• Forum vBulletin altyapısından Xenforo altyapısına geçirildi, bu sebeple eski şifreleriniz ile foruma giriş yapamayacaksınız, parolamı unuttum adımından mailiniz ile şifre sıfırlayarak giriş yapabilirsiniz.

Üyeliklerinde geçerli bir mail adresi olmadığı için sıfırlama yapamayacak kullanıcılar forum kullanıcı adlarını ve yeni şifrelerini yazarak info@maxigame.org adresine şifre sıfırlamak istediklerine dair bir mail göndersinler şifrelerini sıfırlayıp mail adreslerini güncelleyeceğiz. Şifreniz sıfırlandıktan sonra foruma giriş yapıp tekrar istediğiniz gibi değiştirebilirsiniz.

Marslı - Andy Weir

• Konuyu başlatan Konuyu başlatan Fumetsu
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi

Fumetsu

Aileden
Aktiflik
K.Tarihi
11 May 2013
Puanı
126
Oq97GA.png

Goodreads okurlarına göre 2014’ün En iyi Bilim Kurgu ROMANI.

Andy Weir
On beş yaşından beri programcılık yapan ve halihazırda yazılım
mühendisi olarak çalışan Andy Weir,ilk romanı Marslı'yı inter-
nette yayımlanmasının ardından büyük bir ilgiyle karşılaştı.
Bu ilginin ardından yayın hakları satın alınıp basılan roman,
Ridley Scott tarafından filme çekilmektedir.

Marslı Kitabın Kısa özeti
:
Ana karakterimiz Mark Watney'dir Nasa tarafından Ares 3 görevi için Marsa gönderilmiştir. Ana karakterimiz bir botanisttir.Amacı ise Marsta bitki yetiştirme koşullarını aramaktır.
2 aylık sürelik görevin 6. gününde 175 Kilometreyle gelen Mars fırtınasını gelen Habın iletişim çanağı koparır,kopan iletişim çanağı Mark Watney'e çarpar.
Çarptıkdan sonra uzay elbisesinde delik açılır,açıldığında basınç düşer ve Mark Watney
bayılır.
Ekip arkadaşları fırtınadan dolayı etrafı göremedikleri için Mark Watney'in öldüğünü düşünürler ve bu yüzden onsuz acil bir şekilde Dünya'ya geri dönerler.
Mark Watney aslında ölmemiştir aksine bir süre sonra ayılmıştır,etrafında olup bitenleri anlamamıştır.
Asıl macera şimdi başlamaktadır.

Marslı Kitabının Film Fragmanı:

Marslı Kitabının Genel fiyatı:
20 TL

Kitap Hakkında Yorumum:
Arkadaşlar gerçekten kitabı okudukca okuyasınız geliyor
Kitabın 220.Sayfasında yani 16.Bölümündeyim.
Zamanım oldukca okuyorum
Kitap hakkında sorularınızı bana sorabilirsiniz.

Konuyu kendim Yazdım/Hazırladım emeğe saygı lütfen.
İyi forumlar !

Çok manyak film kitabını okumadım eksiklik hissediyorum ama en yakın zamanda o eksikliğide tamamlayacağım.

Geri