• Forum vBulletin altyapısından Xenforo altyapısına geçirildi, bu sebeple eski şifreleriniz ile foruma giriş yapamayacaksınız, parolamı unuttum adımından mailiniz ile şifre sıfırlayarak giriş yapabilirsiniz.

Üyeliklerinde geçerli bir mail adresi olmadığı için sıfırlama yapamayacak kullanıcılar forum kullanıcı adlarını ve yeni şifrelerini yazarak info@maxigame.org adresine şifre sıfırlamak istediklerine dair bir mail göndersinler şifrelerini sıfırlayıp mail adreslerini güncelleyeceğiz. Şifreniz sıfırlandıktan sonra foruma giriş yapıp tekrar istediğiniz gibi değiştirebilirsiniz.

Mahkeme kararı

• Konuyu başlatan Konuyu başlatan Odessa
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi

Odessa

Aileden
Aktiflik
K.Tarihi
11 Eyl 2013
Puanı
34
yine saçma sapan bir soruyla karşınızdayım :D warez paylaşımların yapıldığı kullanıcıları fazla olan bir site sahibi olduğunuzu düşünün içeriklerin paylaşımını torrentden yaptığınız için içerikleri serverinizda saklıyorsunuz atıyorum bir oyun firmasıda size mail atıyo ilgili içeriği kaldırmanız yönünde sizde diretip kaldırmıyorsunuz ardından adamlar sizi mahkemeye veriyo ve içerik kaldırılması yönünde karar çıkıyo yinede kaldırmassanız ne yapıyolar para cezasımı sitemi erişime engelleniyo komple siteyimi kapatıyolar kapatabilceklerini sanmıyorum ama bunun cezası ne oluyo tam olarak :D @Deepblue ümit abi maxigame in kurucusu ve yöneticisi olarak böyle bir sorunla karşılaşmıssındır diye düşünüyorum görüşlerini almak isterim :D

Son düzenleme:
Site mahkeme kararıyla kapatılır sanırım ben adult ve indirme sitelerinin premiumlarını dağıtıyordum 6-7 ay dağıttıktan sonra site mahkeme kararıyla kapatıldı :D benim bir şeyden haberim yoktu ama siteye girdiğimde o sayfayla karşılaşıyordum sanırım ya host yada domain firmasıyla aralarında mahkeme oluyor.

Kullanıcıya bir zarar gelmiyor, hostun bağlı bulunduğu firma ile muhattap oluyorlar. Zaten gizlilik şartlarında belirtiyorlar diye biliyorum. ("Üyelerin hiç bir bilgisi 3. kişiler ile paylaşılmayacak.") Ama para cezası yaptırımında sonuç aynı olur mu bilmem. Sonuç olarak babasının oğlu değilsin yani..

Neden böyle bir sorunla karşılaştığımı düşünüyorsun öyle bir sitem var da haberim mi yok ? İlginç :))

Kaldırmazsan olacaklar basit. Önce siten engellenir. Sonra hem sana hemde host firmasına para cezası kesilir. Para cezasını ödemezsen hapis cezasına çevrilir. Hapis cezası 1 yıldan az ise denetimli serbestlik yasasından faydalanırsın, o süre kamu hizmetinde bir işte çalışmaya çevrilir. Seni hastane, okul, kütüphane veya cami gibi bir yerde çalıştırırlar cezan bitene kadar.

kendi sunucum üzerinden paylaşım yapıcağımı konuda belirttim yani hosting firmasıyla bir alakam olmicakda sonuçta yine aynı şey olcak gene ceza keserler diyosunuz yani :D ee peki bu twitter youtube (google) Türkiyedeki mahkeme kararını takmadı ilgili içerikleri kaldırmadılar Türkiyenin elinden sadece bu siteleri engellemek geldi başkada bişey yapamadılar sırf Türk vatandaşı olduğumuz içinmi ceza kesiyolar ben bunu tam olarak anlayamadım ilgili firmalar yabancı olduğundan mı herhangibir ceza ödemediler mahkeme kararına uymadıkları için sonuçta uluslar arası güvenlik ve yardımlaşma diye bir zımbırtı var amerika türkiye suçlu teslimatı yapmak gibi vs. tabiki bu firmaların gücüde ortada para=güç demekte yinede sormak istedim bunlara neden müdahale edilemedi ? ilgili kanallar hala çatır çatır yayınını yapıyo :D

----------

Neden böyle bir sorunla karşılaştığımı düşünüyorsun öyle bir sitem var da haberim mi yok ? İlginç :))

Kaldırmazsan olacaklar basit. Önce siten engellenir. Sonra hem sana hemde host firmasına para cezası kesilir. Para cezasını ödemezsen hapis cezasına çevrilir. Hapis cezası 1 yıldan az ise denetimli serbestlik yasasından faydalanırsın, o süre kamu hizmetinde bir işte çalışmaya çevrilir. Seni hastane, okul, kütüphane veya cami gibi bir yerde çalıştırırlar cezan bitene kadar.

yok abi bazen millet kafasına göre full program program kaynak kodları vs. paylaşıyolar atıyorum geçen detguard kaynak kodları paylaşıldı eleman mahkemeye falan vercem diyodu belki yaşamıssındır dedim :D

Türkiye kimseye ceza kesemez ancak kendi vatandaşına keser 3. dünya ülkesiyiz uyanın artık.

Kullanıcıların arada sırada telif hakkı bulunan şeyler paylaşması benim böyle bir sorunla karşılaşacağım anlamına gelmez. Sonuçta bunu paylaşan ben değilim, bundan benim haberim yok ve haberim oluncada kaldırmayacağım gibi gereksiz bir inatlaşma içerisine girmeyeceğim ve girmedimde hiç.

Sen bilerek isteyerek ben paylaşacağım ve kaldırmayacağım diyorsun ve herhangi bir ceza almamayı umuyorsun ki ben böyle bir eylem içinde olmama rağman üyeler paylaşmıştır diye benim böyle bir durumla karşılaştığımı düşünüyorsun.

Sorunun cevabı ise : Evet, kesinlikle ceza yersin. Bunları başıma geldiği için değil araştırdığım için biliyorum ;)

Geri