üniversiteyi de aradan çıkarmak istiyorum :)

Başarılar dilerim :)

161 gündür aç susuz nasıl yaşıyo bu insanlar? Dünyevi zevkler (makam,para,şöhret vs) için emanet olan canı riske atıyorlar. Biz, kendimizin mülkü değiliz. Sahip olduğumuz beden bize ait değil. Rabbimizden bize emanet. Bu insanlar açlıktan öldüğünde bir nevi intihar etmiş olacaklar. Çomar filan değilim, bana böyle desenizde umrumda değil. Sadece bunlar gerçekler. Kim başı ağrıdığı zaman başına ''ağrımaya bir son ver'' diyebiliyor? :)

161 gündür aç susuz nasıl yaşıyo bu insanlar? Dünyevi zevkler (makam,para,şöhret vs) için emanet olan canı riske atıyorlar. Biz, kendimizin mülkü değiliz. Sahip olduğumuz beden bize ait değil. Rabbimizden bize emanet. Bu insanlar açlıktan öldüğünde bir nevi intihar etmiş olacaklar. Çomar filan değilim, bana böyle desenizde umrumda değil. Sadece bunlar gerçekler. Kim başı ağrıdığı zaman başına ''ağrımaya bir son ver'' diyebiliyor? :)

Abi sen ne diyorsun ya? Açlığa mahkum edilmiş insanlar zaten. KHK ile ihraç edilen insanların yaşam koşullarını biliyor musun sen? Kaç tane ihraç edilen öğretmen bunalıma girip intihar etti veya inşaatta iş cinayeti sonucunda öldü(rüldü). Her şekilde aç bırakıyorlardı zaten ve Nuriye ile Semih Hoca da bu şekilde bir direnişe başlattı. Evet başvurulması gereken en son eylem bu eylem ancak başka da yapabilecek şeyleri kalmamıştı artık. Farkındalık oluşturmak için süresiz dönüşümsüz açlık grevine başladılar ancak ben seni aç bırakabilirim ancak sen aç kalamazsın diyen devlet tarafından tutuklandılar. Her neyse bu konunun yeri burası değil özelden yaz dilersen. Ayrıca tamamen aç susuz değil su, vitamin ve şeker alıyorlar. Açlık grevinde bu gıda maddeleri alınır. Ayrıca herkesin tanrı inancı yok dolayısıyla onlar o şekilde düşünmüyor olabilir??

Geri